Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

14.ročník – Mšenské okruhy MTB

Díky podpoře, společnosti ČEZ, a.s., města Mšena a sponzorů se uskuteční další ročník závodu horských kol ve Mšeně. Letošní ročník je okořeněn mistrovstvím České republiky v závodě horských kol amatérských cyklistů registrovaných Sdružením amatérských cyklistů České republiky.

Termín konání je neděle 24.5.2009 a start závodu je v 11:00 hodin na náměstí ve Mšeně. Zde se sejdou všichni milovníci horských kol, aby změřili své síly v závodě, který je zároveň vypsán jako Mistrovství ČEZ, a.s. pro rok 2009.

Závod je samozřejmě určen i pro širokou veřejnost a příchozí jezdce, kteří budou rozděleni a hodnoceni v několika věkových kategoriích. V tomto závodě bude tedy vyhlášen mistr České republiky Sdružení amatérských cyklistů České republiky (amatérů). Naskytne se Vám tedy zajímavý obrázek, když na startu uvidíte velmi různorodý peloton jezdců rozličných výkonnostních tříd. Nezapomněli jsme ani na ženy a juniorky, pro které jsou vypsány samostatné kategorie a tak i ony budou moci poměřit svou výkonnost. Letošní novinkou je závod, který bude startovat v 11:10 hodin a jeho účastníky budou lékaři a akademici. Jezdci těchto dvou kategorií tak budou bojovat o tituly mistrů ČR mezi lékaři a akademiky.

Pro děti bude připraven speciální závod na okruhu, jenž je vybudován na úpatí parku Debř. I ony budou rozděleny a hodnoceny v několika věkových kategoriích.
Město Mšeno vyšlo vstříc požadavkům organizátorů celého tohoto cyklistického podniku a tak se centrem dění stane hlavní náměstí ve Mšeně, jenž se bude sloužit jako dočasné zázemí všech závodníků a jejich doprovodů. Prezentace, která bude umístěna do prostor MÚ ve Mšeně, otevře své brány v 9.00 hodin a bude přijímat přihlášky do 10.45 hodin. V 11.00 hodin proběhne start prvního balíku. Na start tohoto závodu se tedy postaví veřejnost, čezáci, a amatéři. V 11.10 hodin bude následovat start druhého balíku. Všichni tak budou mít před sebou osvědčený deseti kilometrový okruh, jenž si několikrát doslova vychutnají. Přesněji řečeno všichni účastníci absolvují tři okruhy, po jejich projetí je přivítáme v cíly závodu, jenž je umístěno na vrcholu stoupání cesty od koupaliště. Po skončení obou hlavních závodů bude následovat závod dětí. Ten odstartuje zhruba okolo 13.30 hodin na kilometrovém okruhu, který je speciálně pro tento závod vybudován v parku Debř. Celé sportovní klání bude zakončeno slavnostním vyhlášením nejlepších, které je naplánováno na 14.00 hodinu před radnicí ve Mšeně. Přijeďte si tedy nejen zazávodit ale hlavně zrelaxovat do příjemného prostředí Mšena a Kokořínska.

Za organizátory Petr Škrabal.Sport