Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Strážník zlodějky poznal v autě

Dne  22.5.2009 v  10:47 hodin oznámila žena, že jí v mělnické nemocnici nabízely dvě Romky  parfémy. Když je odmítla,  vytrhly  jí peníze  z  ruky  (cca  400 Kč) a z místa utekly. Věc začala řešit P ČR. V 11:26 hodin operační OO PČR na služebnu MP telefonicky oznámil,   že hovořil s ženou, která mu sdělila, že Romky byly viděny v drogerii na nám. Karla IV. V 11:29 hodin se operační MP telefonicky spojila se ženou, která sdělila, že viděla, jak  ženy  odcházely  směrem  na  vyhlídku. V 11:38 hodin spatřil strážník městské policie, jak z Palackého náměstí jede  osobní automobil a  uvnitř sedí  ženy odpovídající  popisu romských  žen. Vozidlo vjelo do ul. Seifertova a 17. listopadu. Zjištěná skutečnost s uvedením trasy vozidla byla předána operační MP a autohlídce. Strážník se urychleně přemístil na křižovatku ulic Jiráskova a Kněžny Emmy, kde vozidlo u uvedené křižovatky zastavil. V tuto chvíli již na  místo přijížděla druhá hlídka MP, která požádala 4 osoby v autě o prokázání totožnosti. Všichni pocházeli ze slovenské Seredě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala P ČR.

Parkující vozidla jí znemožnila výjezd

Dne 22.5.2009 dopoledne se na strážníky obrátila paní, která   parkovala  na nám. Karla IV.  a z  obou stran ji zablokovala  vozidla, čímž  jí znemožnila  výjezd. Zadní vozidlo parkovalo mimo parkovací místo. Během lustrace vozidel na OO PČR  jedno z  vozidel odjelo  a paní mohla  odjet. Z  důvodu  dalších špatně parkujících vozidel  provedla hlídka  v místě kontrolu. Řidička jednoho vozu dostala za špatné parkování pokutu ve výši 500 korun.

Zloději chtěli brát v supermarketech

Dne   24.5.2009  v  9:50  hodin  strážníci řešili krádež v Penny marketu, kde přistihla ostraha muže, který si chtěl bez placení odnést 2l vína v ceně 40 korun bez placení. Protože podezřelý sdělil, že u  sebe nemá  občanský průkaz, zjevně udával nevěrohodné osobní údaje, byla  ve  spolupráci s  PČR provedena lustrace. 51letý muž z Mělníka si neustále vymýšlel nové skutečnosti, proto bude přestupek dál řešit Správní odbor MÚ Mělník. Ve 21:24 hodin  strážníci řešili krádež v supermarketu Kaufland, kde si muž nandal zboží za 1019,90 Kč do batohu a prošel bez placení pokladnou. 23letý muž z Ústí nad Labem se k činu doznal a byla mu udělena bloková pokuta.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice