Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Děti poznávaly region s Kontaktem

Od 21. do 25. července pořádal Klub Kontakt ve spolupráci s o. s. Babylon příměstský tábor pro děti školního věku. Naplánovány byly výlety do míst nedalekých, zajímavých a z Mělníka dostupných vlakem.

První z výletů se uskutečnil do nedaleké obce Liběchov, odkud čekala děti patnáctikilometrová túra do Tupadel, Želíz a zpět na vlakové nádraží se zastávkami u známých pískovcových soch V. Levého Harfenice, Had a Čertovy hlavy.

I když nám počasí v úterý moc nepřálo, návštěva Mini ZOO v Mladé Boleslavi měla u dětí velký úspěch, protože si zde mohly zblízka a bez tlačenic prohlédnout dravé i cizokrajné ptáky, malé hlodavce, krokodýly nebo si pohladit poníka.

Nejteplejší den týdne jsme strávili ve Mšeně, nazývaném též vstupní branou do CHKO Kokořínsko. Průvodkyni po tomto městě známém především městskými lázněmi, ojedinělým architektonickým dílem ve stylu art déco, nám dělala místní rodačka paní učitelka Kaulerová. I když si toto město zaslouží dozajista pozornost, děti nejvíce ocenily odpolední dýchánek a společné hry ve stínu stromů na zahradě zmiňované paní učitelky.

Deštivý čtvrtek nás zavedl do třicet kilometrů vzdálené Lysé nad Labem. Naším cílem byl zdejší zámecký park, kde jsme se kochali pohledem na sochařský skvost Františka Adámka staršího z Benátek - cyklus dvanácti měsíců, ročních období, dne a noci, přírodních živlů a světadílů, který nemá ve světovém sochařství obdoby. Po náročné procházce byly děti odměněny poledním menu v místní čínské restauraci, kde celá řada z nich jedla poprvé čínskými hůlkami – nutno podotknout, že ani jediné z nich tuto příležitost neodmítlo a po hodině usilovné práci odevzdaly prázdné talíře.

Poslední výlet byl vybrán do královského města Litoměřice, na soutok řek Labe a Ohře. Krásné slunné počasí vybízelo k prohlídce města, a tak jsme neváhali a vydali se cestou ke kostelu sv. Štěpána a na Máchových schodech se rozhlíželi do krajiny. Byla to krásná tečka za tímto týdnem.

Lucie Jarinová


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele malý princ

1 kostel?


Jen taková drobnost. V Litoměřicích nemají kostel sv. Štěpána, nýbrž katedrálu sv. Štěpána.