Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník dětem – Kdo si hraje, nezlobí

Městská policie Mělník vyhlásila soutěž pro žáky druhého stupně mělnických základních škol Kdo si hraje, nezlobí.

Od 1.10. jednotlivé třídy ve školách navštíví strážníci městské policie a budou s dětmi hovořit o konkrétních případech problémového chování dětí a mládeže (sprejerství, opilé děti, krádeže, vandalismus atd.), se kterým se v ulicích města Mělníka setkávají. Vysvětlí, proč je tak důležité se věnovat nějakému pozitivnímu zájmu. Poté dětem rozdají účastnické listy, které děti buď samy nebo v rámci hodin občanské výchovy vyplní. Do první kolonky každý účastník napíše v bodech, co a jak často dělá ve svém volném čase. Do druhé pak napíše, co by dělal ve svém volném čase nejraději, kdyby nebyl ničím omezen a do třetí, zda si myslí, že tráví svůj volný čas správně a zdravě a případně, jak to vylepší.

Všechny děti, které vyplní a odevzdají účastnický list do15.11., dostanou od městské policie malý dárek.

Na školách proběhne vyhodnocení a nejlepší práce a jejich autoři postoupí do finále, které se bude konat v Masarykově kulturním domě v úterý 9.12.2008 od 9:00 hodin. Zde dostanou vylosované děti také velmi pěkné ceny.

Zároveň proběhne i soutěž pro třídy. Každá třída, která se chce zúčastnit, připraví dohromady obrazovou koláž z odpovědí jednotlivců – co dělají a co by dělat chtěli – formát neomezen. Každá škola vybere nejlepší koláž a tu vítězná třída bude prezentovat také v kulturním domě. Ta, která bude vyhodnocena jako nejlepší, pojede za odměnu do nového aquaparku v Čestlicích. Na prosincové akci se také každá škola pochlubí svými úspěšnými dětmi, které předvedou něco z volnočasových aktivit, kterým se jejich škola věnuje.


Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník
Město - z radnice