Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Město pomůže s opravami domů v MPZ Mělník

Fond regenerace Městské památkové zóny Mělník se po březnovém jednání zastupitelstva dočkal finančního naplnění. Na základě usnesení mělnických zastupitelů bude Fond hospodařit v roce 2009 s celkovou částkou 2.900.000,- Kč.
Cílem Fondu je podporovat majitele budov v MPZ Mělník při obnově jejich nemovitostí, přičemž možné finanční příspěvky se vztahují nejen na kulturní památky, ale také na všechny ostatní domy v památkové zóně. Je možno žádat o příspěvek na obnovu fasád, repasi či výměnu oken a výkladců (dřevěných), výměnu střešní krytiny, restaurátorské práce atd.
Rada Fondu regenerace se sešla na svém úvodním jednání v pondělí 30.3.2009 a vyhlásila první dvě dotační kola. I. kolo příjmu žádostí o dotace bude probíhat od 1.4. do 27.4.2009, II. kolo poté od 1.5. do 1.6.2009. Zájemci o dotace naleznou všechny potřebné informace včetně formuláře k žádosti o dotaci na webové stránce města Mělník: http://www.melnik.cz/kultura-skolstvi-pamatky/pamatkova-pece/fond-regenerace-mpz-melnik/fond-regenerace-mpz-melnik.html, popřípadě je získají od správce Fondu Mgr. Jiřího Dohnala, tel: 315 635 342, e-mail: [email protected].

   
Mgr. Jiří Dohnal, vedoucí oddělení památkové péče MÚ MělníkMěsto - z radnice