Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Březen v MKDM + připravují na duben


Jednotlivé akce budou brzy zveřejněny v kalendáři, zde jako celkový přehled (bez jakýchkoliv korektur), ale též s přehledem akcí na další měsíc. Prostě to, co můžete najít v papírové skládačce z MKDM, v textové formě. Případné změny programu vyhrazeny (a budou aktuálně zobrazeny v kalendáři).

Neděle 1. března ve 14.00 hodin – Hala MKD
KARNEVAL S RÁDIEM BLANÍK
Slavnostní ukončení XXXVII. ročníku přehlídky Divadlo dětem 2009 a vyhlášení vítězů výtvarné soutěže, vylosování výherců návštěvnické soutěže a vyhlášení nejhezčích masek při písničkách DJ Vládi Slezáka. Rádio Blaník má pro děti připraveny soutěže a dárky.
Vstupné 50,- Kč, pro děti v maskách vstup volný.

Úterý 3. března v 10.00 hodin – Divadelní sál MKD
POJĎTE S NÁMI ZA ZVÍŘÁTKY
Vystoupení žáků hudebního a tanečního oboru ZUŠ Mělník pro děti MŠ a ZŠ.

Středa 4. března v 19.30 hodin – Kavárna MKD
SWINGOVÝ VEČER
Vystoupení skupiny 4Leaf Jazz Music z Hradce Králové. Účinkuje Vladimír Šrámek (konzervatoř Jaroslava Ježka) – kytara, Jakub Urban (konzervatoř Jaroslava Ježka) – klavír, Filip Vondruška - baskytara/kontrabas a Tomáš Votava (konzervatoř Jaroslava Ježka) – bicí.
Vstupné 50,- Kč

Čtvrtek 5. března v 9.00 a v 10.30 hodin – Divadelní sál MKD
MICHAL NA HRANÍ
Zábavný pořad pro děti z MŠ a děti z 1.-3. tříd ZŠ s Michalem Nesvadbou.
Vstupné 50,- Kč

Čtvrtek 5. března v 17.00 hodin – Kavárna MKD
HODINKA S PEGASEM
Autorské čtení mělnického literárního klubu. Recitují členové Pegasu, zpěvem a hrou na kytaru doprovází pan Marian Kořínek.

Pátek 6. března ve 20.00 hodin – Kavárna MKD
ROCK NA 87,4 m2

Pondělí 9. března – Kavárna MKD
JANA A ALOIS LOŠŤÁKOVI
Již poněkolikáté se představí se svými fotografiemi členové 1. ČKFK Nekázanka Praha.
Výstava potrvá do 30. dubna 2009.

Středa 11. března v 15.30 hodin – Kavárna MKD
PŘÍVORANKA
Taneční pořad pro seniory. K tanci a poslechu hraje kapela z Přívor pod vedením Miloše Valenty.
Vstupné 80,-Kč

Pátek 13. března ve 20.00 hodin – Kavárna MKD
ROCK NA 87,4 m2

Sobota 14. března v 19.30 hodin – Divadelní sál MKD
O 106
Koncert skupiny Kamelot. Frontman a zakládající člen skupiny Roman Horký, autor textů i hudby rozjel turné po 106 městech celé republiky. Během tohoto turné pokřtí nové CD a při koncertě pro své fanoušky chystá další překvapení.
Vstupné 150,- Kč

Pondělí 16. března v 18.00 hodin - Kavárna MKD
KALIFORNIE
Nejbohatší stát USA – Národní park oblouků a mostů – Velký coloradský kaňon – Gejzíry a bizoni v nejstarším Yellowstonském národním parku – Yosemitský vodopád se strmou horolezeckou stěnou El Capitano - Zkřemenělé jehličnany – Beringerův meteoritický kráter blízko Mrtvého údolí – Centrum filmového průmyslu Los Angeles – San Francisco se svými mrakodrapy, přístavem, nejstrmějšími ulicemi a tramvajemi – Výlet do mexické Kalifornie
Cestopisná přednáška Lubomíra Linharta.
Vstupné 40,- Kč

Středa 18. března v 19.00 hodin – Divadelní sál MKD
SLAVNÉ HOUSLE ČTYŘ STALETÍ
Koncert českého houslisty světového věhlasu Jaroslava Svěceného s cembalistkou Jitkou Navrátilovou. V průběhu koncertu představí J. Svěcený mistrovské housle významných houslařů 17.- 20. století.
Vstupné 300,- Kč

Čtvrtek 19. března v 18.00 hodin – Galerie MKD Mělník
VODA V ŽIVOTĚ LIDÍ – OBRAZY MISTRŮ
Slavnostní vernisáž výstavy obrazů mistrů 19. a 20. století ze sbírek Českých přístavů, a.s. Výstava je pořádána ve spolupráci s městem Mělník a potrvá do 28. dubna 2009.

Sobota 21. března v 8.00 hodin – MKD Mělník
VINNÁ NOC
Vinařská slavnost s prezentací místních vinařů a ochutnávkou jejich vín. K tanci hrají skupiny Baťa a Kalábůf něžný beat a Olga Škrancová Band ( swing).
Předprodej vstupenek ve vinotéce Modrá Hvězda a v MKD Mělník.

Úterý 24. března v 9.00 hodin – Divadelní sál MKD
O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI
Karlovarské hudební divadlo navazuje na úspěšně realizované tituly z cyklu pohádek O Pačískovi a O Lesíčkovi, které děti vtahovali do problémů ekologie. Tato pohádka obdržela grant a podporu Karlovarského kraje. Účinkují herci Karlovarského hudebního divadla, je protkána písničkami, objeví se zde i látkové loutky. Balynka potká kocoura Roberta, kocouřího čaroděje. Ten by chtěl předvést čarování, ale nemůže tak učinit v zaneřáděném prostředí. Někdo stále škodí, kdo to je? To Balynka – psí detektiv vše vypátrá a zařídí s dětmi nápravu. Pohádka je vhodná pro děti z I. stupně ZŠ. Vstupné 20,- Kč

Středa 25. března v 19.hodin – Kavárna MKD
TOMÁŠ ŽIVOR • AFTER THE RAIN
První klavírní koncert tohoto 20-ti letého studenta zahradní architektury. Tomáš Živor měl veliký úspěch v USA, ve Philadelphii, kde hrál v Piano baru a majiteli se jeho skladby natolik líbily, že mu nabídl hrát pravidelně. Po návratu domů, se na základě úspěchů v USA, rozhodl uspořádat vlastní koncert. Tomáš Živor hraje osobité, romantické klavírní skladby. Během večera ho také doprovodí hosté.
Vstupné 60,- Kč

Pátek 27. března v 19.30 hodin – Divadelní sál MKD
JAKUB A JEHO PÁN
Nejslavnější český Jakub a jeho pán – Jiří Bartoška a Karel Heřmánek – skládají po třiceti letech opět hold Denisi Diderotovi, neméně slavnému Milanu Kunderovi, ale hlavně divadlu, které nepostrádá šarm a vtip. Vtipná, hravá, moudrá a jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů a dvou autorů nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Od roku 1975, kdy ji uvedl Činoherní klub v Ústí nad Labem, udělala již 223 repríz. Od roku 1993 její obnovenou premiéru uvedlo Divadlo Bez zábradlí. Dále účinkují: J. Carda, V. Freimanová, D. Morávková, M. Kubačák, Z. Žák, P. Pospíchal a K. Janečková.
Vstupné 350,- Kč

Pondělí 30. března v 18.00 hodin – Kavárna MKD
AKUSTIKA SROZUMITELNĚ ANEB NEBOJME SE HLUKU!
Jak se vyztužit proti hluku – Co je decibel a jak může škodit – Hluk slyšíme, aniž by okolo nás existoval – Jak si sami vyzkoušet sluch bez lékaře – Jak mohou lidem vadit zvony – Jak se měří a hodnotí hluk – Jak slyší děti, muži a jak ženy – Jak šetřit hlasivky, jak dýchat a zpívat – Jak vznikly hlukové limity – Co je to hudební ekologie – Jak telefonovat a dobře rozumět – Hluk a mozek – Jakou roli hrají uši – Jak slyšeli naši předkové - Opravdu ticho léčí?
Přednáška akustika a dlouholetého snižovatele hluku Dr. Ing. Jana Stěničky.
Vstupné 40,- Kč


VÝSTAVY:

VLADIMÍR HADOMSKÝ
MŮJ MILÝ SVĚT - MOJE HVĚZDNÉ NEBE
Výstava obrazů, grafik, ex libris a ilustrované poezie akademického malíře, pedagoga a člena Unie výtvarných umělců Vladimíra Hadomského trvá do 19. března 2009.


PŘIPRAVUJEME NA DUBEN:

SWINGOVÝ VEČER

KURZ VELIKONOČNÍHO ARANŽOVÁNÍ

POCTA F. CHOPINOVI II.
• koncert klavíristy M. Vojtíška, který se věnuje výhradně dílu F. Chopina

LEV V ZIMĚ • 21.4. v 19.30 hodin
• divadelní hra Divadla Radka Brzobohatého s Hanou Maciuchovou a Radkem
  Brzobohatým v hlavních rolích. Dále hrají: E. Čekan, V. Hájek, J. Chvalovský,
  P. Vágner, K. Velebová
Předprodej vstupenek začíná 23.3.2009

KEJKLÍŘ
• veselá pohádka pro děti z MŠ a děti z 1.-2. tříd ZŠ

VELIKONOČNÍ KURZ ARANŽOVÁNÍ • 7.4. v 17.00 hodin
• kurz aranžování s lektorkami z SOU Liběchov
  (zájemci se mohou hlásit na tel. č. 315 622 612 u p. Lešnerové)Kultura