https://www.traditionrolex.com/7

 V buddhistickém centru Samadhi v Tupadlích se slavil Vesak | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

V buddhistickém centru Samadhi v Tupadlích se slavil Vesak

Vesak je buddhistický svátek, který se slaví každý rok o květnovém úplňku. Jedná se o jeden z největších svátků, kdy si všichni buddhisté připomínají narození, osvícení a také úmrtí Buddhy. V obci Tupadly se v bývalém zámečku zvaném Slavín nachází buddhistické centrum Samadhi.. Zde bydlí, působí a vyučuje pravý Buddhistický mnich ctihodný Bhante Y.Wimala. Ctihodný je původem ze Srí Lanky a cestou osudu se před několika lety ocitl také zde v ČR, kde pomáhal při založení a rozvíjení různých organizací, které se zabývají filozofií, meditací a samozřejmě Buddhismem. Díky Ctihodnému a jeho Srí Lanským přátelům se podařilo uspořádat letos tento slavnostní den podle tradic, které se dodržují právě na Srí Lance a také v dalších buddhistických zemích. Jedním z pravidel je například to, že účastníci tento den jsou v bílém oblečení, mají od mnichů zdarma k dispozici jídlo, pití, atd. Celý den je protknut velmi slavnostní atmosférou. V průběhu dne probíhá řada programů - tichá meditace, přednášky, procházky, atd. Celý den je naplněn Mírem, Láskou a Harmonií.

V centru Samadhi se svátek slavil v sobotu 9.5.2009 a zúčastnilo se ho bezmála 40 návštěvníků. Návštěvníci byli z celé ČR a také několik ze zahraničí. Celý den byl zakončen slavnostním zapálením 1 000 svíček. Svíčky překrásně osvětlily prostor centra a utvořily až skoro mystickou atmosféru.

Centrum Samadhi je otevřeno samozřejmě také pro širokou veřejnost a každý je zván k návštěvě, k provedení svého rozjímání či meditace.

Dne 20.6.2009 se v Samadhi koná „Den otevřených dveří,“ na který vás srdečně zveme. Bližší informace můžete nalézt na ww.samadhi.cz.

Petr Limprecht


Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7