Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Schránky důvěry fungují spolehlivě

Jednu z forem, jak se jako městská policie chceme přiblížit občanům města, spatřujeme i v provozování tzv. schránek důvěry. Víme, že mnohé lidi, kteří najdou ztracené doklady a peněženky, odradí od jejich vrácení úřední proces, jenž by je čekal na policejní služebně či některém úřadě. Nálezci totiž zpravidla nemají chuť ani čas vysvětlovat policistům či úředníkům, jak a kde písemnost nebo věc našli.
Ve městě jsou  instalovány tři schránky důvěry (budově radnice na náměstí Míru, druhá na budově obchodního domu na náměstí Karla IV. a třetí na Pšovce na budově pošty).
Ve schránkách důvěry  nejčastěji nalézáme  náměty, připomínky či dotazy k nejrůznějším problémům ve městě, dále občanské průkazy, řidičské průkazy, cestovní pasy, peněženky, kreditní karty, klíče, průkazky zdravotních pojišťoven, časové síťové jízdenky, osvědčení o technickém průkazu vozidel a spoustu dalších dokladů a korespondence. Ty se rozesílají podle příslušné problematiky k dalšímu vyřízení. Co se týče osobních dokladů, musíme tyto ze zákona neprodleně postupovat příslušným orgánům, pro občana je ale výhodou, že je o nálezu informován a je tak  zabráněno zneužití těchto dokladů.  Schránky důvěry strážníci vybírají 1x v týdnu.  
Snad nejvíce jsou schránky využity v době vinobraní, kdy jsou v centru doslova přeplněné. Po skončení letošního vinobraní bylo městskou policií vyzvednuto celkem 31 osobních dokladů, 7 peněženek, dokonce v jednom případě i s finanční hotovostí, 12 občanských průkazů, 3 řidičské oprávnění a doklady k vozidlům. Dále byly ve schránkách důvěry nalezeny 4 svazky klíčů a další drobné předměty.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník
                                                                               Město - z radnice