Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

16. sraz Renault Clubu Česká republika

05/05/2006 - 20:00
07/05/2006 - 13:00
iCal
 

Vážení příznivci automobilů Renault

Dovolte abychom Vám touto cestou oznámili že ve dnech 5.-7.5.2006 (Pá, So, Ne) se uskuteční 16. sraz všech členů a příznivců Renault klubu a automobilů Renault vůbec. Sraz se bude konat v Mělníku, v autokempinku Mělník, který je pro nás v tomto termínu rezervován.

O čem ten sraz je?

Srazy našeho klubu a ostatních fandů značky vnímáme jako příležitost, kdy se můžeme setkat my, „postižení“ láskou k naší značce a to bez rozdílu věku, společenského postavení, bez rozdílu v tom, zda máme auto vonící novotou a nebo auto, které má své nejlepší roky již dávno za sebou. Je úplně jedno, jestli máte poslední model Mégane, veterána nebo poněkud odkvetlou „jedenáctku“. Jediné, co je podstatné a co si zcela jistě musíte přivézt s sebou je dobrá nálada a chuť bavit se. Pro vaši chuť bavit se tyto srazy pořádáme. Nejenže je úplně fuk, jak Vaše auto vypadá (i když opravdu umíme ocenit hezké kusy) je úplně jedno jste-li mladí staří, ženatí, vdané, bezdětní či ověšení dětmi. Baví se s námi totiž úplně každý. Partnerské dvojice mohou bojovat jako tým a nebo se mohou utkat proti sobě (věřte že chvilky, kdy žena vyhrává nad mužem jsou kvitovány s nadšením). Zatímco se rodičové snaží urputně porazit jeden druhého, ratolesti se baví některou z her určenou přímo pro ně.

Pokud stále ještě váháte jestli přijet či nepřijet určitě nepřestávejte číst. Teď to teprve začne být zajímavé.

Na tomto sraze bude pár věcí naruby.

Ti, kdo s námi jezdí častěji jsou zvyklí na poměrně stabilní harmonogram. Noční orientační závod, ve dne pak jízda zručnosti, spanilá jízda a velmi oblíbená Čumjízda, při které jde o tom na předem dané trase nalézt co největší počet objektů vyobrazených v itineráři. A právě ti budou tentokrát nejvíce překvapeni.
Čumjízda se pojede jako vůbec první závod už v pátek večer. Ptáte se, jak budete hledat objekty v noci? Jen se nebojte a mějte oči na stopkách. Kde nestačí světla pomůže měsíc. Když je Čumjízda v noci, musí být logicky orienťák ve dne. To je něco, co na našem srazu už pár let nebylo (Taky mě pár let nenapadlo udělat Čumjízdu v noci.... tedy napadlo, ale až dosud jsem to považoval za přespříliš šílené.). Naproti tmám a palčivému soustředění na nočních orientačních závodech letos zažijete stavy, které by pan Homolka okomentoval slovy: „To koukáš na ty panorámata, matko“. Trasa orientačního závodu vede krajinou, kterou lze bez nadsázky označit za jednu z nejhezčích v České republice. Pojedete kolem luk, abyste vzápětí zmizeli v lesním loubí jedouce kolem chladných skal. Pohroužíte se do údolí, abyste se vzápětí vyhoupli na vrchol a směle pozorovali cvrkot kdesi hluboko pod Vámi. Nechce s Vámi manželka soutěžit a přesto se na víkend od ní nechcete odloučit? Nabídněte jí výlet po krásách Čech. Užije si to. Jen jí neříkejte, že chvílemi pojedete na sakra, ale sakra, plný plyn.

Výše uvedené však není ani náhodou tím jediným, co bude jinak.
Čekají Vás dvě jízdy zručnosti. Jedna klasická, tak, jak ji znáte. Tentokrát, slibuji, narozdíl od minulých let, bude hodně rychlá. V Jičíně jsme neměli dostatek prostoru, Jízdy zručnosti byly tedy zaměřeny více na techniku a přesnost. Tentokrát budete moct předvést, jak zvládáte vůz v poněkud ostřejším tempu. Důraz na techniku bude ale menší. Co bude oproti všem ostatním srazům jiné bude druhá jízda zručnosti.

Už jste někdy řídili nákupní vozík?

Hloupá otázka, co? Každý týden v supermarketu. Jezdit s prázdným, to je celkem legrace. Když je ale plný nákupu, zas taková sranda to není, zvlášť chcete-li zatočit a nebo když chcete aby prostě zůstal stát na nakloněné rovině. A jak to souvisí s jízdou zručnosti?
Vyrobili jsme pro vás motorizovaný nákupní vozík. Jinými slovy: Představte si, že ten z Hypernovy je zhruba 10x větší a 50x těžší a mimo to poháněný vlastní silou. Oproti nákupnímu vozíku však lze řídit a brzdit alespoň jednu nápravu. Neumíte si to představit? Nevadí, zažijete to na vlastní kůži.

Co ještě bude k vidění?

Diagnostika Vašich vozů prostřednictvím spřáteleného servisu zdrama a možná... možná se budete moct svézt některou z horkých novinek Renault. Eye-wink

Program:

pátek:
20:00 slavnostní zahájení srazu
21:00 rozprava před startem a start Čumjízdy

sobota:
8:00 snídaně
9:00 zahájení soutěžního dne
10:00 první jízda zručnosti a soutěž pro děti
12:30 oběd
13:30 spanilá jízda
15:30 Orientační závod,
18.30 pokračování v soutěžích
??:00 po dojezdu do cíle: pití, povídání

neděle:
ráno, jak kdo vstane po náročné noci
12:00 vyhlášení výsledků a předání cen poskytnutých našimi partnery

Účastnický poplatek

Účastnický poplatek je stanoven ve výši 180 Kč/auto pro členy klubu a 350 Kč/auto pro nečleny. Účastníci, kteří přijedou s vozy staršími než 23 let, mají účast na sraze zdarma (jsou zproštěni platby účastnického poplatku). Poplatek se bude vybírat v místě konání a zahrnuje možnost účastnit se všech soutěží a losování. Výsledky soutěží se započítávají do ročního hodnocení Mistr Renault. Účastníkům doporučujeme příjezd v pátek odpoledne.