https://www.traditionrolex.com/7

 Situace na ZŠ J.Matiegky Mělník | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Situace na ZŠ J.Matiegky Mělník

Rada města Mělníka na svém včerejším jednání ( 25.8.2008) projednala výsledky šetření České školní inspekce ( ČŠI) na Základní škole J.Matiegky a rozhodla o odvolání Mgr.Miroslava Jiřičky z funkce ředitele této školy.

Hlavním důvodem byla fakta uvedená v Protokole ČŠI a zjištěná kritická a závažná rizika v oblasti personálního řízení školy, nepřípustná rizika v oblasti plnění učebních plánů, nepříznivý stav ve vnitřních podmínkách školy.

Kontrolu provedla ČŠI v červnu tohoto roku ( 13. – 26.června) na základě žádosti starosty města Mgr.Miroslava Neumanna vzhledem k přetrvávajícím problémům v personální oblasti, kdy se část učitelů postavila proti řediteli školy a řada z nich školu nakonec na konci června opustila.

Vzhledem k tomu, že inspekční zpráva byla doručena na MÚ Mělník až koncem srpna, mohla být teprve minulý týden předána radním k prostudování, a proto rozhodnutí padlo až na včerejším řádném zasedání rady města.

Vedením školy bude pověřena dosavadní zástupkyně ředitele školy pro výchovu a vzdělávání
Mgr. Bedřiška Frundlová. Úvazky jsou zajištěny a školní rok bude na škole normálně zahájen.

Situací se bude město Mělník jako zřizovatel školy intenzivně zabývat tak, aby se chod školy co nejdříve stabilizoval a všichni se věnovali tomu hlavnímu, a tím je kvalitní výuka žáků.

Mgr.Miroslav Neumann
starosta města MělníkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Problém je jasně někde


Problém je jasně někde jinde. Myslím že hlavně v rodičích. I když už Petronius si stěžoval na zkaženost mladé generace. Vývoj nezastavíš a učitelé jsou poslední a často bohužel jediní, kdo může dětem vysvětlit a ukázat co je to etika a morálka. Nemaj to snadný. Rozhodně nepovažuju M.J. za špatného pedagoga, ale za nedobrý chod školy ať chcete nebo ne je zodpovědný ředitel. A v případě takhle obludně mamutí školy je potřeba, aby ředitel byl zejména manažer a psycholog. Nevím jestli je snadnější řídit periferní - nikoli perfektní- malotřídku, ale vztahy v učitelském sboru tam rozhodně byly lepší. Nejde o věk nebo pohlaví, ale o stmelující prvek ředitele. A to podle mě nefungovalo.

Obrázek uživatele DvořuS

3.1 :)


taky si poslední dobou někteří učitelé zvykli že si můžou stávkovat, protestovat, otvírat si hubu na kde koho. To děti okoukaly, je věc jedna. ale možná jsou až příliž zvyklí na to že žijou v naší "demokracii"

2 fajn ? :-(


Chodily tam naše děti. Dvě. Třetí už ne. Ta škola nebyla fajn. Dobří učitelé ocházeli nebo byli odejiti, "úči" zůstávaly. Malá škola - málo peněz - málo možností X velká škola - všeho hodně, to rozhodně neplatí. Všechno je v lidech. Mám možnost srovnání s periferní malotřídkou. Nechci kopat do mrtvoly, ale doba setrvání v úřadu rozhodně není měřítkem kvality.

Obrázek uživatele DvořuS

2.1 :)


Jestli vaše děti jsou ty z mnoha co na mě na chodbě pokřikovaly nevybíravá slova která dnes nejsou mnohým rodičům cizí ani před dětmi když mezi námi byl nejméně 6ti letý rozdíl. tak chápu váš názor na "ÚČI" které na ně jsou potom příliš hrubé a každé křivé slovo z jejich nebo ředitelových slov je špatné a mohly by vaše děti být psychicky týrány.. bude asi nejlepším řešením dát své děti do soukromé školy nebo perfektní malotřídky...
jen z mého pohledu jelikož jsem se s mirkem znám, vidím ho jakoo dobrého pedagoga. prolém bych hledal na jiných místech.
a kdo mi chce tvrdit že věří každýmu žvástu v novinách?

2.1.2 kantor x manažer


Věřím že jako kantor nebo kamarád na táborech nebo praktikách Mirek Jiřička st. oslňoval každého.
Ovšem jako manažer školy (lepší výraz pro to co má ředitel školy znát, spravovat, rozhodovat...), nezvládal svou práci už dlouhé roky... Jen učitelé ve škole, jejich "odborová rada", minulé zastupitelstvo ví, kolik problémů už řešili.
Mám za sebou 14měsíční zkušenost z prací pod jeho vedením. Jsem na straně těch radních co o jeho odvolání "konečně" rozhodli.
Kdyby Mirek odešel již před 5 lety kdy se poprvé řešilo jeho "nevedení", odešel by s čistějším štítem, bez propírání jeho manželství v médiích. Myslím, že zrovna jeho bývalá manželka si to nezaslouží.

Obrázek uživatele DvořuS

2.1.2.1 :)


kdyby odešel před pěti lety, bylo by na mělníku o několik kapel méně:)
za to co pro nás udělal sem mu vděčnej sice to nemá s managmentem školy nic ale tohle se mi od něj líbilo.

2.1.1 :)


Dvořus, málem sem si utrh úsměv:))málokdo z nás si v tý době dovolil v šestý třídě pokřikovat na deváťáky: "Fuck Off" Smiling Ale nemusí to bejt nutně případ paní...

Obrázek uživatele DvořuS

1 :)


No to mě p..... Laughing out loud co si kdo umanul najednou?Laughing out loud dyť tam řediteloval jako dobu a byl docela fajn:)

1.2 Hysterii neporučíš


Hysterii neporučíš

1.2.1 Tak nevim kluci, jestli


Tak nevim kluci, jestli jste četli to, k čemu dospěla ta inspekce, ale ta pochybení byla docela závažná. Chápu, že děcka to viděj jako pohodu, když je to tam "fajn", ale holt se musej dodržovat i nějaký řády. Seznámil jsem se s tim pochopitelně zprostředkovaně, ale nynější krok města, zdá se mi, je na místě.

1.2.1.2 Určitě ne vše bylo OK,


Určitě ne vše bylo OK, máš pravdu, že nám jako dětem se to tenkrát(5-6let nazpět) zdála pohoda.
Učitelé taky v červnu neodcházeli jen tak pro nic za nic, ale řek bych, že se to trošku zvrhlo v totální válku, všech proti M.J. Ale znova opakuju, že ne všechno bylo dobře

1.2.1.1 A kde se to dá přečíst?


A kde se to dá přečíst?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.2.1.1.1 hodně


hodně o tom psali v Deníku, třeba http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/kauza-zakladni-skoly-konci-miroslav-jiricka-byl-od.html, jsou tam i starší články dole v rámečku "Dále čtěte".

1.2.1.1.1.1 Díky za pohotový odkaz,


Díky za pohotový odkaz, já to čet tuším v tištěný MF DNES.

1.1 fajn??


fajn??

1.1.1 ... asi jo...https://www.traditionrolex.com/7