Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Spící panna – časovka družstev UAC

Mělnický tým Fuji Bikeranch Racing Team ve spolupráci s Městským úřadem Mělník a Policií České republiky uspořádal v sobotu 9.8.2008 časovku družstev Spící panna. Závod byl stejně jako v minulém roce zařazen do pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů. Na startu se nakonec sešlo dvacetsedm týmů ze středočeského kraje. Týmy tvořilo vždy pět závodníků. Mezi jezdci se objevilo i několik rodilých mělničáků. Domácí tým nakonec, překvapil v kategorii příchozích, ale o tom až dále.

První tým se postavil na start závodu v 11.30 hodin, další týmy se na trať vydávaly v intervalu dvou minut. Na ověřené trati vedoucí z Mělníka do Velvar a zpět byl nakonec nejrychlejší kombinovaný tým jedoucí v sestavě, Pavel Krob, Petr Zahrádka, Martin Krupička, Petr Čapek a Zbyněk Kudrna. Druhé místo obsadil tým CK Královice, jenž se na start závodu postavil v sestavě Petr Novák, Tomáš Vitáček, Ondřej Charvát, Radek Procházka a Michal Svoboda. Třetí příčku vybojoval tým Vinohradské šlapky, jenž trať závodu absolvoval ve složení Marek Lachot, Jiří Malík, Jan Dubec, Stanislav Hájek a Petr Vaňkát. Vítězné družstvo využilo příznivých cyklistických podmínek, které panovaly po celou dobu konání závodu. Absolvovalo trať dlouhou 43 kilometrů v čase 53 minut a 37 vteřin, což činí průměrnou rychlost 48,12 km/h. Což je nový traťový rekord a podle dosažené průměrné rychlosti se jedná o velmi kvalitní čas. Čtvrté místo dokázal vybojovat domácí tým, jedoucí pod hlavičkou Kola Derfl. Jeho složení bylo Stanislav Derfl mladší, Pavel Mráček, Michal Zelenka, Jan Legerský a Jakub Krasnička. V hodnocení týmů složených z příchozích jezdců tak dokázali vybojovat vítězství.

Novinkou letošního ročníku bylo vypsání kategorie týmů, složených výhradně z žen. Vítězství vybojoval tým Cyklosport Kern startující ve složení Lucie Kočí, Zuzana Denigerová, Tereza Pinkasová a Martina Säcklová. Druhý do cíle dorazil tým Vinohradských šlapek, jenž reprezentovali Michaela Srbová, Lenka Bartošová, Lucie Řimnáčová, Jana Barešová a Markéta Lorenzová. Třetí místo obsadil tým TJ Sokol Králův Dvůr složený z Aleny Štysové, Květy Černé, Zuzany Czechmanové, Jany Johanydesové a Kláry Lipovské. Vítězný tým žen absolvoval trať v čase 1:07:49. Průměrná rychlost byla 37,45 kilometrů v hodině.

V cíli závodu se jezdecké pole shodlo na dobrém zajištění tratě Mělník, Velvary a zpět. K bezpečnému průjezdu frekventovaným úsekem přispěla především spolupráce s Policií Mělník, Velvary a Kladno. Za což jim patří poděkování. Slavnostní vyhlášení v areálu restaurace U Cinků bylo tak třešinkou na dortu, kterou doplnily sladké ceny, dodané pekařstvím Řízek. Věcné ceny pak věnoval cykloservis Ottis a Kola Derfl. Celkově závod dopadl na výbornou a za rok se tak můžeme těšit na jeho další pokračování.Za organizátory akce, Petr Škrabal
Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Díky za report.Jen bych


Díky za report.Jen bych chtěl upravit jména u kluků.Nejsou to Jan Legerský a Jakub Krasnička.Ale jde o Václava Legerského a Aleše Kvasničku.Asi někde došlo k chybě.Díky.