Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Běžné parkování na Mělníku - nejen nezodpovědných občanů

Dobrý den,

dne 9.července v pozdních odpoledních hodinách, při návratu domů, se svým potomkem v kočárku, s nevěřícným úžasem,  přemýšlím, jak s kočárkem vjedu po nájezdu do domu, neb až u schodů stojí červená Škoda Felicie, která naprosto brání přístupu chodci natož pak člověku s
kočárkem (i sídliště Střed, Kosmonautů, U Hřiště..........................). Ani nezmiňuji fakt, že vozidlo stojí na chodníku tak, jak to není rozhodně povolené.  Řekl jsem si, inu nějaký nezodpovědný občan, který si neuvědomuje důsledky svého chování a jen tak v duchu jsem přemýšlel,  kdepak je státní nebo městská policie města Mělníka?
 

Jaké pak bylo moje překvapení, když dne 11. července a v ulici Pod Vrchem ,  také v pozdních odpoledních hodinách , zhruba kolem půl šesté odpoledne, parkovalo prázdné služební auto státní policie - ještě bezohlednějším způsobem než vozidlo nezodpovědného občana. A v tu chvíli mi došlo, kde je  policie:-)).
 
 

Věřím, že můj příspěvek pomůže k ohleduplnějšímu parkování ve městě Mělníku a že řidič služebního vozu státní policie bude poučen o parkování na veřejných prostranstvích.

S přátelským pozdravem
Roman ŠoltésOstatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

91 Parkování - náměstí...


Tak koukám, že na náměstí vzniklo pěkné parkoviště a okružní dráha k tomu... Docela drsné. A taky jsem si všiml, že by rozšíření parkování na náměstí, jako je dočasně teď, by ničemu nepomohlo - všechny místa plná a nikdo další tam stejně nezaparkuje. Fakt hnus - co to tam je teď... člověk tam mezi auty kličkuje jak blbec.

90 parkování


Nechtěl jsem na tuto diskuzi reagovat, ale po přečtení musím. Rozhodně se nechci zastávat těch řidičů, kteří pomalu zaparkují v prodejně, jen aby ušetřili pár kroků nebo jezdí přes obec 150. Jsem taky řidič i profesí a musím říct, že občas ten lehký přestupek taky udělám (kdo bez viny ať hodí kamenem Surprised). Každý ví, jaký je problém v Mělníku zaparkovat a jaká je dopravní situace v celém Mělníku. Reaguji na fotografii bystrého p. Šoltése, který aniž by si ověřil, proč služební vozidlo policie takhle parkovalo nejprve zveřejnil fotky a pak se snad zajímal proč. Odpověď dostanete, když si přečtete diskuzi do konce. Nikomu bych to nepřál, ale jednou se můžete stát, že budete potřebovat policii, hasiče, záchrannou službu ...  a oni nikde..... protože budou hledat, kde by mohli zaparkovat, aby se vyhnuli případnému  konfliktu s občany či později s nadřízenými. Myslím, že dělat dobré jméno policii ať městské či státní v dnešní době není žádná legrace, když masmédia ale  i občané trochu poupraví pravdu nebo jí nezveřejní úplně a co se potom stane .... nezasvěcený člověk spolkne informace, jak mu je média naservírují a nepřemýšlí, že by celá věc mohla být trochu jinak. Ale to jsem se dostal už příliš hluboko do jádra věci. Tak milí občané, doufám, že ve vašich mobilních telefonech budeme mít dobité baterie až příště budete chtít někoho fotit.  

9 - Názor -


Chápu maminky které nemohou projet po chodníku, kde stojí modrá Fábie (s chutí bych o obešel s kočárkem co nejtěsněji...), nebo červená znemožňující prujezd kočárku (udělal bych totéž), ale jinak mi to tu připadá jak v Čechách. Jen udavači....  Pisálkové chytněte se za nos a popřemýšlejte jestli i vy jste tak bezchybní, jak byste chtěli po nafocených řidičích. Na druhou stranu alespoň má Mělníček o čem psát, že? Buď to nepište a nefoťte, nebo to rovnou pošlete policajtům. Jinak je to ztráta času a dat...

8 Jak blokovat přechod
8.1 ten se s tim moc neparal


ten se s tim moc neparal Laughing out loud

8.1.1 Lempl


A ani to auto nemá zákonně pojištěné :-/

8.1.1.1 lempl2


Tak jsem si ho taky lustrnul a musím to potvrdit- nemá zákonné pojištění vozidel!!! Takhle zaparkovat může opravdu jen kretén, který si nevidí ani na špičku nosu, protože mu kalí zrak jeho nafouklé ego. Ápropo- kam asi koukají páni strážníci tím drahým a vychvalovaným kamerovým systémem???

7 Anonymní ohlašování přestupků a porušení zákona


Narazil jsem na stránky občanského sdružení Oživení, které se snaží spojit síly občanů, policie, obecních úřadů a vůbec všech, kteří se chtějí podílet na zmírnění problému s beohledností našeho okolí.


Činnost tohoto sdružení mě velmi zaujala a vzpomněl jsem si na mělníček.cz a na fotky "ohleduplně" zaparkovaných aut.. Stačilo pár mailů a na seznamu měst se objevil i Mělník, a tak de dneška můžete i vy, občané Mělníka, nahlašovat přestupky, které by jinak provinilcům prošly bez povšimnutí - především špatné parkování.

Tak neváhejte a registrujte se na http://www.prestupky.oziveni.cz/.

Obrázek uživatele LiPiss

7.2 parada


normalni bonzackej web... na tohle jsem cekal. Tesim se na fotky mojeho auta, doufam, ze to nekomu udela radost

7.2.2 to vis ze udela, vyfoti


to vis ze udela, vyfoti nahraje a pak si nad tim celej vecer bude delat "radost" Smiling)

7.2.1 Čemu se divíš? Jsme v


Čemu se divíš? Jsme v Čechách. Tady dělá lidem radost práskat

7.2.1.1 nediv se...


Ano, máš pravdu, jsme v čechách a taky se tady vždy mudrovalo jen u píva. A proto jsem jedině rád, že se podobná občanská sdružení zakládají a jejich členská základna roste.
Když se totiž tady mudrovalo o radaru na Malém Spořilově, tak jste také byli rádi, že se někdo našel a šel se optat na detaily ohledně zmíněného radaru. Takováto sdružení v budoucnu mohou být vnímána jako oči občanů, před kterýma se budou muset být napozoru hlavně ti dosud nepostižitelní.

Obrázek uživatele DvořuS

7.1 nádhera


myslim že tohle mělník rozhodně potřeboval:D jestli pak už mě někdo vyfotil jak mám zaparkovaný auto kulturáku na horním náměstí. to bych měl platit pokutu ne?Laughing out loud

Obrázek uživatele malý princ

6 Městská policie


A kde je Městská policie????!!!!!
Proč ji někdo nezavolá?
Jsem zvědav, jestli by dali pokutu také státní Policii!

6.1 proc davat pokutu statni


proc davat pokutu statni policii?

Obrázek uživatele malý princ

6.1.1 Přestupek


Proč? Protože jak vidno z fotky, řidič uvedeného vozidla se zřejmě dopustil přestupku. Nebo je snad normální a beztrestné parkovat respektive zastavit a stát s automobilem na chodníku? Pokud je to přestupek pro všechny ostatní, tak by to měl být přestupek také právě pro toto vozidlo. Evidentně nemá zapnutý maják, takže u žádného zásahu zřejmě nebylo a předpisy by se měly vztahovat i na něj.

Vžijte se do role člověka, který "jenom" tlačí kočárek a "narazí" na takovouto překážku na chodníku. Není snadné, obzvlášť pro slabší maminky, se takovéto překážce jednoduše vyhnout. A že podobných situací na Mělníku zažíváme dnes a denně dost a dost.

6.1.1.2 U zasahu klidne byt mohl,


U zasahu klidne byt mohl, ono kdyby nechal blikat auto tak by pak nemusel nastartovat. Urcite je lepsi kdyz auto necha na chodniku nez aby zablokoval celou silnici... Ale uznavam ze to se to dalo urcite vyresit lepe Smiling

6.1.1.1 bRE:keke


Šmarjá, tak se tam někdo třeba zasebevraždil či co já vím a snad jim kvůli tomu nemusí blikat majáky (níže někdo píše, že tam přijela ještě sanitka a havrani). Pro kočárky je to jistě nepříjemné, ale kdyby si potřeboval v domě pomoci od policie, tak by si byl ještě rád, že to parkli na chodníku a šli se věnovat tobě a nehledali místo po sídlišti, kde to zaparkovat. Jiná věc by byla, kdyby se tam šli nasytit, jako to prase s modrou fabií dole na fotce z firmy denik.cz

Jinak k autům: všimněte si, jak se postupně ubírá prostor lidem pro chůzi a ulice patří autům - pěkný příklad v té ulici Kosmonautů, kde se zmenšil o polovinu šířky chodník. Jinak varuju před požárem v tomto místě - kdyby tam měli hasiči roztáhnout plošinu na vyzvednutí lidí z oken, tak by se tam do té škvíry mezi auty (ten úzký profil) stěží vešli.

5 Pod vrchem 11.7.


Policejního vozu jsem si také všimnul, potom tam přijel i druhý, sanitka a nakonec vůz pohřební služby... Jak je to s parkováním na sídlištích ví snad každý, proto je každý rád, když může najít místo na zaparkování, ale je ještě radši, když je celá ulice průjezdná, kor pokud je jednosměrná... Jinak k té felicii- nemám slov.

5.1 právě, policejní auto


právě, policejní auto bezohledně zaparkované je často zaparkované bezohledně pouze zdánlivě

5.1.1 Souhlasím, ale...


Někdy se opravdu stává, že služební auta jsou postavená "bez ladu a skladu" různě na komunikaci i mimo ni z důvodu vykonávání jejich profesí. Nepíšu záměrně že se to týká jen policistů, protože se to týká i jiných složek státního nebo městského aparátu. Například u Kauflandu jsem již některé zvěčnil...

4 Drobný komentář...


Na těch fotkách je pár drobností které stojí za povšimnutí. Ten zelený kombík Megane patří panu místostarostovi Koudelkovi, Ta stříbrná Octavie panu starostovi Neumannovi a zelenou Fabii před Meganem používá taktéž p. starosta. Jak je vidět, v pěší zóně někdo smí parkovat a někdo nesmí. Policejní auto a autobus uprostřed náměstí je bez komentáře...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1 pěší zóna


Teď ti ale budu trochu oponovat, ten megan nestává podle mně v pěší zóně (což nic nemění na tom, že parkuje tam, kde by asi podle předpisů neměl..), ta je od značky "pěší zóna" dle šipky vpravo.

Na náměstí to ale podle mně bude brzo jedno, protože se stejně celé propadne (viz to, co se tam děje teď), pokud to nebude pěší zóna komplet. Parkování v sídlišti, kde jeden bezohledný řidič znemožní chůzi nebo jízdu mnoha jiným lidem, to jsou ovšem jinší lahůdky. 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3 další auta


Máme to koukám téma, které lidi zajímá, mailem mi hned přišly další autíčka, jejichž páníčci neumějí parkovat, od uživatele Mělníčku s nickem Čop, který se evidentně pohybuje po městě s foťákem Smiling

Tak je bez komentáře vystavuji.

2 Možná by mě ani tak


Možná by mě ani tak nepřekvapila ta Felda, ale policajti to tam poslali slušně

1 Deník Bohemia


S kočárkem se nedá projet ani po jedné straně - maminky musí pravidelně, než se redaktoři naobědvají ve školní jídelně, s miminkem do silnice:
 
 
 
 

Obrázek uživatele pa.well

1.1 pomohlo?


marku, já nevím, ale napadlo mně, třeba by mohlo pomoci mu prokopnout dveře. zkoušel jsi to?

1.1.2 Řešení


... já spíš doufám, že čtou Mělníček Eye-wink

1.1.1 Docela jsem se nasmál, sice


Docela jsem se nasmál, sice to neni uplně fér, ale ukopnutí zrcátka by taky pomohlo. No, kdybych blbě zaparkoval já a někdo mi udělal to samý, tak sem fakt naštvanej, ale zas na druhou stranu bych si to pamatoval

1.1.1.1 pozor!


To je sice dobrý nápad, ale když tě u toho chytí oko Velkého Bratra (kamerový systém), tak asi budeš mít smolíčka a popotahování po úřadech. Možná to ale bude lepší než nějaká "přes držku" od dvoumetrovýho svalovce Smiling)  Já bych to ale risknul...

1.1.1.1.1 Drastický


řešení. Ale spíš by to měla sledovat naše velevážená Policie, ale třeba na Sportovní v noci jenom projedou ulicí (i když auta parkujou po obou stranách chodníku nebo v zatáčce-důsledek je, že je špatně vidět, když se vjížíd např. na hlavní) a nezajímá je to. tak to asi tak má bejt...