Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Autobus zase nepřijel

Pospícháte do práce nebo do školy a netrpělivě přešlapujete na zastávce.

10:53 "Kurňa, už to tady mělo bejt."

10:54 "Na Pšovce zas asi někdo vytáhnul pětistovku a jako posledně si musel jít rozměnit do potravin. To se dycky takhle zpozdí..."

10:57 "To asi nebyla pětistovka..."

11:00 "Do Prahy se zas včas nedostanu. Co se to, kurňa, děje?"

Autobus jednoduše nepřijel. Stejně jako se to stalo mně dnes právě na 11. hodinu. To se na to řidič jako vykašlal? Nebo jel jinou trasu a na ní nabral zpoždění a nestihnul to? Ani jedno mě nezajímá. Za docela velké peníze bych předpokládal trochu konfortu a hlavně kvalitní služby. Jenže ČSAD Střední Čechy asi tohle úplně zaručit neumí.

Nestalo se mně ani dalším cestujícím poprvé, že autobus nepřijel v čas, určený jízdním řádem. To mám do Prahy zamířit vždycky s hodinovým předstihem, kdyby si to náhodou "ten můj" řidič rozmyslel? Jednou jsem skutečně potřeboval být někde rozhodně včas - bylo to o víkendu, kdy frekvence spojů není pochopitelně vysoká. A proto jsem potřeboval tenhle spoj. A jako naschvál jsme se ve frontě dočkali až 15 minut poté; z autobusového nádraží jsme vyrazili asi dvacet minut poté (po řádné době odjezdu). A když se jedna paní optala, co bylo důvodem zdržení, pan řidič na ní byl ještě nepříjemný. Neměla přijít naopak omluva každému, kdo žádal o jízdenku? Nebo stačilo vykouknout ven a všem se ospravedlnit i s uvedením důvodu zdržení. To jsem očekával. Hádat se nemá cenu, a kdo by si kazil sobotu.

Nechápu také, proč ČSAD zrušila půlnoční spoj z Prahy. Zároveň mě zaráží, proč na tohle nereagoval žádný z představitelů města Mělníka, tedy zástupců svých občanů. Vždyť to absolutně znemožňuje účastnit se kulturních akcí v hlavním městě. Například koncerty končívají na jedenáctou večerní, kdy už ale z Holešovic odjíždí poslední autobus. Ten člověka nutí opustit jakoukoli společenskou akci na desátou hodinu, aby se spoj stíhal. Nezřídka jsem půlnočním spojem jezdil, a tak málo nás zase nejezdilo. A i kdyby, plné "denní" autobusy případnou ztrátu z "noček" pokryjí. Tím jsem si jist i bez znalosti přesných čísel. A jaká je vaše zkušenost?Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

90 Ptáte se na zkušenost?


čím později se jezdí, tím opilejší lidé nastupují a nezřídka se stává, že tam po sobě zanechají takové kolo na zemi, že by se nemusel stydět s tim radši nakrmit ryby. Tady je moje zkušenost. Když se mi to stalo přes den, vždycky přišli, že se to stalo a uklidili si to po sobě. Ale tim myslim, že to důvod není, proč se okolo 1/2noci z Prahy nejezdí.

Váš řidič

90.1 Ještě to bude zajímavé.


Na toto téma se tady toho už před dvěma lety napsalo hodně a Želva tady dole na stránce lecos vysvětlila.

Moc se o tom nemluví, ale od prosince roku 2008 by měly jezdit z Mělníka přes Prahu vlaky do Dobříše a Čerčan ( trať Posázavského pacifiku č.210), což je jistá naděje. 1.) cestující nebude muset případně přesedat na metro, což jsou i další finanční výdaje. 2.)Pokud budete v nějakém pražském pohostinství, jistě bude cestování příjemnější 3.)pokud pojedete někam dál po železnici, nebo jen do centra města, tak to může být výhoda 4.) a to hlavně...doufám, že už konečně bude jezdit něco z Prahy na Mělník alespoň naposledy v půlnoci ,a to nejen kvůli pražské kultuře, ale také kvůli vlakům, které tou dobou přijíždějí do Prahy z různých dálek a nelze je zde využít. Jestliže poslední 3 roky přijíždí v sobotu z Bavorska rychlík ve 22.45 podle řádu, tak nemůžu riskovat nějaké metro a stíhání autobusu ve 23.15. Co je mi pak platné, že dnes můžu svobodně cestovat za pár korun za hranice na jednodenní výlet, když si to jako občan Mělníka ( pražák ano) nemůžu dovolit. Kde pak jsou ty dnešní možnosti doby ?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

90.1.1 dva roky jsou pryč


ani mi nedošlo, že tato debata na Mělníčku začala už před dvěma lety a sitace se (zdá se) stále nemění... (tedy změnilo se to, že já už do Prahy tedy autobusem opravdu nejezdím, ale co slyším od ostatních, tak situace je furt stejná)...

když tak pročítám dopis od p. Kupky, tak by to možná chtělo (staro/)nové dotazy...

9 No připadnemi že si


No připadnemi že si většina z Vás myslí že řidič neni člověk ale nějáký robot....ale neni to tak.Řidiči vstávají každý den okolo 4 hodiny a chctěl bych vidět většinu z Vás jak se asi tváříte hned po ránu ikdyž vstáváte třeba jen v 5 hodin:-)Nejvíc mě pobavilo jak tady někdo psal že když autobus nejede že se na to asi řidič vykašlal...to neni možné.Každý autobus má záznamové zařízení které zapisuje jeho výkon a pauzy.....v případě že by přišla stížnost že spoj nejel se dá zjistit podle tachografického koutoučku co právě v tu dobu autobus dělal a pochybuji že by si to nějáký řidič dovolil úmyslně vynechat nějáký spoj protože by se na to hned přišlo.Pozdní příjezd busu je spíše zaviněn dopravní situací na trase jako jsou zácpy dopravní nehody a podobně.Další faktor který může ovlivnit spoždění spoje je porucha atobusu a ono chvilku trvá než se zajistí náhradní bus.
Co se týká těch peněz tak řidiči musejí jednou začas odvádět tržbu a pak když ráno přijdou hned tři lidé po sobě s pětistovkou tak už nemaji na vrácení a v přepravním řádu je napsáno že cestující si je povinen připravit maximálně 5-ti násobek hodnoty jízdenky takže například na trase Mělník - Praha by to mělo být 190 Kč a to si spousta cestujících neuvědumuje a pak se diví že řidič je naštvanej...když prostě na patřičný obnos už nemá jak vráti a navíc to zdržuje při odbavovaní asi by se hodně lidí divilo kdyby Vám řidič na 500 kč vrátil samé dvacitikoruny.
Ještě ste tady psali o tykání.....neni to správné...že řidič tyká mladší osobě ale všimněte si že je to i v opačném směru...starší lidé občas tykají mladšímu řidiči...a nad tím už se nikdo nepozastaví že??Další věc už nikdo nevidí že třeba po školácí ale bohužel i po starších spoluobčanech zůstane v autobuse pěkný nepořádek jako jsou třeba roztrhané lístky papíry pytlíky plastové lahve někdo je dokonce tak drzý že strká papíry a odpadky do krytu od topení a pak přijde druhá skupina lidí která nadává na to že autobus netopí....čím to asi bude když je ucpané topení???To samé z rozřezanýma sedečkama a o tom už tady nikdo nemluví že dopravci vznikne škoda kterou mi nikdo neuhradí.....

9.1 Že je Bill řidič?


Protože já taky a plně s ním souhlasím. To znamená na 100%

Obrázek uživatele Travicka

8 Dobryyyy


Ty jo Zelvo, dik! Ty ses vubec docela cinoroda:) A to je dobre:) Jako jedina z nas nesedis a jen nekecas.

Obrázek uživatele Travicka

8.1 bila vrana


Preci jen je mezi ridici jeden vesely, cisty a vtipny:) Na listku ma napsano Romca Pecenac a toho mam fakt rada-aby bylo jasno, Baro:)

8.1.1 jj Romca je dobrej


jj Romca je dobrej Eye-wink

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

7 ad doprava Pha-Me


na základě téhle diskuse jsem se zkusila na krajském úřadě zeptat, zdali se neuvažuje o
a) obnovení půlnočního spoje do Mělníka
b) začlenění Mělníka do systému PID
c) větší kontrolu podniku ČSAD Střední Čechy, který dopravu Praha - Mělník zajišťuje; hlasy o nespolehlivosti jeho spojů nejsou ojediněné.

A přišla odpověď. Tak ji postupuji všem, koho tahle diskuse zajímala. Mimo jiné i kvůli telefonnímu číslu na dispečink. Může se hodit.

připojuji odpovědi na Vaše otázky k problematice dopravy na trase Mělník – Praha:
a ) obnovení půlnočního spoje do Mělníka
Půlnoční spoj Praha – Mělník byl spojem, který provozoval dopravce ČSAD Střední Čechy spol. s r.o. na vlastní náklady, na prokazatelnou ztrátu nikdo nedával žádné finanční prostředky. Středočeský kraj neměl tento spoj zařazen v základní dopravní obslužnosti (ZDO), protože byl provozován v čase, který nesplňuje požadavky pro takto hrazené spoje (doprava do škol, zaměstnání, k lékaři, na úřady ...atd. a zpět).
Podle vyjádření, které jsme obdrželi od dopravce a ověřili na Městském úřadu Mělník, požádal podnik ČSAD Střední Čechy spol. s r.o. o dotaci na daný spoj město Mělník. Svou žádost zdůvodnil klesajícím počtem cestujících na uvedeném spoji (průměrně 7 cestujících). Vzhledem k tomu, že dopravce žádný příspěvek na dopravu neobdržel, došlo ke zrušení spoje, protože i najížděcí spoj do Prahy nepřepravoval pravidelně žádné cestující. Organizace veřejné dopravy a její financování nemůže stavět na jednotlivém spoji, ale minimálně na páru spojů, kdy hlavní spoj je vytížen cestujícími, ale najížděcí nebo vratný není příliš obsazen, přesto jej dopravce musí provozovat a je nutné ho v případě požadavku na provozování s ním souvisejícího spoje hradit.
b ) začlenění Mělníka do systému PID
O dalším rozšíření PID ve Středočeském kraji se neuvažuje, protože Středočeský kraj má již v provozu svůj vlastní integrovaný systém Středočeské integrované dopravy - SID. V rámci provozu tohoto systému dopravní úřad získá mnohem více informací o přepravě cestujících na jednotlivých linkách a spojích, a proto jej postupně zavádí do dalších částí území kraje. Oblast Mělnicka by měla být integrována v roce 2008-2009. V roce 2007 se předpokládá u ČSAD SČ zavedení elektronických čipových karet na trasu Mělník-Praha a zpět. Toto elektronické odbavování je  základem pro zavedení SID. Samozřejmostí je propojení s PID.
c ) větší kontrola podniku ČSAD Střední Čechy, který dopravu Praha – Mělník zajišťuje
V současné době v rámci průzkumu frekvencí cestujících byla provedena i kontrola dodržování jízdních řádů dopravce. Tato kontrola proběhla v měsících březen a duben v oblastech Kralupy nad Vltavou a Odolena Voda. Během této kontroly, která se uskutečnila i mimo pracovní dny, nebyl zjištěn žádný neobsloužený spoj, ani závažné zpoždění, které by bylo zaviněno přímo dopravcem, vyskytla se pouze drobná zpoždění v ranní hodinách z důvodu náledí na vozovkách nižších tříd.
Na základě vašeho podnětu však provedeme v následujících měsících namátkové kontroly na Vámi uvedené trase, především v době dopravní špičky. Zároveň jsme požádali dopravce o poskytnutí informací o nezajištěných a zpožděných spojích, které dopravci zaznamenávají v rámci časové prodlevy 15 minut a více. Vzhledem k počtu spojů na trase a časovým rozestupům mezi nimi může však tato informace být v případě zpoždění zkreslená. Částečně může být současný stav dopravy také ovlivněn uzavírkou v obci Líbeznice a vedení linky po objízdné trase komunikacemi nižších tříd. Na případné nasazení záložního autobusu za porouchaný je pochopitelně nutný čas na přejezd z provozovny na místo určení.    
Dle vyjádření dopravce došlo v měsících leden – březen k neobsloužení nebo zpoždění devíti spojů, dle výše uvedených údajů stanovených pro dopravce v rámci certifikace jakosti ve veřejné dopravě. Dopravce provádí svoji interní kontrolu a má uzavřenou smlouvu s externí organizací v rámci kontroly dokladů u cestujících a dodržování provozních záležitostí stanovených řidiči je kontrolováno i dodržování jízdního řádu. Zároveň se provádí průzkum frekvence cestujících a rozbor jízdenek z elektronických odbavovacích zařízení. Na autobusovém stanovišti bude nově zavedena dispečerská služba provádějící dohled na přistavování a odbavování cestujících od 6.30 do 15 hodin, dle našeho zvážení by byla vhodnější doba od 5.30 do 14.00 hodin, pro operativnější řešení ranní špičky. Mimo pracovní dobu je funkční dispečerská linka 315 671 659 přesměrována na mobilní telefon službu konajícího dispečera.

S pozdravem
Mgr. Martin Kupka
Vedoucí oddělení informací a styku s veřejností
Odbor kancelář hejtmana
Zborovská 11, 150 21
Praha 5
tel.: 257 280 408 fax: 257 280 332
mobil: 724 345 456 e-mail: [email protected]
www.kr-stredocesky.cz

 

Obrázek uživatele raist

7.1 re : ad doprava Pha-Me


vycerpavajici info, zelvo a pane kupko, dekujem Smiling

6 Busy


Jeste ych podotknul jednu vec. Kolegyne ze skoly jezdi kazdy tyden domu do Liberce. V dobe fungovani jedine spolecnosti jezdila za 120 korun starou karosou. Te spolecnocnosti rikala "opicaci"-podle smradku. Dnes jezdi do skoly za 60 az 80 Kc novym autobusem, neb diky konkurencnimu boji tri spolecnosti nastaly opicakum zle casy. Kafe a casopis zdarma, hosteska included. Kdyz me jednou sla vyprovodit na holesovice, tak se zdesila, ze jedu s opicakama. Ma o me strach. Ja o sebe obcas taky, protoze se vozime raritkama z technickeho muzea. Mlsne pokukuju po ekobusech a obcas se s nima i svezu-to kdyz si chci udelat radost Smiling jo, to je jizda...

Obrázek uživatele Travicka

5 ridicum je to jedno


To vam je taky krasa, jak nam to do toho Libchova jezdi pravidelne a na cas. Kazde utery a patek, kdy mam skolu na devatou si davam pekny ranni sprint kilometrovou aleji-tem, kteri me znaji uz doslo,ze nejsem zrovna behaci typ- protoze autobus, ktery ma jezdit v 8:17 hodin presne, jezdi v 8:14 presne. Kdyz jsem se jednou pokusila ridici rict, ze jede brzo, zadne opovedi jsem se nedockala, pokud se nepocita : "prosimte bez si sednout".

A dostali jsme se k druhe veci, ktera me nastvala - ze mi uplne automaticky a samozrejme ridici tykaji.

Ale nic, lidi se naucili a chodi driv. Nikdo nerekne ani slovo, protoze tady proste porad pretrvava nejaky mytus nebo co, ze by nas tam taky nemusel ten pan ridic dovezt.

Jako sorry, ale kdyz jedu do Prahy a posicham, za 42 korun z Libechova, kdyz cesta trva jeste o 20 minut dele nez Melnika, autobus casto nevoni, nebo spis smrdi, ramus co vydava je hrozny a za nim se vali cerny dym..tak to si, myslim, zaslouzim lepsi sluzby. Ze posledni autobus CSAD z prahy do libechova jezdi v osm, netreba komentovat. A tak jsem se naucila jezdit ekobusem, ve kterem ridic i pozdravi - no fakt! - autobus je cisty a necekate, ze se s vami na tech hrbolech na melnickem autobusaku utrhne sedadlo.

A kdyz jede autobus do Prahy pozde? Ukazkovy priklad, kdy by se ridicum mel strhnout plat:

Autobus z melnickeho autobusaku ma do Prahy odjizdet v 7:30 a maji jet dva. Oba jsou dost casto plne. A ridic se zapovidal s nejakym jinym, druhy autobus vubec nedorazil, a tak na autobusak prijel  v 7:35, dobre, nic se nedeje, hlavne aby se uz jelo. Jenze had lidi se nezmensuje-ti, co prisli na spoj v 7:45 si mysli, ze tam budou rychleji timhle a tak se pripojuji na konec fronty cekajici na ten, ktery mel uz v pul odjet. Vysledek byl, ze uplne preplneny autobus, ktery mel jet v 7:30 vyrazil v 7:50 !!!!!! A kdyz se kratce po pul devate priblizoval k Holesovicim a lidi nadavali, ze prijdou pozde do prace, protoze v pul devate uz byla Praha zasekana a stali jsme kousek za Vychovatelnou, ridic uplne klidne rekl: "Mne je to jedno, ja nikam nepospicham. Jestli nekam pospichate, ja vam tady votevru a muzete jit pesky."

Ze ridici kradou je dalsi vec-kdyz jim pulka autobusu hodi par drobnych do dlane a nechteji listek, nebo kdyz mu date penize a zadny listek nedostanete. Jednou jsem si o nej rrekla-a ridic vyjel: "no ty vole, to sem nevidel". Ale mit za sebou velkyho brachu kterej me nedal a rek mu at si to svy vole necha na nekoho jinyho,byl docela dobrej argument proc mi ten listek dal.

Nikdo na ridice nedohlizi a oni toho vyuzivaji - a ani vy ani ja si moc nevyskakujem, protoze ten ridic nas kazdej den vozi do prace a do skoly.

Obrázek uživatele haxxor

5.2 mno


nechci se ridicu autobusu zastavat, mam s nima taky sve zkusenosti, ale ztratit na silnici 3 minuty se stane raz dva - kdo ridi auto (natoz autobus) tak vi sve; jiste ze si kazdy vsimne, kdyz ma bus spozdeni kvuli zakecani ridice, ale nikdo uz nevidi, ze on se musi o ten kus srotu, co dostal k vykonavani prace, starat - a to se mezi 12ti hodinovou smenu nepocita, vetsinou to delaji mimo (napr znamy jezdi busem a musi chodit o hodinu driv do prace, aby ho nastartoval, jinak by vubec nevyjel) - takze pls, nehazet do jednoho pytle; dale - pokud bych byl ridic autobusu v zacpany praze a nekdo na me zacal kricet, ze prijde pozde do prace, byl bych taky neprijemny a ironicky; ale jinak vesmes souhlasim Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1 tykání


na to si budeš (budete Eye-wink ) muset zvyknout, když jedna vypadá na 13, nemaluje si do všedního dne obličej na ksicht a nenosí ohoz jako z televize, tak se nesmí divit. Eye-wink (želva, které tykají dodnes a po tolika letech už jí to ani nepřijde divné)

4 Půlnoční spoj z Prahy.


Pokud si ještě matně vzpomínám, tak někdy loni v měsíčníku radnice, nebo v Tepu regionu bylo apelováno na občany, že pokud mají nějaké výhrady k dopravě, tak mohou zaslat připomínky na e-mail příslušného oboru. To jsem zkusil a bylo mi poděkováno za připomínku.

Z Prahy se nemusí jezdit v tuto pozdní noční hodinu jen z kulturních zařízení, nebo z práce,jak si řada lidí myslí, ale Praha může sloužit i jako přestupní stanice. Díky víkendové jízdence ČD, které se říká SONE+ a je ve dvou cenových relacích, se dají dělat opravdu zajímavé akce. Za pouhých 360 Kč se mohou dva dospělí a tři děti vypravit rychlíkem třeba z Prahy do Regensburgu (Řezna) v Bavorsku. Spoj dnes odjíždí v 9.15 z Prahy a ve 13.30 jste na místě. V Řezně je i několik muzejí a můžete tu vidět i vykopávky z roku 184 n.l., kdy tu byl tábor vojáků ze slavné Římské říše. Pokud se chcete jen procházet po městě, či kolem Dunaje, pak na to máte celých 5 hodin, což je dlouhá doba. Bohužel se už nedostanete domů, protože vlak přijede ve 22.45 do Prahy, pokud nebude mít nikde zpoždění a věřit, že to ještě stihnete metrem do Holešovic na poslední spoj ve 23.00, to je pro hodně silné nervy. Chvíli jezdila vlaková spoj ve 23.20 do Všetat, ale aby jezdila až na Mělník, musel by tu být prý požadavek a dnes už stejně jezdí až v 0.20. Jízdenka platí do 24. hodiny dne zakoupení.V diskusi na www.cd.cz, se vám pak pražáci smějí, že můžete přespat na neděli v Domažlicích, což se ovšem všechno pěkně prodraží a ona výhodná sleva ztratí smysl.Na tuto jízdenku můžete cestovat rychlíkem po celých Čechách,Moravě, do první stanice v Rakousku, Polsku a 50 km do vnitrozemí Německa. Předloni to ještě jezdilo o hodinu dříve a tak se to stíhalo, ale sobotní ráno byl tak trochu horor, když se kolíbali ti páteční pijáci do stanice, aby ji pak jednoho dne podpálili. Však se můžete na nádraží ČD přesvědčit sami.

Obrázek uživatele ernie

3 Zastupitele


No je to asi takhle mili spolucestujici, pulnocni autobus jezdival Nerabus a slo o nejnarvanejsi spoj co pamatuju, vetsinu lidi sice vysejpal v Neratovicich ale z Neratek uz to na Melnik neni takova dalka, tak se to oplatilo ... pak se jednoho dne domluvilo par lidi, ze jako neco zlepsi (podle me v tom jde o dotace, kdo nevi co jsou to dotace tak to jsou penize z nasich dani na podporu v nasem pripade lepsi dopravni obsluznosti) a vymyslelo se to ze Praha - Melnik bude jezdit CSAD a Nerabus si bude resit jen Neratovice a nic vic ... chvili tedy jezdily 2 pulnocni spoje jeden do Neratovic (Nerabus) a druhej na Melnik (CSAD) ... solo jen Melnik se ale nemuze vyplatit, tak ho zrusili ... a jsme tam kde jsme :/

O tom ze ridici nejezdi podle jizdniho radu, nestavi na zastavkach ci nezajizdi do Mlazic je "ZNAMY FAKT" ... proc by taky meli, kdyz je k tomu nikdo nenuti ...

A jeste jedna filozoficka? Proc neni linka Praha - Melnik zahrnuta do PID? (Beroun, Boleslav, Kralupy, ... pokud se nepletu)

A rada na zaver: Pokud vas situace kolem dopravy (CSAD) tizi, obrate se na odbor dopravy stredoceskeho kraje, popr. pokud se to tyce MHD tak na ekvivalentni odbor na meste a to co nejdrive, po volbach po vas mili volici ani zastupitel nestekne ...

http://www.kr-stredocesky.cz/org.asp?thema=92&category=29

3.1 Hm pokud si dobre pamatuju,


Hm pokud si dobre pamatuju, tak s tim půlnočním na Mělník jezdívalo asi tolik lidí co teď s tim poslednim, to by moh za chvíli jezdit poslední bus Na Mk v 8, protože jinak se to nevyplatí....Mimochodem když občas jezdívám do Prahy v nějakou nevytíženou dopolední či ranně odpolední hodinu, tak nás bývá někdy v buse sotva 5 a zatim se žádnej z těchto spojů neruší (teda bohudík)...
No ale máš pravdu, ty to asi nevyřešíš, takže jdu psát svým zastupitelům:)

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 mám podobnou/jinou zkušenost


občas se stává, že z města (z práce nebo ze zábavy) domů jezdím/e autobusem. buď městskou (ta kupodivu jezdí celkem spolehlivě, ale co už taky, když do Mlazic jede poslední spoj po šesté odpolední), nebo spoji ČSAD. v jednom případě ze tří autobus jede buď výrazně dříve, než má napsáno v jízdním řádu, nebo nejede vůbec. perličkou bývá, když chci nastoupit u Pivovaru do autobusu, který podle jízdního řádu má končit u nás u Zelené Lípy a řidič oznámí, že jede jenom ke Kauflandu.
řeknete si, že je to pitomost, že to člověk dojde. já určitě, v nohách mám už tisíc mil z takového chození večer domů. jde spíš o ten princip, že mají něco v jízdním řádu, a jezdí si, jak se jim zachce (aspoň to tak vypadá z pohledu nás, cestujících).

Obrázek uživatele dusty

1 stejné zkušenosti


Přesně toto se mi stávalo, když jsem jezdíval do Štětí. Teď jsem skoro každý den za 7 Kč, které s pozdravem a přáním dobrého dne předávám řidiči buzerován (omluvte to slovo ale přesně to vystihuje) tím proč jsem nejel zastávkovým autobusem a jedu Pražákem vypravovaným z Mlazic (stejně na Pivovaru staví má tam zastávku tak nevím co řeší) můj důvod ho nemusí vůbec zajímat (jezděj tím busem do Prahy lidi s kterejma si chci popovídat jinak bych chodil pěšky). Naštěstí jelikož jsem nejspíš tvrdohlavější, než dotyčný řidič tak, už si začíná nejspíš zvykat Smiling

1.1 Řidiči


Oni páni řidiči (ovšem ne úplně všichni!) usnuli v tuhém socialismu. Já jsem si jednou takhle stěžoval na řidiče Nerabusu. Ráno mě normálně seřval před plným autobusem na tři doby co si to dovoluju mu platit pětistovkou a že kdyby to takhle dělali všichni, může se na to vysrat (cituji) a ať s tím jdu do hajzlu (opět citát). Když jsem se ho slušně zeptal jestli si musí své nálady vybíjet na zákazníkovi tak vypadal na infarkt. Na vizitce jsem si přečetl jeho jméno, drze přímo před ním vytáhl telefon a zavolal na Nerabus. Na férovku jsem to co mi řekl zopakoval jeho šéfovi, ten mě požádal ať mu dám toho řidiče k telefonu. Potom jsem z telefonu slyšel asi tři minuty neartikulovaného řevu. Řidič mi vrátil telefon, pobledlý se zvedl, šel do trafiky, rozměnil si a vrátil mi na mých 500,-. Autobus se válel po zemi smíchy a od té doby mám pokoj...

Obrázek uživatele ingrid

1.1.2 chachá:-)


Neměl tento zmiňovaný řidič dlouhé nemyté vlasy?V roce 2002 jsem s ním totiž bojovala skoro každý ráno při cestě do školy a stala se mi naprosto stejná situace - po novém roce jsem jela do školy ( podotýkám jednalo se o první PRACOVNÍ den v roce ) a bohužel jsem měla jen tisícovku...Ze strachu jsem se předem rozhodla,že si raději koupím rovnou týdenku nebo jak se to jmenovalo....Přátelé,co mi pan řidič předvedl před plným autobusem za tyjátr,to nemělo obdoby.Též jsem byla poslána do hajzlu či do prdele ( raději si už nepamatuji přesnou destinaci )....Ve finále mi tu týdenku prodal ( musel ),ale celou cestu do Kelských Vinic nadával-sice sám pro sebe ale na celý autobus..... No,dnes už prý nejezdí tak nevím...... Smiling)

Obrázek uživatele raist

1.1.1 re : ridici


Mladsi ridici, jsou imho o dost lepsi. Ale tech zas tolik neni, kdo by se taky hnal do takovy prace - kde se oni naopak setkavaji s prudicimi zakazniky, s opilci, apod.
Jedna vec je totiz odridit si cestu, druha vec komunikovat s cestujicimi... nastoupi prudivej, bezohlednej ozrala co mu poblije sedacky a chodbicku (a ze se to na trase praha-melnik stava casto). To pak ma ridic druhy den, po te co v noci musi autobus vycistit, na cestujici bohuzel asi jinou naladu. Copak vy jste v praci kazdy den usmevavi, s naladou, a pripraveni kazdemu vyhovet?

Chci jen rict, ze by bylo fajn se vzit taky do jejich roli, a snazit se vnimat, ze to jsou taky jen lidi. Chovat slusne a neprudit treba s petistovkou (mam pocit, ze bylo na dverich busu nescislnekrat napsano, ze si maji cestujici pripravit  max. 200 Kc bankovku), nelezt do busu kdyz sem nasrot
(nehlede na to, ze to prudi i ostatni cestujici, coz jen zpetne zase doleha na ridice)
Pak se oni tak muzou chovat k nam.
My za den vidime ridice vetsinou max. dva, ridic vidi za den cestujicich na stovky, kazdyho s jinou naladou.

Pokud vas to sere jinak : na kazde jizdence je jmeno a cislo ridice, cislo linky, strojku = mate moznost se branit nevybiravemu chovani. Ridici maji v buse mobily, aby mohli byt zpetne kontaktovani jejich vedoucimi/dispecinkem.

Brzky/ci pozdni prijezdy - samozrejme s tim, v tu aktualni chvili moc nenadelate, ale na priste si ridic prece nemuze dovolit neprijet/neobslouzit linku, kvuli tomu, ze si na nej nekdo z busu stezoval,toho bych se nebal.

Kraj plati CSAD dost na to, aby nase stiznosti byly vyslyseny. Viz. ernie a jeho petice za lepsi dopravni obsluznost mlazic - podarilo se to.

Obrázek uživatele raist

1.1.1.3 bordel v buse


Viz treba dnesni bus 21:00 z Prahy na Melnik. Mladej vozrala si sebou bere do busu sampusovy sklenicky. Usne, a nez vystoupi na Melniku u Tesca, jednu upusti a rozbije mezi sedackama... .

A napadloho aby to sebral, aby po sobe uklidil svuj bordel, ne nenapadlo! Naopak, se tim docela bavil.
Kdyby to ridic za nej nesel na konecny uklidit, neci noha mohla byt nepekne prekvapena.
A pak se podivujte nad neusmevavym ridicem. Proste cestujici ZMRD!

Obrázek uživatele dusty

1.1.1.2 re: ridici


jj vetsina z ridicu je v pohode kolikrat se clovek poranu i pobavi Smiling ale jsou hold ridici (si jen povzdychnes pri nastupu s obavama co se bude dit), ktery kdyz jim das jizdny v korunach (a to ne schvalne) tak jsou schopny je po tobe hodit (znam takovy pripady) a to si myslim ze by delat proste nemel i kdyby mu den pred tim nekdo zeblil celej autobus i se sedackou na který sedi.

V tom pripade se ma s dopravcem dohodnout ze se na to necejti a ne pak bejt celej den nastvanej na celej svet a vsem to davat najevo.

Je jasny ze nervy muzou prasknout komukoliv kdekoliv, ale kdyz se to opakuje kazdou druhou jizdu tak je neco spatne imho.

Obrázek uživatele haxxor

1.1.1.2.1 hehe


tak ted si me pobavil - kdyz bude nastvanej, tak rekne sefovi, ze se na to neciti, muhaha Smiling

Obrázek uživatele dusty

1.1.1.2.1.1 heh :)


ok tak mu teda povi ze ho stve celej svet Smiling je lepsi, kdyz se pohadaj mezi sebou nez kdyz si vyrizuje svy problemy primo s cestujicim, kterej za to vetsinou nemuze a kterej ma jiny starosti nez se dohadovat s ridicem o tom kdo ma vic problemu Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1 chování řidičů k zákazníkům


je to stejné, jako omlouvat naštvané prodavačky, protivné sestry u obvoďáka nebo policajty, kteří neporadí, ale spíše poprudí...

nikdo z těch lidí nemusí svoji práci dělat. chápu, že to není žádný med, jezdit pětkrát denně trasu Pha-ME a zpět. Chápu, že ne každý má to štěstí (chuť, energii .. doplňte dle vlastního uvážení) dělat sám na sebe (jako třeba já) nebo v práci, která ho plně uspokojuje, takže se na lidi nemusí křenit. ale nechápu, že to tak vedení toho podniku nechá. 

já tady mít prodavačku, která lidem odsekává a je protivná, tak ji tady nemám.  

Obrázek uživatele haxxor

1.1.1.1.1 vedouci


no s prodavackama bych to rozhodne nesrovnaval a policajta, kterej mi neporadil, sem jeste nezazil; btw, vedouci se o chovani ridice musi nejak dozvedet, takze jak psal raist - na listku mas kontaktni informace

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.1.1 to se neboj


to se neboj, zrovna já jsem tím velmi známá, že "bonzuju" podobné chování... jezdila jsem do Prahy autobusem asi 7 let (nejdřív do školy, pak do práce) a řidiči se už kolikrát usmívali preventivně, když mě viděli.

1.1.1.1.1.1.1 Tobě bych dal na sedačku


Tobě bych dal na sedačku napínáček. A ne jeden, ať si to bonzování užiješ !!!

1.1.1.1.1.1.1.1 napínáček


to by mě zajímalo co jezdíš ty rád bych s váma jela a už určitě vím že přes větrušice nejedete 50 vy napínáčku to jirka Bílek to je borec to je klidas ten by napínáčky nikam nedal má starej autobus a bez napínáčkuuuuu.