https://www.traditionrolex.com/7

 MTB - V Mělníku to nejde | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

MTB - V Mělníku to nejde

Léto se nám pomalu ale jistě mění v podzim a to minimálně počasím a já si tak řikám jak je Mělník krásné město. Máme kolem sebe tolik krásných oblastí jako je Kokořín nebo polabí které obsahujou spousty krásných cyklostezek. Určitě je dobře že se během posledních pár let začaly vytvářet ale nechyběly vám někdy nějaké jiné? Jde o ty kde vyjedete nebo vytlačíte kopec a pak si to sjedete dolu.

 Nejde o žádny DownHill ale o SingleTrack. Jeden takový byl otebřen v Jablonci nad Nisou. Je to paráda. Krásná lesní cesta kde si v klidu jedete a kocháte se. Pokud máte rádi adrenalin tak ho tam mlžete najít taky a přitom nedevastujete přírodu na kolech za desetitisíce. Začal jsem uvažovat kde by se taková cestička dala v mělníku udělat a jedno místo mě napadlo. Znáte tu cestu co vede z centra města dolu ke strarému mostu? Ano, tu klikatou tim hvozdem nebo jak to nazvat. Na levé straně po cestě z města je ta stráň odporně zarostlá.

Kdyby se nahoře pod besedou udělal start a pak jedna poklidná klikatá cestička pro menší děti a jedná trochu adrenalinová se skokánkama a jinejma překážkama tak by ten kopec měl smysluplné využití. Spousta bajkeru by nemusela jezdit tohle vyhledávat na Kokořín kde se akorát devastuje přiroda a lidé co jsou dolu na autobus by se možná nemusely bát že je někdo přepadne. Je to mrtvé místo uprostřed města tak co mu dát třeba trochu života?

Tak šup hezky pište komentáře co si o tom myslíte a pokud máte v pláne hledam mi v textu pravopisné chyby tak si poslušte. Je mi to jedno. Z ČJ jsem měl vždycky trojku a nějaká chyba mě nedeptá.

Zajmy & hobby předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Jen bych se chtěl


Jen bych se chtěl pozastavit nad tím, estli přesně autor ví, co je to singeltrack.Singeltrack neznamená sjezd z kopce, ale to, že trať je pro jednoho jezdce.Může být z kopce, ale taky do kopce.V ČR je jedna organizace, která se výstavbou tohoto zabývá.Dokonce zde měla člověka z Walesu, kterého ocenila i královna titulem za propagaci cyklistiky a cestovího ruchu.Organizace se jmenuje Čemba (více viz. zde http://www.cemba.cz/projekty/ )

Jak psal jeden z komentářů, pokud by se na tomto místě postavila sjezdová trať, měla by tam opodstatnění ona lanovka.Protože sjezd by byl oněch cca 15 vteřin a pak by následovalo tlačení cca 20kg těžkýho kola do kopce.Ale chválím nápad a že se někdo snaží využít volný prostor a má to celkem i hlavu.Ale ten kopec by musel být tak 3x delší.A tím pádem by se musel řešit i dovoz kol na kopec.Protože pak by si to každý sjel tak 2x a měl by dost.Ale i tak děkuji za upozornění!

 

Obrázek uživatele dawer

4.1 vyčerpávající


výklad, a z vlastní skušenosti ze sjezdů souhlasím.Ovšem délka tratě by se dala zachránit vložením slopestylových překážek( step up, lavice, dropy, wallridy atd. )Ale tím by zase byla zvládnutelná jen pro pár jedinců.Podle mě by se spíše k Mělníku hodila jedna akce do roka v podobě sjezdu s překážkami z centra někam dolů.Mělník svou polohou na kopci je pro to jak stvořený:o)V některých městech ČR již takové akce proběhli a měli divácký úspěch.

3 aušperk


Jedna cesta z aušperku ke starýmu mostu vede.Sice krátkej,ale příjemně technickej sjezdík.Kámoš to tam občas i prosekával.Ten by šel možná trochu vylepšit,ale pochybuji, že legálně.Jinak jsem tam našel i dva moc pěkný dropy.Chystám se na ně.Jen tam musím dopravit trochu materiálu.každopádně krásný místo pro kolo.

2 Singltrek


Konečně nějaký příspěvek který dotýká i MTB... No hele, moc nechápu jakou představu máš o singltreku, ale to co popisuješ ("adrenalinová cestička se skokánkama") asi singltrek nebude. Spíš to zní vypadá na freeridovou trať. Takový malý Ještěd, Špindl či Špičák na Šumavě asi (?). Jako bylo by to dobrý pro těch pár lidí, co tímhle stylem bajkují, ale v podstatě pro širší veřejnost by to bylo celkem k ničemu. Pokud bys chtěl v těch místech singltrek, tak i tak bude celkem k ničemu, protože na nic nenavazuje. I když dejme tomu, že vytvořit tam vzorový (příkladný) singltrek, by tam asi šlo. Pro zpetření místním či projíždějícím bajkerům.

1 Lepší nápad, než lanovka


Já myslím, že je to rozhodně lepší nápad, než lanovka na Aušperk. Pozemky jsou Města, terén by se dal při troše (tedy větší troše) námahy a peněz upravit... akorát si myslím, že obyvatelé dvou domů se zahradami do rokle, by moc nadšení nesdíleli. Dokonce i ten zmiňovaný start by se dal posunout až za parkoviště, kde vznikla celkem pohodová zahrádka Nové Besedy. Při zachování původní cesty, která by navíc sloužila k přirozenému oddělení trasy pro pěší, by to určitě šlo.

1.1 napadlo mě


Tak jsem seděl s pejskem na sluníčku v právě zmiňovaném parku a došlo mi jak je nevyužitý. Je tam resataurace. Celé město to má stejně daleko a nic tam není. Proč tam neudělat nějaký areálek který by byl veřejně přístupný, třeba by ho ani nikdo nezničil a byl by pro všechny generace? Pro staré lavičky, pro děti prolézačky, pro puberťáky hřiště, pro bikery singlestrack, pro piknikaře oddělená louka na deky bez psích extrementů, pro venčitele koše na psí památky a pro všechny místo kde bude klid a pohoda bez rozdílu věku, pohlaví, myšlení či jakýchkoliv rozdílů...ale to jsem asi moc naivní Sad

Roman Rak

Obrázek uživatele dawer

1.1.2 vynikající nápad


jen ten singlestrack je nesmysl,Za prvé ta trať je krátká, otázka 10 vteřin to sjet.Další věcí bezpečnost.Lidé co by se tam pohybovali by byli ohroženi jezdci.Ale jinak místo na odpočinek je to výborné a využívané.

1.1.1 Výborný nápad


Toho místa je strašná škoda. Krásně by navázalo na cestu dolů k vodě a byla by z toho super procházka. Můžu vám vřele doporučit úžasnou knížku "V trenkách a naboso" od p. Čumpelíka. Píše tam jak se v těch místech vyřádili jako děti před válkou i během ní. Jen si nějak nedokážu představit jak město donutit na tom zapracovat. Teď probíhá bombardování centra (sice hrůza, ale výsledek za to snad bude stát) a ty peníze jsou fakt příšerný. Možná by pomohla Dušana :-) 


https://www.traditionrolex.com/7