Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Nova mostarna Terrami

Běžky! již po patnácté

Stejně jako posledních čtrnáct let, budou mít i letos – v sobotu 21. června 2008 na „kočičích hlavách“ mělnického Náměstí Míru dostaveníčko všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady. Připraven je již XV. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“, ve kterém se utkávají soutěžící na lyžích nejrůznějších typů a barev v zimní výstroji, popřípadě v žertovných převlecích“.

Tento závod, který vznikl v 90. letech jako studentská recese, určená pro několik lidí, postupně získával na popularitě a dnes již neodmyslitelně patří k předprázdninovému období na Mělníku. S přibývajícími ročníky rostla i úroveň celého klání, a proto již nikoho nepřekvapí, když se na jindy liduprázdném sobotním náměstí sejde až stovka startujících a přibližně 2000 fanoušků této v létě netradiční podívané. Uspořádání akce tohoto rozměru si každoročně vyžádá nejen nesmírné úsilí organizátorů, ale i stále více finančních prostředků.

Samozřejmostí se v minulých letech stalo nejen nazvučení celého náměstí, zajištění občerstvení či koncertu po skončení závodu. Cennou vzpomínkou jsou potom památeční trika s logem závodu, která účastníci MJ50 získávají v ceně startovného, a která jsou žádaným suvenýrem i mezi diváky. Přáním organizátorů je, aby byla akce chápána jako odpoledne a večer pro celou rodinu. Proto se rozhodli, že i letos bude jejich pozornost upřena především na nejmladší návštěvníky.

Ve spolupráci se sponzory dojde na nejrůznější soutěže o ceny – půjde o populární hod tenisákem do tlamy usměvavého sněhuláka, současně se budou moci nejmenší vyřádit ve skákacím hradu a nejodvážnější rodiče pak mohou své ratolesti přihlásit do vloženého závodu dětí. Toto dětské odpoledne startuje již v 15.00 hodin na mělnickém Náměstí Míru.

Akce je již několik let mediálně prezentována jak lokálně, tak prostřednictvím celoplošných rádií a TV.

O průběhu MJ50

Přihlášky se přijímají v den závodu na Nám. Míru od 15.00 hod. do 16.45 hod., ostrý start je pak v 17.00 hod., před kterým si to rozdají mezi sebou děti (pochopitelně bez pití piva). Závodníci budou jako obvykle zařazeni do rozběhů ( 2 okruhy ) a nejúspěšnější z nich poté změří síly ve velkém finále o hodnotné ceny ( 3 okruhy ).

Na trati čekají soutěžící nástrahy v podobě umělých lavin, či obvyklá povinná konzumace zlatavého moku, ve finále pak ještě závěrečné metry ztíží trefa do tlamy populárního Sněhuláka. Také letos budou vyhlášeni vítězové v kategoriích ženy, muži, družstvo roku, maska roku a pád roku. Hodnotí se tedy nejen dosažený čas, ale i výzbroj, výstroj, vtip a originalita.

Po celou dobu závodu, ale i po něm, bude zajištěno občerstvení, atrakce pro děti a večer pak avizovaný koncert – letos se představí skupina ŠPEJBL'S HELPRS – nejlepší AC/DC revival kapela u nás (www.spejblshelprs.cz), hrající pravidelně i v Německu, Rakousku apod. Startovné činí obvyklých 199,- Kč a zahrnuje závodní piva a pamětní triko s logem závodu + překvapení... Atrakce pro děti a vstup pro diváky je i letos volný.

Tak tedy ještě jednou: první letní den, sobota 21. června 2008.
Start: děti 15.00 hod., dospělí 17.00 hod.
Prázdniny začínají také letos na Mělníku!

(převzato z www.bezky.cz)Sport