Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]melnicek.cz

Turisté měli svůj svátek.

Sešel se rok s rokem, a zase jsme tu měli pravidelnou akci, která nese název ,, Zimní přechod Nedvězí ". Nedvězí je vrchol (456 m.n.m) poblíž městečka Dubá, který leží prakticky za hranicemi našeho okresu, a je odtud jeden z nejkrásnějších kruhových rozhledů v celé republice. Některé prameny hovoří až o třetině Čech, ale střízlivě lze říci, že za průměrného počasí lze vidět od elektrárny v Horních Počáplech, až po horu Klíč u Nového Boru, což je nějakých 70 km. Za lepší viditelnosti pak lze spatřit Jedlovou, či Ještěd. Samozřejmostí je krásný pohled na České Středohoří.

I tuto sobotu 24.1.2009, se vydali všechny tři turistické kluby našeho okresu s různými nečleny do rozdílných výchozích pozic, aby přešli zmíněný vrchol a skončily svoji pouť v určených místech, odkud je zase odvezly domů autobusy. Mělnická základna tentokrát byla výrazně posílena cykloklubem Mike Tour, což jen podtrhlo atmosferu této společenské akce, která je i dobrým barometrem kondice mnohých zůčastněných.

Tentokrát měla trasa asi 14 km, ale vzhedem k tomu, že se střídala stoupání i klesání, byla svým způsobem i pro zledovatělý sníh náročnější. Začínali jsme v Dražejově, odkud to bylo na vrchol sice jen 2 km, ale do cíle o to dále. Z Nedvězí se pokračovalo do Osinalic, kde následovalo stoupání po žluté značce a následné klesání do Dolní Vidimi. Odtud nás modrá značka vedla Śemánovickým dolem do vsi Jestřebice, kde bylo tradiční hospodské zakončení akce, tentokrát v hospůdce Druhý dech. Počasí bylo opravdu skvělé, protože zatímco na horách v Krkonoších to dopoledne hustě sněžilo a Mělník měl polojasno bez sněhu, tak zde jste si připadali jak někde na Aljašce a sluníčko na jasné obloze opravdu hřálo. Zkrátka, každý tento přechod má své počasí i atmosféru. Nedvězí 2009 je za námi, ať žije Nedvězí 2010 !
Tipy na výlet