Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

16leté dívky popíjely rum
Dne   15.11.2008  v   00:30  hodin   spatřila hlídka u prodejny LIDL skupinku mládeže. Na kamerovém systému bylo předtím zaznamenáno, že si zakoupili alkohol na benzínové stanici Shell. Na místo se dostavila také hlídka P ČR a bylo zjištěno, že 16leté dívky požily alkohol v   hodnotě 0,47 promile a 0,68 promile. Plnoletí mladíci ze skupinky sdělili, že  rum  opravdu  zakoupili  na   benzinové stanici  Shell  a  poté  si  ho ředili  limonádou a popíjeli.  O celé věci byla informována  Služba  kriminální policie, která se na místo dostavila spolu s pracovnicí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Mělník a obě dívky byly převezeny na služebnu OO PČR Mělník k  provedení dalších  opatření.   

Muž si udělal z klubovny byteček
Dne 15.11.2008  ve 23:20  hodin telefonicky  oznámil muž, že  v   panelovém domě v ulici  Kosmonautů se nachází neznámý  muž  v prostorech, které jsou určeny pouze pro zástupce  bytového družstva.  Dále bylo  sděleno,  že  tento  muž  není  nájemníkem  uvedeného domu. V klubovně, od které  mají klíče  pouze tři členové družstva, se nacházel muž vysvlečený do půli těla. Byl zde značný nepořádek, rozházené papíry,  rozestlaný spacák, hasící přístroj, hi-fi věž  atd.  36letý muž z Mělníka sdělil, že se  tady  chtěl umýt a přespat. Takto už to udělal několikrát. Řekl, že klíče nalezl na chodníku a poté, co zjistil, že jsou od klubovny, ji začal bez dovolení využívat a někdy i s kamarádem. Celou věc si k dalšímu šetření převzala hlídka P ČR.

Bezdomovec skončil v nemocnici
Dne  15.11.2008 ve  23:00 hodin  byla hlídkou  provedena  kontrola  na autobusovém nádraží.  Strážníci zde probudila dva bezdomovce, na jejichž chování se v poslední době množí stížnosti občanů ( znečišťování  veřejného  prostranství, buzení  veřejného pohoršení. Po  vyřešení  přestupkového jednání hlídka výše  uvedené z  místa vykázala. Při následné  kontrole  bylo zjištěno, že jeden z mužů se stále nachází na autobusovém nádraží.   Sdělil,  že ho velmi bolí  nohy a  nemůže chodit, což potvrdila i operační městské policie, která na kamerovém systému spatřila, že muž má  značné problémy s chůzí a  při přechodu od jedné lavičky ke druhé leze po  kolenou. Z výše uvedených důvodů byla požádána o příjezd na  místo RZS. Tato  se na  místo dostavila  ve 23:10  hodin a  muže převezla  k dalšímu  vyšetření  do mělnické nemocnice. 
 
Muž vyhrožoval v kavárně
Dne 16.11.2008  v 0:10 hodin strážníci vyjeli do kavárny v ulici Fibichova, kde měl host vyhrožovat obsluze a dalším hostům. Po jeho odchodu došlo v  provozovně k  výpadku elektrické  energie.Obsluha  se nyní  obávala, zda  tento výpadek  nezpůsobil  uvedený  muž. Hlídka  MP zjistila, že  k  výpadku došlo  pravděpodobně  poruchou  na  el.  instalaci.  Po  tomto  zjištění došlo  k uzamčení  provozovny.  Obsluha již  měla zajištěn odvoz a hlídka místo opustila.                                  
 
Nemocnému muži zavolali strážníci záchranku
Dne 16.11.2008  v 0:35 hodin strážníci vyjeli do ulice Veslařská, kde se měl bezvládně ležet silně podnapilý muž. Strážníkům posléze sdělil, že se léčí a užívá antidepresiva a dále, že je po   velmi  vážné operaci.  Strážníci na místo přivolali RZS a ta muže převezla k  
dalšímu ošetření do nemocnice.                  
 
Muž jezdil a parkoval na trávníku
16.11.2008 v 10:45 hodin  na  linku 156  nahlásila žena, že v ul. Studentská jezdí mládež  vozem  Renault  po trávníku a vůz dokonce na trávníku zaparkovali. Strážníci majiteli vozu uložili blokovou pokutu.  
 
Zmizelo oblečení před obchodem
16.11.2008 v 13:15 hodin oznámila pracovnice supermarketu KIK,  že  jim ze stojanů stojících před prodejnou Rómové odcizili zboží a odjeli vozem Mitsubishi. Celá věc byla předána na OO P ČR.

Žena měla chuť na pistáciové oříšky
16.11.2008 v 19:30 hodin strážníci řešili krádež pistáciových oříšků v Kauflandu.
Žena z Rimavské Soboty zaplatila blokovou pokutu 500 korun.

Bývalý přítel napadl matku svého dítěte
17.11.2008 v 22:25 hodin na linku 156 zavolala žena a  sdělila, že  její  bývalý přítel,  
ji napadl. Mají spolu roční dítě. Soudem má  určeny hodiny  pro styk  s  
dcerou. Ženě bylo doporučeno vyhledat lékařské ošetření ( toto odmítla s tím,  že se jedná o malou oděrku),   poté se obrátit na PČR a na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Mělník.

Mládež tropí výtržnosti
Dne 18.11. 2008 v průběhu prováděné kontrolní činnosti ve 12:45 hodin   hlídka MP objevila v ul. Sokolovská vedle bývalé budovy jeslí  značný nepořádek - velké  množství plastových  lahví  a  drobného  komunálního  odpadu. Jak strážníci zjistili, v těchto místech se pravidelně schází mládež a svým chováním obtěžuje ostatní občany. Městská policie požádala technické služby aby daný prostor vyklidili s tím, že strážníci sem budou zajíždět na kontroly pravidelně. V  17:35 hodin zde hlídka provedla kontrolu a nalezla zde skupinu 12 osob ( 4 nad 15 let a ostatní nezletilí). Mládež tropila značný hluk, ale alkohol nepopíjela. Všechny   přistižené  osoby byly hlídkou MP obeznámeny s předmětem kontrolní činnosti a důrazně hlídkou vyzvány, aby svým chováním neobtěžovaly ostatní občany. Současně s  tímto  hlídka  všechny  přítomné  upozornila na  skutečnost,  že  se  v  této  lokalitě  budou provádět kontroly opakovaně.  

Zbytečně drahý krém
Dne  18.10.2008 v 11:50 hodin  řešili strážníci v Kauflandu krádež pleťového krému za 87 korun, který si bez placení chtěla odnést 59letá žena z Brozánek. Ke svému přestupku se přiznala a zaplatila blokovou pokutu 500 korun
 
Zničené auto na parkovišti nebylo odcizené
Dne 18.11.2008 ve 13:50 hodin oznámil muž, že na parkovišti naproti nemocnici parkuje osobní vozidlo  OPEL, které má  rozbité přední světlomety a boční okno dveří  u  
řidiče.  Vyslaná  hlídka  MP  výše  uvedenou  skutečnost  potvrdila  a současně s tímto požádala cestou operační o lustraci majitele vozidla.  Hlídka zjistila, že nejde o ukradené vozidlo, ale že majitel vozu řídil pod vlivem alkoholu a způsobil dopravní nehodu. Strážníci řeší s majitelem odstranění vozidla z parkoviště.
 
Projel vlak, i když byly závory nahoře?
Dne 18.11.2008 v 17:30 hodin se na služebnu MP dostavil muž a sdělil, že dnes v 05:12 hod. se  vracela  jeho žena domů z práce a ve  chvíli,  kdy  chtěla  přejet  železniční  přejezd ve  směru od  Skuhrova na  Velký Borek, projel  vlak, i  když   závory nebyly  spuštěné. Strážníci uvedenou  skutečnost oznámili  do kanceláře  výpravčího  českých drah, kde neměli hlášenu žádnou  závadu   týkající  se zabezpečovacího  zařízení přejezdů. Celá skutečnost  bude  19.11.2008 konzultována s přednostou stanice.       
 
Radar přelepili izolepou
Dne 18.11.2008 ve  22:29 hodin  strážníci zjistili, že spodní čočka radaru Na  Malém Spořilově  je přelepená černou  neprůhlednou izolepou, která vyřadila z činnosti fotoblesk.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele steny

1 sakra, to byl ale náročnej


sakra, to byl ale náročnej víkend, za chvíli bude městská policie vydávat svůj vlastní týdeník

1.1 náročnej víkend


No co, alespoň mají zase spoluobčani šatstvo