Tip: Vyplňte svůj mobil ve Vašem profilu. Tento údaj nebude zveřejněn, ale umožní Vám v budoucnu využít SMS služeb Mělníčku!
Muzeum M

Velká koalice na mělnické radnici skončila

Velká koalice dvou nezávislých uskupení a ODS v Mělníku padla. Dva členové strany Pro Mělník Jiří Čermák a Dalibor Šaman vypověděli koaliční dohodu. Třetí, Jiří Klaudy, se to údajně chystá udělat. Čermák navíc včera rezignoval na svůj post radního města.
„Koaliční dohoda nebyla ze strany ODS dodržována,“ vysvětlil Jiří Čermák. Zda z funkce odstoupí i Klaudy, se rozhodne po jeho návratu z lázní. Pokud ano, zbude radních pět.
I tak budou moci podle tajemníka mělnické radnice Jaroslava Šuka pracovat. Zastupitelé pak další členy doplní. „Pro nás se nic nemění, v koalici zůstáváme,“ uvedl mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka, který kandidoval za Radnici 2006 spolu s Romanem Gruberem.
Koalice už ale nemá v jednadvacetičlenném zastupitelstvu většinu. Občanští demokraté mají nyní osm mandátů, se dvěma z Radnice 2006 je to deset hlasů proti jedenácti zastupitelům, kteří stojí mimo koaliční dohodu. K rozhodování tak bude nutné shánět hlasy zastupitelů jiných politických stran a hnutí.
Převzato z MF Dnes 13.11.2008 - (zik) - Střední Čechy - str. 04Články