https://www.traditionrolex.com/7

 Město Mělník se připojilo k výzvě Kdo nezhasne, není Čech | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Město Mělník se připojilo k výzvě Kdo nezhasne, není Čech

Radní města Mělníka se připojili k výzvě Kdo nezhasne, není Čech -  Dětského zastupitelstva města Milovice. Toto zastupitelstvo chce vyhlásit  30.červen jako významný den. Proto jsou i na MÚ Mělník – v kanceláři vedení úřadu k dispozici petiční archy, kde se mohou podepsat občané, kteří jsou pro, aby byl  u příležitosti čtyřicátého výročí okupace Československa v roce 1968 vyhlášen 30.červen Dnem odsunu okupačních armád z naší země.

Dětské zastupitelstvo města Milovice vydalo toto prohlášení:

Před 40. lety v noci z 20. na 21. srpna roku 1968 byla naše země okupována cizími vojsky. Tato skutečnost se stala součástí historie naší země a je stále ještě pro mnoho občanů nepříjemnou vzpomínkou. Milovice se staly touto okupací jedním z nejvíce postižených sídel naší republiky. Tento mocenský akt rozdělil jediným okamžikem kamarády a spolužáky, rodiny většiny tehdejších občanů Milovic byly odsunuty do různých měst po celé republice a zbývající občané ztratili část svého domova rozdělením obce na České a ostatní území. Pro nás, dětské občany města Milovice je tato událost historií a proto bychom chtěli aby historií již zůstala.

Výzva

Na znamení usmíření se se všemi, kteří tehdy přijeli se zbraněmi. K uctění všech lidí, kteří tehdy přišli o život vyzýváme občany České a Slovenské republiky k minutě ticha a tmy dne 21.srpna ve 21.hodin středoevropského času. Zhasněme na 1 minutu všechna světla ve svých domovech a připomeňme celému světu, že akt okupace byl zcela zbytečným mocenským gestem a občané tehdejšího Československa jej již překonali, ale nezapomněli. Skutečnou tečkou za srpnovými událostmi roku 1968 bylo ukončení pobytu sovětské armády na území Československa. Díky za jeho hladký průběh patří našim politikům a z nich pak především členům komise Federálního Shromáždění ČSFR vedené Michaelem Kocábem.Poděkování také patří i tehdejšímu velení sovětské armády na našem území za rychlý odchod.

Město Mělník se k této výzvě připojuje a dne 21.srpna ve 21.hodin středoevropského času na jednu minutu zhasne osvětlení na náměstí Míru.Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7