Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Nova mostarna Terrami

Škola čínského kung fu v Mělníku

Styl Hong Jia Quan, který je stylem jižního Shaolinského Kung fu charakteristický převážně nízkými postoji s rychlými přechody a úhyby, silnými a flexibilními kopy, velkým množstvím ručních technik a tvrdými rychlými údery, využívajícími často zvířecí techniky. Mnohé údery bývají silově umocněny hlasovým zpevněním, čímž je koncentrována energie qi, která se přenáší do úderu a umocňuje tak jeho sílu. Tento styl byl v průběhu staletí obohacován o různé prvky a techniky a po celém světě se objevuje několik verzí vycházejících ze společného základu. To proto, že jednotliví mistři techniky stylu přizpůsobovali a často i kombinovali s jinými styly. Styl Hong Jia Quan zahrnuje ruční formy a formy se zbraněmi, aplikační techniky, reálnou sebeobranu, cvičení s vnitřní energií qi gong a výuku boje Sanda. K tomuto tradičnímu bojovému umění neodmyslitelně patří cvičení strečinku, posilování celého těla a zvyšování fyzické kondice.

Jako první v České republice byla založena škola v Praze v září roku 2000 a po osmi letech se nyní otevírá škola v Mělníku pod vedením instruktora Stanislava Fraibiše, žáka uznávaného odborníka a mistra bojového umění Lee Quan Fu.

Od 5. září, a poté následující každé pondělí od 16:00 hod. do 19:00 hod. a pátek od 17:30 hod. do 20:30 hod. (1,5 h. děti a poté dospělí) v prostorách Domu dětí a mládeže v Mělníku Na Polabí bude probíhat trénink a současně nábor nových členů.

Případní zájemci se mohou informovat a přihlásit již nyní na tel. čísle 604 762286 Stanislav Fraibiš, či e-mailu: [email protected]
Jedná se o občanské sdružení,  zaměřené na výuku dětí i dospělých, nikoli na výdělečnou činnost.
Další bližší informace lze získat i na webových stránkách naší školy v Praze.Sport