Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Každý krade, tak můžu taky
Dne 25.9.2008  v 15:15  hodin vyjeli strážníci do Kauflandu, kde byl zadržen muž, který se pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 2 018,60  Kč. 50letý muž z Nymburska  hlídce sdělil, že zboží odcizil zcela záměrně, a to proto, že každý v této republice krade, tak on může také.  Při projednávání celé věci se jmenovaný choval k hlídce značně arogantně. V daném případě, kdy byl přestupek spolehlivě zjištěn a uložená pokuta by vzhledem k výši způsobené škody nebyla postačující sankcí, bude celá věc postoupena k dořešení na správní odbor. 

Nemohla z časné ranní procházky domů
Dne 27.9.2008 v  03:35 si na linku  156  stěžovala žena ze Studentské ulice, že  již od  02:45 hodin  jim stále  kdosi  zvoní  na  zvonek.  Strážníci na místě spatřili před domem spoře oděnou ženu bez bot, která sdělila,  že s  přítelem slavili  a ona  se chtěla  jít ven na vzduch provětrat, ale přibouchla si dveře. Jelikož ji přítel  neslyšel  zvonit,  pokoušela se dozvonit na okolní sousedy. Hlídka ženu  dovedla  k jejímu bytu, kde se po delší době podařilo hlídce dobouchat  na přítele jmenované.

Arogantní pacient napadal personál i strážníky
Dne 28.9.2008  v 05:04  hodin strážníci vyjeli na oddělení neurologie mělnické nemocnice, neboť zde měli velmi neurvalého pacienta. Na chodbě  před vyšetřovnou  stál muž, který po  
spatření strážníků jim začal okamžitě sprostě nadávat a vyhrožovat. Hlídka  se pokusila  muže uklidnit,  při jednání se muž  pokusil strážníky fyzicky napadnout, nakonec museli strážníci muži nasadit pouta.  Při   prováděném  zákroku se  25letý muž z Prahy  choval  značně arogantně  a kladl  aktivní   fyzický odpor. Po bezpečném zajištění uvedeného agresivního muže bylo   hlídce ošetřující  lékařkou sděleno, že  muž   již  napadal personál  a ničil  vybavení oddělení  ihned  po  prvotním   ošetření.  Ošetřující lékařka  provedla  zjišťovala na všech  dostupných  záchytných  stanicích ( Mladá  Boleslav,   Příbram,  Praha a  Kolín), zda by mohli tohoto muže přijmout.. Všude  bylo  sděleno,  že bohužel ne.  Hlídce MP  se poté  podařilo zjistit  telefonní  kontakt na  přítelkyni uvedeného muže, která přislíbila  vyrozumění členů rodiny  a příjezd  do  nemocnice  k  zajištění  a  odvozu  agresivního muže. Až do příjezdu členů rodiny hlídka stále aktivně  zajišťovala   bezpečnost  pacientů  a  personálu  nemocnice. Muž stále hlídce velmi vulgárně nadával a vyhrožoval, že strážníky svlékne z uniformy, že řekne, že od něj vzali úplatek, že je zničí, zakope na zahradě, že na něj nic neplatí, protože fetuje a prodává drogy, apod. V 06:35 hodin se  na   místo dostavil  bratr uvedeného  muže. Strážníci  odvedli stále arogantního muže k vozidlu bratra, kde  mu sejmuli pouta a vůz odjel.  Celá věc bude předána na správní odbor k dořešení.

Studentka kradla v Kauflandu
Dne 28.9.2008 ve 22:25 hodin strážníci vyjeli do Kauflandu řešit krádež. Ostraha prodejny zadržela dívku, která odcizila zboží v celkové hodnotě 547 Kč. Tato 18letá dívka byla ve společnosti neznámého muže. Hlídka zjistila, že se jedná o osoby závadové, v současnosti se však   nenacházejí v pátrání a přestupek krádeže není v daném případě recidivou. Jelikož je hlídce dle místní znalosti známo, že se jedná  o osoby, které  jsou bez zaměstnání, pobírají sociální dávky,  přechodně jsou ubytované  na ubytovně a dívka  je stále studentkou odborného učiliště, bude celá věc předána k dořešení na Správní odbor MÚ Mělník. 

 Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice