Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Muži chtěli zboží bez placení

Dne 28.2.2009  v 17:10  hodin strážníci řešili krádež v Kauflandu, kde dva muži naložili zboží za 3 502 korun do batohu a prošli pokladnou bez placení. Vzhledem k  uvedené škodě  bude celá  věc  postoupena  Správnímu odboru MÚ Mělník k dořešení.

Pes zakousl 9 slepic

Dne  28.2.2009  v  16:50  hodin  oznámil  na  linku  156  muž, že mu na zahradu podhrabal cizí pes a zakousl devět  slepic. Pes se stále nachází  na   zahradě.   Operační MP vyslala na místo zaměstnance městského  útulku, který  psa odchytl.Šetřením bylo zjištěno, že panu Švecovi vznikla škoda v celkové hodnotě 1 305 Kč, kterou by rád při zjištění majitele   psa požadoval uhradit. Hlídka MP  se zkontaktovala z městským útulkem a požádala o  přivolání   hlídky MP na místo při předání psa, pokud se o něj přihlásí majitel. S  tímto  bude následně  projednán přestupek.

Někdo střílí ptáky

Dne 2.3.2009 ve 12:00 hodin oznámil  muž,  že v  minulém týdnu  nalezl  na  svém pozemku pět mrtvých ptáků a dnešního rána opět dva. Celkem již bylo na jeho  pozemku  nalezeno  cca 20 mrtvých ptáků. Sdělil,  že má  podezření,  že  ptáky  někdo  úmyslně  střílí. Ve věci bude společně s Odborem životního prostředí MÚ Mělník prováděno další šetření.

Vandalové museli po sobě uklidit

Dne 2.3.2009 ve 23:54 hodin spatřila operační na  kamerovém systému 2 osoby na nám.  Míru,  přičemž  jeden  z  nich  kopal  do   přenosné dopravní značky a následně ji vyjmul z podstavce a odhodil na  zem. Strážníci oba mladíky donutili vrátit značku na místo a ještě museli zaplatit blokovou pokutou ve výši  500 Kč.

Pro benzín se mu nechtělo k pumpě

Dne 6.3.2009 v 03:52 hodin strážníci zjistili, že v ulici Kosmonautů u vozidla zn. LADA   ční z nádrže hadička a je vyvedena  do  kanystru, kde je cca 1 litr benzínu. Při příjezdu hlídky se na místě  ani v jeho okolí  pachatel nenacházel.  V 03:58 hodin se  k vozidlu  dostavila hlídka OO PČR a celou věc si zde převzala

Zloději v Albertu i v Evě

Dne  6.3.2009 v 9:05 hodin strážníci řešili krádež v supermarketu Albert.  18letá dívka zde odcizila zboží za 16 korun. Dostala blokovou pokutu ve výši 500  korun. V 16:25 hodin se strážníci do obchodu vrátili k řešení další krádeže – tentokrát 39letý muž ze Štětí odcizil potraviny za 47 korun.   Opět odešel s prázdnou a s blokovou pokutou ve výši 500 korun. Dne  7.3.2009  v 10:50  hodin  strážníci řešili krádež v supermarketu EVA, kde 26letá žena z Kralup odcizila Ambipur za 119 korun. Blokovou pokutu ve výši 1 000 korun zaplatila na místě.

Muž chtěl peníze

Dne 8.3.2009  ve 20:50  hodin na  služebnu MP  oznámil muž,  že  byl  cca  před  20 minutami  v  ul.  Pražská  u panelového domu naproti nemocnici napaden neznámým mužem, který na něj vytáhl nůž a požadoval  peníze. Nic  se mu nestalo,  protože stačil z  místa utéct. K osobě pachatele sdělil, že se jednalo o  muže ve věku  okolo 35 let. Tento byl vysoký cca 180cm štíhlé postavy  a měl  bradku. Na  sobě měl  černou šusťákovou  bundu s  kapucí a  modré rifle. Pachatel  byl zjevně  opilý. Oznamovateli  bylo doporučeno  věc oznámit ještě  na P ČR  linku 158.  Obdržené oznámení bylo operační  MP okamžitě předáno hlídce MP a na OO PČR. Hlídka  MP se následně dostavila do ul. Pražská, kde provedla kontrolu u  panelového domu  č.p. 2614  a 2615  a přilehlého okolí  se  zaměřením  na zjištění osoby pachatele. Tento nebyl při kontrolní činnosti  nalezen, ani nebyly zjištěny poznatky k jeho osobě.

Žena volala o pomoc

Dne 9.3.2009  v 6:00 hodin oznámil muž, že  v  ul.  Pražská z  bytovky naproti autobusové zastávce nějaká žena delší  dobu něco  volá. Hlídka MP se následně dostavila na místo určení, kde  bylo zjištěno, že z bytovky volá starší žena, že ji někdo uzamkl v cizím bytě. Strážníci zjistili, že žena je ve svém bytě a že je patrně nemocná. Strážníci vyrozuměli syna této ženy, který za maminkou hned vyrazil.

Psi běželi na autobusové nádraží

Dne 9.3.2009 v 6:05 hodin sdělil muž, že mu z firmy  utekli  dva větší psi. Jednalo  se o  psy plemene německý ovčák.  Psy hlídka  spatřila u potoka Pšovka,  jak běží  kolem obchodního domu EVA  směrem  na autobusové nádraží. Hned informaci předali výše uvedenému muži a ten se vydal na místo, aby psy odchytil.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník

 Město - z radnice