https://www.traditionrolex.com/7

 První závod sezony se povedl | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

První závod sezony se povedl

V sobotu v sedm hodin ráno jsme vyrazili směr České Budějovice. Čekal nás první závod šampionátu Formule-1.cz KART RACE v letošní sezoně.

Harmonogram byl dost „našlapaný“, volné tréninky začínaly už v 9.30 a končily v poledne. Po tuto dobu má každý jezdec možnost trénovat, později už je to zakázané. Jelikož startuje 9 týmů, to znamená 27 jezdců, tak je velmi složité najít si na trati volný prostor pro zajetí kvalitního času. Kvalifikace začínala přesně ve 13 hodin, byla rozdělena do dvou desetiminutových částí a jela se pouze ve vnitřní části okruhu (okruh v ČB má vnitřní a venkovní pasáž). V první desetiminutovce jsem zajel s Mirkem a dalšími dvěma jezdci na tisícinu vteřiny stejný čas, což nás zařadilo na 10. – 13. místo se ztrátou 0,563 vteřiny na vítěze. Ve druhé desetiminutovce jsme trochu zrychlili, Mirek zajel desátý nejrychlejší čas (+0,313) a já třináctý čas pouze 0,06 vteřiny za Mirkem. Po součtu časů z obou částí to znamenalo jedenácté, resp. dvanácté místo. Jakub měl v první kvalifikaci problémy se strojem a skončil na 24. místě (+1.125), ve druhé desetiminutovce však zajel vynikající čtrnáctý čas (+0,438) a posunul se tak na startovním roštu na celkové 17. místo. Tady je vidět, jak je náš šampionát nesmírně vyrovnaný a že není jednoduché se prosadit.

V ČB se jelo systémem „Challenge“, což znamená, že se podle výsledků kvalifikace určí finálové skupiny v pořadí 1. až 6. jezdec, druhá finálová skupina 7. až 12. jezdec, dále 13. až 17., 18. až 22. a poslední pátá skupina 23. až 27. Já s Mírou jsme tedy byli ve druhé skupině a mohli tak bojovat nejlépe o sedmé místo. Jakub byl ve třetí skupině a mohl útočit na místo třinácté, což je na první závod v jeho kariéře výborný výkon.

Závody se jely na dvakrát 20 minut a nikomu z našeho týmu nevyšel úplně ideálně. Svou roli v tom sehrál mimojiné stav našich strojů a tak jsme s Mírou po obou dvacetiminutovkách nasbírali stejný počet 34 bodů (Já 12. a 10. místo, Míra dvakrát jedenáctý) a skončili na 11. a 12. místě absolutně. Jakub byl patnáctý a sedmnáctý a po součtu bodů mu patří celkové 16. místo. Pohár jezdců se ale oficiálně nehodnotí, tento šampionát je soutěží týmů. Před osmou hodinou večerní se sečetly body všech jezdců jednotlivých týmů a Mělníček.cz Racing Team se umístil na pěkném pátém místě s 92 body.

Té širší špičce už letos stačíme, takže doufáme, že přivezeme z příštího závodu nějaké ty medaile.

Výsledky kvalifikace zde:

http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=17944&rok=0&okruhy=&help=&rubriky=

Výsledky závodu zde:

http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=17945&rok=0&okruhy=&help=&rubriky=Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele rush

3 coze?


ty casovy rozdily mi hrozne pripomnely takovej ten olympijskej sport.. short track se to jmenuje? nevim.. proste jak ty bruslari mazou co to da.. casovej rozdil mezi nima v mezich statisticky chyby.. nechapu..

 

drzim palce s medaili! 

Obrázek uživatele LiPiss

3.1 jj


a v tom je to krasny... musis se proste stoprocentne koncentrovat a jedna nepatrna chyba znamena nekolik pozic dolu. Pojed se nekdy podivat s nama, stoji to za to...

 

Obrázek uživatele ingrid

2 Gratulace


Milý LiPissi,já Ti za sebe i celý norský národ blahopřeji k tak hezkému umístění!!

Obrázek uživatele LiPiss

2.1 :))))


Vi har samlet alle oplysningstjenester, så du hurtigt kan finde den du søger.
My ti dØkujemå Smiling)

Obrázek uživatele ingrid

2.1.1 Ty kluku ušatá :-)


Já nestačím zírat...Smiling....to se řekne Vencovi,že tajně umíš norsky!!!!Smiling

Obrázek uživatele steny

1 ale


už ses nepochlubil jak jsi dopad před závodem Laughing out loud

Obrázek uživatele LiPiss

1.1 ?


jak jsem dopadl pred zavodem?

Obrázek uživatele steny

1.1.1 to by mě právě zajmalo


to by mě právě zajmalo furt si řikal jak vstáváš a nepiješ ale moc to tak nevypadalo dyž sem vodcházel Laughing out loud


https://www.traditionrolex.com/7