https://www.traditionrolex.com/7

 Nejčtenější knihy v Městské knihovně Mělník v roce 2008 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nejčtenější knihy v Městské knihovně Mělník v roce 2008

Automatizovaný knihovnický systém, který městská knihovna používá, nám umožňuje vytvářet různé statistické výstupy, které se týkají počtu čtenářů, výpůjček, věkového složení čtenářů. Máme také možnost vytvářet přehledy nejčtenějších knih a nejvíce rezervovaných knih, což používáme při sledování čtenářských zájmů a následně při doplňování knižního fondu.

Na prvních místech žebříčku se umisťují každý rok především romány, určené ženám, které se zabývají partnerskými vztahy, a romány historické. Letos se na pomyslné první příčce udržela autorka románů Nora Roberts a její kniha Černá růže (půjčeno 66x). Tentokrát je to ale pro změnu 2. díl tohoto románu. Na druhém místě je další autorka ženských románů Dorothy Garlock a její kniha Osten lásky (půjčeno 53x) a na třetím místě opět Nora Robert s 1. dílem knihy Klíč světla (půjčeno 51x).
V naučné literatuře se nejčastěji půjčila Psychologie pro učitele (půjčeno 32x). Na druhém místě skončila znovu učebnice, kniha Bohumíra Kotlíka Chemie v kostce (půjčeno 23x) a na místě třetím skončila kniha Dušana Třeštíka Počátky Přemyslovců (půjčeno 22x).

V dětském oddělení už po několikáté jednoznačně zvítězila kniha, která je už léta povinnou četbou. Na prvním místě Eduard Petiška Staré řecké báje a pověsti (půjčeno 70x), na druhém místě dobrodružná kniha Thomase Breziny Noc oživlých mumií (půjčeno 39x) a na třetím místě se umístila kniha z kategorie pro nejmenší čtenáře Bořek Šikula Brendy Apsley (půjčeno 35x).

K nejčastěji rezervovaným knihám v roce 2008 patřily knihy českých autorů. Na prvních třech místech jsou Rok kohouta Terezy Boučkové, Román pro muže Michala Viewegha a Útěk z afrického pekla Barbory Koudelkové.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovnyMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7