https://www.traditionrolex.com/7

 Týden knihoven 2008 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Týden knihoven 2008

V říjnu již po dvanácté proběhne celostátní akce Týden knihoven, do které se zapojují velké, ale i ty nejmenší knihovny. Letos se Týden koná v termínu 6. – 12. října a ústřední motto je Knihovny – rodinné stříbro. A letošní zahajovací happening se případně koná 3. října v Kutné Hoře, která je se stříbrem těsně spjata.

Proč se vlastně Týden knihoven pořádá. Hlavně proto, aby na sebe knihovny upozornily především ty obyvatele, kteří knihovnu ještě nenavštívili. Aby se dozvěděli, že knihovna není jen půjčovna knih, ale že pomocí nových informačních technologií zde mohou získat informace ve velmi širokém spektru. A knihovny jsou asi nejdostupnější veřejná zařízení, kde tyto informace mohou získat. Pomáhají tak dalšímu, celoživotnímu vzdělávání, jsou i místem, kde je možné trávit volný čas.

Také mělnická knihovna se opět připojí, a to hned několika, již tradičními akcemi. Po celý týden bude volný přístup k Internetu pro všechny uživatele. A budou znovu vyhrazeny hodiny pro skupiny lidí, kteří nepatří k častým uživatelům Internetu (např. senioři). Naše pracovnice je seznámí se základy práce s Internetem a jsou připravené zodpovědět jejich dotazy.
Po celý týden je také vyhlášena amnestie pro nepořádné čtenáře. Pokud tedy máte knihy doma dlouho a hrozí Vám pokuta, přineste je v týdnu od 6. října do knihovny a vaše návštěva bude bez finančního postihu.
Rozhodně nebudeme zanedbávat klasické knihovnické služby a zveme všechny čtenáře, aby si přišli vybrat knihu podle svých zájmů. Protože bez knih a knihoven to ani v digitálním věku nebude možné, a proto bychom se měli o naše rodinné stříbro náležitě starat.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovny


Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7