Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Metaltec Rally Milovice

Poslední srpnovou sobotu se ve vojenském prostoru v Milovicích konal druhý podnik šampionátu Amater Rallye. Na místo jsme vyrazili v pátek odpoledne, abychom stihli postavit zázemí a hlavně opéct nějaké to hodné zviřátko na grilu.

  Ráno nás po přejímkách a seznamovacích jízdách čekal start. Trať měřila necelých 5km a bylo naplánováno 6 měřených průjezdů. Povrch byl různorodý - hladký asfalt, beton, rozbitý asfalt a také šotolina. Nejprve jsem tvrdil, že to auto tady určitě rozflákám, ale Ivan - kamarád a mechanik v jedné osobě - mě ujistil v tom, že mám závodní auto, se kterym se letí pořád plnej díra nedíra, nárazník nenárazník, může se s tim v pohodě skákat a že tuning sraz se tam koná v jiném termínu. První dvě rychlostní zkoušky jsem tomu moc nevěřil, hlavně ta první byla z mé strany hodně opatrná. Potom jsem si ale řekl, že kromě závodního auta a zdraví nemám vlastně co ztratit a už jsem na to tlačil o poznání více. Po čtyřech odjetých zkouškách jsem figuroval na pátém místě ve skupině se ztrátou 12 vteřin na třetí místo. Doufal jsem, že při trošce toho štěstíčka, kterýmu musíme chodit naproti, se mi povede tuhle ztrátu vymazat. Po poslední zkoušce jsem nevěřil vlastním očím - o 4 desetiny vteřiny to vyšlo a byla z toho 3. pozice ve skupině a 13. absolutně! Na startu bylo celkem 72 posádek, z toho 24 v naší skupině, takže s výsledkem jsem určitě spokojený. Chloubyck taky zajel perfektně, bylo z toho 5. místo ve skupině a 15. absolutně.
V průběžném pořadí šampionátu figuruji na 2. místě se ziskem 27 bodů, Chloubyck je se ziskem 12 bodů na místě pátém.

  Trať byla oproti Bělé pod Bezdězem mnohem náročnější, byla technická a zároveň měla pár dost rychlých úseků. To se podepsalo také na velké úmrtnosti techniky. Já musím zaklepat, Felinka to přežila bez jediného škrábance. Akorát je zralá na výměnu brzd a pneumatik. Nejvíc nás ale mrzel incident, který se stal našemu kamarádovi Ivanovi Zynedyne Zidénovi, který na závody přivezl svou novou Lancii Deltu HF Turbo a ona mu v polovině závodu shořela. Snad dá brzo svého ohnivého draka do pořádku, aby mohl zase předvádět co tohle auto umí.

  Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se přijeli na závody podívat za pomoc a podporu, Ivanovi za půjčení doprovodného auta a za roli mechanika, Vlastovi taky za roli mechanika, Ráďovi za půjčení podvalu a Růzhinovi za fotky. Poděkování patří také sponzorům, jmenovitě firmám IT Assistance, Tina Mělník, Red Design, Escape 6, Želví Doupě, pivnici V Podloubí, Raistovi a Rushovi. Díky!

  Další podnik Amater Rallye 2008 se jede 18. 10. 2008 opět v Milovicích. Pokud stihneme dodělat brzdy, tak se již tuto neděli zůčastníme Rally Sliperry v Bělé pod Bezdězem, kterou budeme brát jako ostrý test.

Libor Horák - www.liborhorak.cz

PřílohaVelikost
_DSC7533.jpg312.49 KB
_DSC7678.jpg214.91 KB
IMG_8641_mel.JPG50.64 KB
IMG_8643_mel.JPG52.8 KB
_DSC7434.jpg309.05 KB


Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 byla to parada, priste jedu


byla to parada, priste jedu zase, snad to casove vyjde...