https://www.traditionrolex.com/7

 Děti viděly krásné pohádky, soutěžily a vyhrály spoustu cen | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Děti viděly krásné pohádky, soutěžily a vyhrály spoustu cen

37. ročník přehlídky divadelních představení pro děti Divadlo dětem 2009 skončil v neděli 1.března karnevalem s Rádiem Blaník. Během přehlídky MKD Mělník uvedl pět pohádek amatérských i profesionálních divadel. Ukazatelem kvality představení jsou tradičně kuličky, které děti po představení vhazují do skleněných válců LÍBÍ – NELÍBÍ. Hodnocení dopadlo takto: Kubula a Kuba Kubikula 97 líbí : 1 nelíbí, Panna a netvor 122 : 2, Jak princezna Máňa zachraňovala Martina z pekla 144 : 5, O Kubovi ze Smolné Lhoty 127 : 2 a pohádka domácích ochotníků Zkoušky čerta Belínka, která byla nejvíce navštívena, měla „skóre“ 185 líbí – 4 nelíbí.

Během karnevalu bylo rozdáno celkem 140 dárků ve třech soutěžích, které každoročně MKD vyhlašuje. Ve výtvarné soutěži Děti kreslí divadlo byli odměněni malí výtvarníci od prvního až po patnácté místo hodnotnějšími dary. Všichni ostatní, kteří namalovali obrázek, dostali drobné dárky. Letos se sešlo až 100 výjevů z pohádek - od nejmenších dětí až po starší zkušené výtvarníky.

Při losování návštěvnických průkazek byly dětem rozdány trička a hrníčky se sladkostmi. K vylosování jsou přizvány větší děti, které se tohoto důležitého úkolu vždy zhostí s velkou odpovědností. Při tanci DJ Vláďa Slezák zval na pódium princezny, bílé paní, zdravotní sestřičky, kovboje i indiány a ti museli plnit úkoly, za které si postupně odnášeli CD a další propagační dárky s logem Rádia Blaník.

Poslední soutěží, ve které děti vyhrávaly velké plyšáky, byl souboj o nejkrásnější masky. Je velmi těžké vybrat tu nejhezčí. Snažíme se ocenit děti, jejichž maminky a tatínkové vyráběli masku doma nebo originalitu masek. Dárky jsou rozdány, děti se vytancovaly a vyřádily, a tak karneval i přehlídka skončila úspěšně.

Touto cestou bych ráda poděkovala našim sponzorům PO.OB sklolamináty, Zlatnictví Jakub Peltram, Sklo porcelán p. Studená, Pekařství Řízek za dárky, které pro děti dodali. V lednu 2010 se na vás těšíme s 38.ročníkem Divadlo dětem.

Helena Kymplová, MKD MělníkMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7