https://www.traditionrolex.com/7

 Městem prošli vandalové… | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městem prošli vandalové…

Dne 3.10.2008 ve 23:38 hodin požádal operační OO PČR hlídku MP o pomoc hlídce OO PČR. Uvedl, že od restaurace DIANA jde směrem k poště mládež a povaluje popelnice. Hlídka MP přijela na místo ve 23:43 hodin. Zde se již nacházela hlídka PČR, která řešila mladého muže, který před tím v ul. Nová poškozoval veřejnou zeleň.

Dne 4.10.2008 v 02:06 hodin zjistila hlídka MP u polikliniky v ul. Pražská, že u vývěsní skřínky městského úřadu jsou upadlá dvířka a v 03:25 hodin strážníci viděli, že v ul. Pražská od pizzerie Piranha směrem k cukrovaru jsou 3 ulomené a 2 vyvrácené stromky (duby). Dále kdosi v ul. Pražská převrátil 7 betonových laviček. Lavičky a dvířka vývěsní skříňky hlídka dala do původního stavu. Poškození stromků dále řeší Odbor životního prostředí a zemědělství MÚ Mělník – škoda byla vyčíslena na 35 000 korun, a proto bude podáno trestní oznámení na neznámého pachatele.PřílohaVelikost
Vandal - Převrácená lavička 2 - Pražská 4.10.2008.jpg43.98 KB
Vandal - ulomený strom Pražská - 4.10.2008.jpg46.56 KB
Vandal - zlomený strom Pražská 4.10.2008.jpg60.2 KB


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Nedostatečná práce Městské policie


Naše město je celkem poklidné až skoro ospalé sídlo (srovnejte jej s událostmi v Příbrami) a neděje se zde žádná závažná trestná činnost. Přesto se však objeví tu a tam skupina vandalů, kteří si zakládají na ničení hlavně obecního majetku. MP takové případy zdokumentuje a informuje o nich ostatní slušné občany. Já však tvrdím - pánové to je zoufale málo!!! Vaší hlavní prací by měla být prevence - neustále se pohybovat po městě (hlavně v problematických lokalitách) a případné vandaly od jejich činů hlavně odrazovat. To se však neděje a jako příklad pro všechny udávám situaci v centru města v pátek a sobotu večer. Náměstí Míru je ohlušováno hudbou z nejmenovaného baru (pro který zřejmě neplatí noční klid), mládež divoce dovádí v parčíku u kostela sv. Petra a Pavla a při návratu zpět domů pak ničí veřejný majetek. A já se ptám - kdo kdy viděl městem v inkrimovanou dobu a na výše uvedených místech procházet hlídky MP? Kdy MP kontrolovala, zda ve městě nedochází k porušování nočního klidu ze strany provozovatelů restaurací a barů? Kdy MP kontrolovala dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mladistvým?

Doporučuji Vám pánové se více zaměřit na prevenci a v případě porušení zákona toto také přísně trestat.

   

1.2 Městská policie pracuje dobře


...alespoň takové mám s její činností osobní zkušenosti já. Vzhledem k rozloze jednotlivých městských částí prostě není možné postihnout prevenci v dostatečném rozsahu. To ale, podle mého názoru, neznamená, že by jejich práce nebyla dostatečná nebo byla špatná. Procházet i projíždět hlídky MP vídám celkem často, a to i v uvedených pozdních hodinách. Pokud toto nestačí, je chyba někde jinde. Osobně ji vidím ve špatných, nebo špatně vysvětlovaných zákonech. Souhlasím s vámi, že důslednější tresty by byly namístě a doufám, že tento problém není ovlivňovaný něčí nerozhodností, nebo dokonce strachem učinit rozhodnutí s ohledem na "papírování", jenže to není jen záležitost policistů, ale nás všech, kdo je takovým chováním svědkem. Vidím příliš mnoho chvějících se záclon v oknech a odvracení tváří od skupinky lidí, která něco zrovna demoluje. Dokonce ani nezavolají policii. Hodně lidí bude namítat, že se dostanou do problémů ve snaze sjednat pořádek sami, ale tak to ve většině případů není. Nejsou to ONI, jsme to MY, lidi.

Obrázek uživatele steny

1.2.1 už jenom zbejvá aby na


už jenom zbejvá aby na každejch 300m stála jedna ozbrojená hlídka, na každý ulici, pak by asi byl klid

Obrázek uživatele Fritoll

1.1 Policejní Město


A neměli by rovnou policisté tresta všechny kteří se pohybují ve večerních hodinách městem? Protože všichni tito lidé by mohli páchat trastnou činnost! Můj názor je takový, že nikoliv policie ale sami lidé mohou za to jak se chovají. Hajzlové jsou všude a ani tísíce policajtů nám od nich nepomůžou. 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.2 a co


a co jiného než hlídkování a trestání "nám" od takovýchto pitomců pomůže? to by mne fakt zajímalo. výchova těchto jedinců evidentně není dokonalá, takže je nutno je hlídat. my ostatní, kteří nelámeme stromy a nepřevracíme z přemíry energie lavičky, takové pohlídání a potrestání určitě nebudeme považovat za buzeraci. příště to nemusí být jen zlomený strom, ale třeba dlažební kostka v okně nebo nějaká podobná "klukovina".

pubertální nápady s převracením laviček je jedna věc, to se dá většinou lehce napravit, ale co proboha komu udělal ten stromek? to jen zírám. tomu říkám neúcta k okolí. možná by pomohlo, až je někdo vypátrá, aby sami museli (starý strom pokácet, pařez vykopat, nvý zasadit a) několik let takový strom opečovávat, aby viděli, že takový strom ve veřejném prostoru není "jen tak něco na hraní a na lámání".

1.1.1 Prevence je důležitá a má výsledky


Souhlasím, že za to nesou odpovědnost konkrétní lidé, kteří se tak chovají. Ale oni se tak chovají především proto, že jim je to dovoleno a že nesjou trestáni!!! Zvýšený preventivní dohled MP by mnohé z nich od vandalismu odradil - nechytej mne za slovo, ale New York byl děsné hnízdo než tam Giuliani poslal více policistů - od té doby je naopak jedno z nejbezpečnějších měst v USA. Přirovnání k Mělníku samozřejmě pokulhává, ale tento příklad je jasným důkazem, že prevence funguje.


https://www.traditionrolex.com/7