Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Požadoval předložení stavebního povolení

Dne 4.4.2009  v 07:24 hodin na služebnu MP telefonicky oznámil pracovník firmy, která ve městě provádí na Palackého výkopové  práce v rámci revitalizace  města, že je obtěžuje muž, který jim znemožňuje práci. 40letý muž z Mělníka byl zjevně  pod  vlivem  alkoholu a dožadoval se  po   řemeslnících  předložení  stavebního  povolení  k výkopovým pracím a povolení  k vjezdu  pro nákladní automobil a  bagr. Hlídka  jmenovanému  vysvětlila, že řemeslníci i vozidlo povolení  má, a že  práce jsou prováděny v rámci revitalizace města. Protože byl  muž uvnitř zábran, a aby nespadl do výkopu a nepřivodil si zranění, vyzvala  ho hlídka,  aby prostor  opustil. Muž neuposlechl, proto bylo proti němu při vyvedení z uzavřeného  prostoru použito  hmatu, a protože se tento pořád snažil do prostoru vrátit, i  donucovacího prostředku chvatu a poté i pout.  Aby hlídka zabránila muži v narušování veřejného pořádku,  byl  předveden na OO PČR.  Zde bylo  zjištěno, že muž není osobou hledanou, ani  zájmovou. Protože tento v protiprávním jednání zde už nepokračoval, byla mu  sejmuta pouta a v 08:30 hodin byl z místa propuštěn. 

Opilý muž ležel u LIDLu

Dne 4.4.v 10:04 hodin strážníci vyjeli k supermarketu LIDL, kde na zemi ležel muž. Hlídka  na  místě  v ležícím muži zjistila již dobře známého muže ze Řepína,  kterého probudila. Tento byl zjevně pod vlivem alkoholu a byl pokálený. Hlídka   ho z místa vykázala.         

Kradli v PLUSu

Dne 4.4. v 16:45 hodin strážníci řešili krádež v supermarketu PLUS, kde muž z Levoči na Slovensku odcizil zboží za 100 korun, ukryl ho pod bundu a chtěl odejít bez zaplacení. Zboží vrátil a zaplatil blokovou pokutu ve výši 500 korun. V 18:45 hodin se strážníci do PLUSu vrátili, neboť zde muž, kterého strážníci ráno našli u LIDLu opilého, odcizil rum za 85 korun. Láhev  ukryl pod bundou a pak podlezl vstupní turniket,  aniž  by  zaplatil.  Muž byl stále pod vlivem alkoholu a odmítl se k činu doznat. Věc bude   předána  příslušnému  orgánu  k  provedení  dalších opatření. Ve stejné době ještě v PLUSu přistihli při krádeži dalšího muže, který si chtěl odnést zboží za 40 korun. Zboží vrátil a zaplatil blokovou pokutu ve výši 500 korun

Pozval ji a před placením zmizel

Dne 5.4.2009 ve 22:36 hodin strážníci vyjeli do jedné mělnické restaurace, kde již delší dobu seděla žena, která odmítla zaplatit útratu v e výši 390 korun. Strážníkům sdělila, že  ji pozval přítel na večeři, po které  odešel  neznámo kam, aniž by útratu  zaplatil. Žena se s obsluhou dohodla, že  dluh  výši 390Kč  ihned po 15.4. zaplatí.  V  případě,  že útratu nezaplatí, byla hlídkou  upozorněna, že  útrata může být na  ní  vymáhána  soudem,  a  to  občansko-právní  cestou. 

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice