Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Hledaný muž byl u polikliniky
Dne 5.12.2008 ve 13:25 hodin byl před vchodem do polikliniky v ul. Pražská spatřen  muž  hledaný  P ČR. Strážníci ho předali na služebnu OO P ČR.

Pes útočil na lidi
Dne 5.12.2008 v 10:17 hodin byl pomocí kamerového systému spatřen na nám. Míru naproti Komerční bance  uvázaný pes,  který útočil na kolemjdoucí lidi. Strážníci na místě hovořili s majitelkou a věc vyřešili důraznou domluvou. 

Mladíci se chovali jako utržení ze řetězu
Dne    6.12.2008  v    00:16  hodin    telefonicky  oznámil   anonym,  že v  ulici Vodárenská u prodejny JAKU se nachází  skupinka  mládeže,  která zde  tropí výtržnosti.  Strážníci na místě viděli skupinku osob. Mezi  dvěma mladíky docházelo  k  drobné  potyčce, ostatní seděli na schodech do prodejny, kde  již   byl značný nepořádek (  plastové a  skleněné láhve, obaly od  potravin,   nedopalky cigaret,  atd.). Po příjezdu strážníků na sebe mladíci přestali fyzicky útočit, ale dále se napadali slovně. Při projednávání celé věci byla hlídka MP  neustále slovně  napadána, a to velmi vulgárními výrazy. Po důrazné domluvě a  po  zklidnění  celé situace  hlídka osoby  z místa  vykázala. Sedmičlenná skupinka  dvacetiletých mladíků se  odebrala  do  centra města.  Po  odjezdu  služebního  vozidla  z  místa  upozornila  operační MP, že na kamerovém systému spatřila uvedenou skupinku  osob, ve které  opět dochází  k  fyzickému  napadání.  Strážníci se vrátili na místo a zabránili rvačce.  Jelikož  žádný z  účastníků konfliktu  nechtěl podávat oznámení,  hlídka  osoby opět  z místa  vykázala. V  00:52 hodin  spatřila  operační  MP  na  kamerovém systému  stejnou skupinku osob, která se nacházela na náměstí Míru.  Několik  členů  skupinky   rozhazovalo  po   okolí  pečivo  a jeden mladík začal manipulovat s vánočním osvětlením stromečku tak, že výzdoba zcela zhasla. Hlídka  na skupinku počkala v parku Jungmannovy sady,  kam   dle sdělení  operátorky směřovala  ulicí  Radniční.  Po  spatření hlídky MP se celá skupina dala na útěk do různých směrů. Žádný  z  mladíků  nereagoval  na  několikanásobné  výzvy  hlídky  MP  k  zastavení. Při  pronásledování se  hlídce podařilo zadržet dvě  osoby.  Jeden mladík  při běhu  po vlhké zeleni uklouzl  a   upadl na silnici.  Jelikož  kladl i  po  zadržení aktivní  odpor, musela mu být přiložena pouta.  Při zjišťování  skutečného stavu  věci stále  docházelo k  velmi vulgárnímu   napadání  hlídky   strážníků, včetně vyhrožování známostmi či mafií. Nakonec došlo i k pokusu o fyzické napadení hlídky. Při projednávání se  k  hlídce dostavili další dva mladíci ze skupiny.  Hlídka po zklidnění situace  požádala   osoby  o   podání  vysvětlení.  Jeden z mladíků sdělil: „ Ten stromeček  jsem vypnul já. A taky jsem vám zdrhnul. Mám  rád adrenalin a je to pro mě zábava vám utíkat a dělat si z vás ……. Byl  jsem schovanej  ve křoví. Všechno si nahraju a seženu  tolik  svědků, že se z toho ……. Už   mám vaše služební čísla a najdu si vás.“
 V průběhu  podání vysvětlení  se na místo dostavil další mladík a snažil se ostatní  zklidnit a  umravnit. Po  skončení   zákroku,  kdy  bylo  zjištěno,  že  vánoční  stromek  byl  odpojen  od  el.napájení  a nedošlo  k  jeho  poškození,  a  již  nehrozilo  fyzické   napadání, sejmula hlídka původně agresivnímu mladíkovi služební pouta.  Po  provedení všech nezbytných úkonů  hlídka  výše  uvedené z místa vykázala  a byl  nastolen noční klid. Všichni  z  
uvedených  mladíků byli  značně pod  vlivem alkoholu či jiné  návykové  látky. Nejvíce  agresivní mladíci  byli podrobeni  dechové zkoušce  na analyzátoru alkoholu v dechu - byla naměřena hodnota  od 1 – 1,51 promile. Celou věc bude dále řešit správní odbor mělnické radnice.

Svěřenec bez vědomí vychovatel kradl
Dne 6.12.2008 ve 14:37 hodin strážníci řešili krádež v supermarketu EVA, kde si chtěl chlapec z Dětského domova se školou ze Slaného odnést parfém za 149 korun. Spolu s ním  
byl na  místě přítomen jeho vychovatel,  který  byl se svěřenci i s výše uvedeným  
chlapcem dnešního dne na výletě a cestou se zastavili v této prodejně. Chlapec si nakonec z prodejny odnesl jen blokovou pokutu ve výši 500 korun.

Pomstil se na autě
Dne  7.12.2008 v  00:17 hodin  operátorka MP prostřednictvím  kamerového systému  spatřila na náměstí Karla IV. muže, který na  placeném   parkovišti obcházel jedno  ze   zaparkovaných  vozidel. Sahal  na zámek  kufru,  dvířka  od  nádrže a mlátil do skla u pravých  předních  dveří. Pak poodešel a telefonoval. V 00:28 hodin se muž vrátil k vozidlu, nasadil si rukavice  a  začal uvedené  vozidlo poškozovat (škrábat).  O  tom  byla  již   informována hlídka  MP.  Muže dostihla v 0:31  hodin na křižovatce  ulic  Seifertova  a   Kněžny Emmy. Muž se strážníky se vrátil k  vozidlu na  náměstí Karla  IV. Zde  bylo   zjištěno, že osobní auto Škoda Felicia má poškrábané pravé a levé  přední dveře, přední  kapotu a pravý přední blatník. Muž  se k činu doznal a sdělil, že vozidlo poškrábal úmyslně proto, že mu z   něj  parta kluků  chvíli před  tím nadávala. Vozidlo poškrábal  klíči, které měl v kapse. Dále sdělil, že se tato parta nachází v herně v ul. Nová. O  poškození vozidla  a zadržení pachatele bylo  prostřednictvím   operátorky MP  telefonicky vyrozuměno OO PČR, jehož hlídka se v  00:40  hodin dostavila  na místo a celou  věc si  zde převzala. Hlídka MP  se  poté  dostavila do herny, kde byl nalezen  18letý majitel vozidla z Mělníka. Ten se s hlídkou MP dostavil ke svému vozidlu. V  pachateli  byl později zjištěn rumunský občan, který na vozidle způsobil škodu za 15 000 korun a bude tedy trestně stíhán.

Vjel do zákazu vjezdu
Dne 6.12.2008 ve 21:40 hodin strážníci udělili pokutu 1 000 korun řidiči vozu, který nerespektoval dopravní značku zákaz vjezdu všech vozidel v ul. Na Průhoně. 

Sousedku rušila oslava
Dne 6.12.2008 ve 22:24 hodin strážníci řešili stížnost občanky na sousedy, kteří slavili narozeniny. Věc byla vyřešena domluvou.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele steny

1 "Jeden mladík  při


"Jeden mladík  při běhu  po vlhké zeleni uklouzl  a   upadl na silnici."
Dobrá věta Laughing out loud

1.1 Hlavně to musela bejt


Hlavně to musela bejt dobrá parta. Něco jako Rychlý šípy

1.1.1 Ano!


Ano! Taková, co nečeká, až ji někdo zabaví, taková, co nepatří do slepé, pasivní a hlavně konzumní společnosti, ale iniciativně si zábavu najde sama. Všechna čest Eye-wink