https://www.traditionrolex.com/7

 Vánoce s Městskou policií Mělník | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Vánoce s Městskou policií Mělník

Dne  18.12.2008 v  7:35 hodin  řešili strážníci krádež zboží v supermarketu Albert – 19 mladík zde chtěl odcizit šampony za 1 837  Kč. Jak bylo zjištěno, šlo o muže hledaného P ČR.  Strážníci muže převezli na OO P ČR, kde si případ policisté převzali.
 
Dne 18.12.2008 ve 14:10 hodin na linku 156 oznámil muž, že z  přízemního   bytu  v ul.  Vlasákova je cítit silný zápach a z okna se  valí   kouř. Strážníci na místě zjistili, že muž v bytě  zapomněl na plynovém  sporáku  jídlo, které  se zcela  spálilo. Muž byt vyvětral a hlídku požádal  o vstup do bytu, kde jí ukázal, že je vše v pořádku. S výsledkem šetření   byli seznámeni nájemníci sousedních bytů.

Dne  18.12.2008 v 15:25 hodin  se pokusil 32letý muž v supermarketu EVA odcizit sluchátka za 555 korun – tvrdil, že mu náhodou spadla do kapsy. Muž nakonec svůj přestupek uznal a zaplatil blokovou pokutu ve výši 1 000 korun.

Dne  19.12.2008 v 11:25 hodin strážníci řešili krádež klobásy za 16,90 v supermarketu Albert, které se dopustila 68letá žena. Svůj přestupek uznala a na místě zaplatila blokovou pokutu ve výši 500 korun. Ve  12:25 hodin  se strážníci do supermarketu museli vrátit kvůli další krádeži sladkostí – tentokrát šlo o 15letého mladíka, který se zde pokoušel krást opakovaně.Chlapec na  kladené otázky  reagoval zpomaleně,  nebyl   schopen souvisle odpovídat. O situaci byl vyrozuměn jeho otec, který se dostavil na místo  a chlapce si převzal. Sdělil,  že syn  se bohužel krádeží dopouští často a již si s ním neví rady. Rovněž uvedl, že  syn je  v péči  sociální pracovnice. Celá  věc bude  postoupena Správnímu odboru  MÚ  Mělník.

Dne 19.12.2008 ve 20:20 hodin řešili strážníci stížnost na chování mládeže v ulici Vozová. Mládež bouchá petardy a  zvoní   lidem na zvonky. Hlídka na   místě ani v okolí nespatřila. Na místě hovořili strážníci s občany, kteří si na mládež stěžovali a ti sdělili, že se nejedná   o první případ, že nejčastěji takto občany obtěžují mezi  17. -  20. hodinou.  Hlídka přítomným  přislíbila, že  této ulici bude věnována zvýšená pozornost. Další petardy obtěžovaly občany v ulici Nemocniční.Podnapilému muži strážníci důrazně domluvili.
 
Dne 21.12.2008 ve 14:45 hodin strážníci řešili případ muže, který přespává ve vozidle u garáží za supermarketem Kaufland. Lidé si stěžovali na velký nepořádek, který zde dělá. Muž zde má pronajatou garáž, kde má své osobní věci. Ve voze s ním občas přebývá i jeho přítelkyně. Nemají kde bydlet a hledají si podnájem. Muž slíbil, že vůz bez registrační značky co nejdříve odstraní z tohoto prostoru. 

Dne 22.12.2008 ve 20:10 hodin strážníci vyjeli do ulice Kosmonautů, kde leží  na  
zemi  muž. Hlídka  54letého opilého muže probrala a posadila ho na lavičku. Muž  měl v obličeji odřeniny, hlídka mu doporučila  ošetření lékařem, to muž ale odmítl.

Dne 22.12.2008 ve 21:12 hodin operátorka kamerového systému spatřila na autobusovém nádraží dva mladé muže, kteří seděli na lavičce u nástupišti č.  11  a do bílého  papíru si sypali k nějakému prášku tabák z cigarety. Pak si z toho ubalili novou cigaretu. Balí  si novou cigaretu. Poznatek byl předán hlídce MP a OO P ČR. Strážníci vyjeli na místo, 16letí mladíci ihned cigaretu schovali. Poznatek byl předán kriminální službě.

Dne 23.12.2008 v 02:55 hodin strážníci vyjeli do jedné mělnické restaurace,  kde došlo ke rvačce. Strážníci na místě spatřili dva  mladé muže,  kteří z  provozovny vyváděli  dalšího muže.  Ten  byl  zjevně   podnapilý, měl zakrvácené triko a natržené  ucho. Strážníci na místo zavolali RZS. Mladí muži ( bratři) sdělili, že  zraněný je jejich otec a že muž, který se s jejich otcem rval, utekl.  Dožadovali se, aby strážníci odvezli zraněného ihned do nemocnice.   Při sdělení, že je již  přivolána RZS  řekl, že ta přijede pozdě, protože jim to  vždy   dlouho  trvá. Začal se chovat velmi arogantně a odvezli zraněného sami do nemocnice. Poté strážníci výjezd RZS odvolali. V restauraci bylo zjištěno, že při rvačce neznámý muž udeřil výše uvedeného zraněného půllitrem  do ucha. Půllitr se rozbil a rozřízl mu ucho. V  05:20 hodin se na  služebnu MP  dostavili synové zraněného  s   tím, že si chtějí stěžovat na postup hlídky MP, protože jim prý  lékař   sdělil, že  jejich otec ztratil dost krve a byl v ohrožení života.  Na dotaz hlídky, v kolik  hodin otce  k  ošetření  přivezli  sdělili,  že nejprve otce  přivezli na  pohotovost. Odtud  je poslali na ušní,  kde  byl  otec přijat v 03:15  hodin. Dále  jeden z mužů sdělil,  že  musel  otce k ošetření vézt, ačkoliv byl pod vlivem alkoholu. Na dotaz,  proč   otce  nevezl druhý  z bratrů,  který  alkohol  nepožil, řekl, že nemohl, neboť byl v šoku.  

Dne 23.12.2008 v  17:25 hodin  oznámili z prodejny KIK,  že  se  v  prodejně   nachází skupinka  Rómů a  zcizují  oblečení, které  si dávají  do  igelitových tašek. Hlídka MP se dostavila na místo. Skupina byla stále v prodejně. Hlídka vyčkala  před prodejnou až do chvíle, kdy se dva ze členů skupinky i s odcizeným zbožím pokusili z prodejny odejít ( již otevírali vstupní dveře,  které jsou  za pokladnami). Po spatření hlídky MP se oba ihned vrátili  zpět   do  prodejny, kde zboží odhodili a před hlídkou se snažili schovat  za   vystavené  zboží. Strážníci zadrželi celkem 4 osoby. Při  podání  vysvětlení bylo  hlídce sděleno,  že se neznají a  nevědí o  odcizování. Po dalším šetření  bylo  zjištěno, že  se jedná  o bratry  a že  celá skupinka přijela v  jednom vozidle. Jelikož  žádná z  osob neměla  občanský  průkaz  a  ani  jiný doklad,  byla  provedena lustrace na OO P ČR. Hlídka OO P ČR se dostavila na místo a provedla lustraci všech osob. Při této lustraci bylo zjištěno, že se   jedná  o osoby  závadové, které ale v současnosti nejsou v pátrání.  V  daném případě bude celá věc předána k dořešení na Správní odbor MÚ Mělník. Při projednávání celé záležitosti se skupinka k hlídce  chovala značně  arogantně a  dále hlídku  slovně napadala . Po provedení všech  nezbytných  úkonů, hlídka MP skupinku z místa vykázala a místo spolu s hlídkou PČR opustila.

Dne  23.12.2008 ve 21:10 hodin  byl v jedné mělnické  restauraci spatřen hlídkou
muž odpovídající  popisu hledané  osoby P ČR.  Hlídka   jmenovaného  požádala  o  
prokázání totožnosti. Po prokázání totožnosti bylo zjištěno, že skutečně jde o hledanou osobu, proto byl předveden na služebnu   OO  P ČR.

Dne 23.12.2008 ve 22:05 hodin strážníci řešili stížnost ženy v ulici Pod Vrchem. Šlo o to, že sousedé mají malé dítě a toto jezdí  často  večer po 22. hodině po bytě zřejmě s nějakým vozítkem a tluče  předměty  o  zem. Za  přítomnosti hlídky  MP  nebylo  zaznamenáno  žádné  rušení   nočního  klidu.  Hlídka  MP  se  s   ženou domluvila na opakovaných kontrolách v jejím bydlišti.

Dne 23.12.2008 ve  23:25 hodin strážníci řešili stížnost na mládež, která hrála   na sídlišti Sportovní fotbal. Po domluvě mládež  kopání  zanechala  a místo opustila.

Dne 27.12.2008 ve 13:00 hodin muž odcizil v PENNY marketu majonézu a sprchový gel. Byla mu vyměřena bloková pokuta ve výši 1 000 korun. Další zloděj se pokusil odcizit zboží za 135 korun v Kauflandu – také jemu byla vyměřena tisícikorunová pokuta.

Dne 28.12.2008 v 03:40  hodin požádal  operační OO PČR o  vyslání  
hlídky  MP k restauraci Lidový dům, kde je odstavené odcizené vozidlo Mercedes -  hlídka  PČR  kontaktuje  majitelku   vozidla. Hlídka po příjezdu na místo  zjistila,  že se  ve  vozidle   zdržuje neznámá osoba,  která něco hledá. 31letý muž z Mělníka sdělil hlídce, že má zákaz řízení, že je opilý a že auto ukradl v Neratovicích, protože se chtěl svézt. Hlídka jmenovaného požádala, aby  na   místě vyčkal  do  příjezdu  PČR.  Tento  tak  učinil. Po příjezdu hlídky PČR spolu s majitelkou vozidla, hlídka MP setrvala na místě pro případ zajištění   veřejného pořádku.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7