Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Zlato, jdem na to!

Šestý podnik šampionátu Amater Rallye Cup 2008/2009 se jel na naší oblíbené trati v Milovicích. Vyráželi jsme opět v sobotu brzo ráno, protože je ještě zima a ty opečený klobásky na grilu by nám večer před stanem nechutnaly.
Vzhledem k nepříznivému počasí jsme obuli seriové zimní gumy, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Tady musím pochválit firmu Matador, protože jejich výrobek fungoval perfektně, skvěle se na nich brzdilo. Na horké sedadlo spolujezdce usedl po pauze v minulém závodě opět Pavel Kaňka alias Kaňour. Podle přezdívky je jasné, že v lesních pasážích máme výhodu, protože se v daném terénu velmi dobře orientuje:)
Harmonogram čítal 6 rychlostních zkoušek (jeden úsek, 6 průjezdů, celková délka cca 22km). Už od první rychlostní zkoušky bylo vidět, že budeme bojovat o přední umístění. Moje druhé a Chloubykovo třetí místo průběžně s půlvteřinovou ztrátou toho bylo důkazem. Až do třetí RZ jsem zkoušel zrychlovat, poté jsem řekl, že zbývající 3 RZ pojedu stejně rychle jako tu třetí. Nemělo cenu moc riskovat a popravdě - moc rezerv už tam nebylo a trať klouzala víc a víc, tím jak se vynášelo bláto z krajnice. Jakub se pohyboval v těsném závěsu a kvůli vyrovnanosti startovního pole skákal mezi třetím a pátým místem. Nakonec jen těsně podlehl a v konkurenci 33 jezdců ve třídě skončil s minimální ztrátou na pátém místě. Absolutně bez rozdílu tříd to znamenalo 20. místo. Mně se podařilo vyhrát 2 rychlostní zkoušky a časomíra ukazovala před poslední šestou RZ 7 vteřin náskok na nejbližšího soupeře. Taktika byla jasná - kritická místa projet v klidu a hlavně dojet do cíle. V poslední zatáčce mi to sklouzlo více než jsem čekal a málem jsem musel couvat. Nakonec to ale vyšlo a podařilo se mi o 3,1 vteřiny zvítězit. V absolutním pořadí to znamenalo 13. místo.
V celkovém pořadí šampionátu jsem zvýšil svůj náskok a vedu třídu I o 26 bodů (bodování jednotlivých závodů je 20-15-12-10-8-6-5-4-3-2-1). Jakub se posunul z osmého na šesté místo a do konce sezony se chce poprat o 4. místo celkově.
Poděkování patří Kaňourovi, který se v podstatě celý den nezastavil a skoro ani nevylezl z auta. Díky taky Růzhinovi a Vácovi za fotky, IT Assistance ( www.itassistance.cz ), Tina Mělník ( www.rezani-plechu.cz ), Escape6 ( www.escape6.cz ), Pivnici V Podloubí, Kvalitka.cz ( www.kvalitka.cz ), Würth ( www.wuerth.cz ), Želví Doupě ( www.zelvi-doupe.cz ), Pampovi, Justinovi a těm co se přijeli podívat za podporu.

Tady se můžete podívat na porovnání naší jízdy z pohledu onboard kamery:

RZ1: http://www.youtube.com/watch?v=3M7ZEvC1i0c
RZ2: http://www.youtube.com/watch?v=3SbVO8pHM0E


Další závod se jede už 21. března, pravděpodobně opět v Milovicích (původně se mělo jet v Bělé pod Bezdězem, ale tam to koliduje s jinou akcí)

Další info bude již brzy na www.liborhorak.cz a www.amaterrallye.cz

Za ITASSI Rally Team
L. Horák

PřílohaVelikost
2.jpg56.82 KB
IMG_8853.JPG49.95 KB


Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele LiPiss

2 Dííííkyyyy!


...patří taky Mírovi Ullmanovi za krásný fotky, kvůli kterým jsem musel včera do Hestie a byl jsem nedobrovolně opit:)

Obrázek uživatele kava

1 Poděkování


No jasně .. mě neděkuj za to video viď ... doufam, že jsi si okoukal jak sem to dělal Eye-wink

Obrázek uživatele LiPiss

1.2 ajo


ja na to vídeo úplně zapomněl... tak teda, díky kávo. Okoukal jsem prd, příště přijdu zas:)

1.1 kavo, video je paradni )


kavo, video je paradni Smiling)