Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Nova mostarna Terrami

Bronzový Rychnov

V sobotu 24. 5. se na oblíbeném okruhu v Rychnově nad Kněžnou odehrál již čtvrtý podnik šampionátu KART RACE 2008. Mělnický tým vyrazil na místo už v pátek, neboť z předchozích let si je vědom skutečnosti, že se v tomto městě nachází pouze ženská populace mladší 25 let. Je to nejkrásnější místo na světě, hned po ostrově Lesbos a hospodě V Podloubí. Nakonec jsme z taktických důvodů zůstali jen v areálu závodního okruhu, kde je restaurace s příjemnou obsluhou (loni tam byla obsluha ještě příjemnější, mladá, šikovná a hlavně vytrvalá, protože po celodenní "šichtě" za pultem stihla ještě ve dvě ráno osouložit místního mechanika, čemuž jsme se přes okno neskutečně smáli a všichni jsme chtěli být rázem jejím mechanikem), a hlavně tam máme už pravidelně zamluvené ubytování v chatce, kde jsou sršni a starý windsufring, kterým se lze přikrýt, protože tam nejsou peřiny.
Na programu byl tentokrát vytrvalostní závod 2x 60 minut na strojích Honda 340. Připomínám, že v každém závodě se musí vystřídat všichni tři jezdci týmu. První šedesátiminutovka probíhala v klidu, dojeli jsme na čtvrtém místě. Cítili jsme šanci na dobrý výsledek a podřídili tomu i strategii. Střídání bylo plánováno s přesností tak, abysme tím získali pozici bez souboje na trati a tato strategie nám vyšla perfektně. V tomto závodě nám patřilo třetí místo a po součtu bodů jsme obsadili třetí místo i celkově. Tento výsledek je pro nás důležitý, jednak je to první letošní medaile a za druhé jsme se po nepodařeném úvodu sezony odlepili ode dna tabulky.

Pořadí týmů LIGY A po čtvrtém závodě z deseti:

1. 3K Racing 34b.
2. MISHMASH Team 31b.
3. Wasabi Racing 24b.
4. TBA Racing 19b.
5. RS Solid Drive 18b.
6. Mělníček.cz 13b.
7. RapidKart 9b.
8. Kary.cz 6b.
9. Shikari Racing 2b.

Šampionát pokračuje 26. 7. 2008 závodem v Lipníku nad Bečvou na pekelných strojích Honda 390 a druhý den, tedy 27. 7. ve Frenštátě pod Radhoštěm. To bude fyzicky velmi náročný víkend, doufám, že ho zvládneme a dotáhneme se blíže našim nejbližším soupeřům. Držte palce! Sport