Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Kdo si hraje, nezlobí - Vyhráli úplně všichni

V úterý 9.12.2008 se děti z mělnických škol sešly v Masarykově kulturním domě na finále soutěže připravené Městskou policií Mělník Kdo si hraje, nezlobí, která byla především o smysluplném trávení volného času. Velký sál kulturního domu přímo praskal ve švech.

Celou akci zahájil starosta města Mělníka Mgr.Miroslav Neumann. Poté svou fyzickou připravenost v ukázkách předvedli strážníci pod vedením Petra Limprechta. Strážníci za své výkony sklízeli bouřlivý potlesk.

Pak už následovaly prezentace škol - ZŠ Matiegky, ZŠ Seifertova, ZŠ Jungmannovy sady a ZŠ Pšovka, které do finále nominovaly vždy jednu třídu a ta zde představila svou koláž na téma trávení volného času. Děti byly skvělé, překonaly s nadhledem trému a povídaly na pódiu o tom, jak na kolážích pracovaly, co všechno dělají ve volném čase a někteří podrobně povídaly i o technikách a použitém materiálu. Na kolážích se objevily aquaparky, fotbalové hřiště, podmořský svět, dokonce i zoologická zahrada s tučňáky z moduritu. Porota, složená ze zástupců škol, městské policie a městského úřadu vybrala nejlepší třídu, která za odměnu pojede do aquaparku v Čestlicích – tento zájezd za 24 000 korun věnovala dětem firma Petr Maštálko.

První místo s počtem 63 bodů získala 7.B ZŠ J.Seiferta, 2. místo s 59 body 9.D ZŠ J. Matiegky, 3. místo s 53 body 6.B ZŠ Jungmannovy sady a poslední s 41 body 8. třída ZŠ Pšovka.

Školy se také pochlubily svými úspěšnými žáky, kteří zde zpívali, tančili break dance, hip hop, své vystoupení předvedly mažoretky, tančilo se s obručemi a zkrátka se všichni velmi dobře bavili.

Velkým příkladem pro to, že člověk může dokázat mnoho, když jen chce, byla Nicol Fryčová ze 7.třídy ZŠ J.Seifertova, mistryně České republiky pro zrakově postižené, kterou možná jednou uvidíme na paralympiádě.

Mezi jednotlivými vystoupeními také probíhala losování o ceny. První cenou pro jednotlivce bylo jízdní kolo, které do soutěže věnovala firma Mountfield. Všechny děti, které byly v hledišti, se aktivně do soutěže zapojily, a tak při odchodu domů dostaly malé dárky. Většinu cen do soutěže věnovali sponzoři, za což jim patří velké poděkování.

Děti prožily krásné dopoledne, které si vlastně připravily samy. Ukázaly, že toho umí strašně moc, že svůj volný čas naplňují smysluplně a že vůbec není pravda, že o nic nemají zájem, jak se někdy o mladých lidech říká. Každý, kdo jejich vystoupení viděl, si musel říct, že o tyhle děti nemá strach a že jsou vážně moc šikovné a fajn. A to bylo hlavním smyslem akce.

Na závěr ještě patří jedno veliké poděkování Městské policii Mělník, která celou akci organizačně zajistila a zvládla na jedničku.

Mgr.Helena Vavřinová, tisková mluvčí, Městský úřad Mělník

PřílohaVelikost
khn1.jpg155.94 KB
khn2.jpg172.46 KB
khn3.jpg145.67 KB
khn4.jpg160.53 KB


Město - z radnice