Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

V Mělníku se už několik týdnů znovu měří. Počet přestupků se prudce snížil

S ostrým měřením se mohlo ve městě začít 30. dubna po nainstalování dopravních značek určujících začátek a konec měření. Množství přestupků prudce kleslo. Např. v týdnu od 6. do 12. dubna vyfotil radar na Kokořínské 383 hříšníků, o měsíc později jich bylo během jednoho týdne už jen 134. Od 1. do 7. června pak na tomto místě porušilo předpisy pouze 95 řidičů. Počet přestupků tak od začátku ostrého měření klesl až o 75 %.

Podobně se situace vyvíjela i na ulici Pražská. Zatímco v dubnu tudy během jediného týdne projelo 237 řidičů rychleji, než povoluje zákon, v červnu jich bylo jen 30. Množství přestupků se tak během několika týdnů snížilo dokonce o 87%. Statistiky navíc ukázaly, že v některé dny se motoristé nedopustili žádného přestupku. Navíc od začátku ostrého měření (tedy během šesti týdnů) tudy projeli pouze tři řidiči rychleji než 80 km/hod. Jenom v dubnu jich přitom bylo čtyřicet. Největším rekordmanem byl hazardér, který se 19. dubna o půl druhé odpoledne řítil Pražskou ulicí rychlostí 114 km/hod.

Záznamy ze stacionárních radarů tak bohužel potvrdily, že velké množství řidičů dodržuje předpisy jen v případě, že jim hrozí pokuta. Zařízení na Kokořínské a Pražské přitom stojí v těsné blízkosti mateřských, základních i středních škol. Svým nezodpovědným chováním tak motoristé ohrožují především děti.

To, že stacionární radary výrazně zklidňují dopravu, se potvrdilo už v uplynulých měsících. Od května 2007 (92 951 řidičů) do prosince 2008 množství přestupků kleslo o 97 % (2724 řidičů). Od začátku roku pak strážníci nemohli kvůli chybějící značce dohlížet na dodržování povolené rychlosti. V únoru (8023 řidičů) proto počet hříšníků oproti prosinci (2724 řidičů) vzrostl o šokujících 295 %.

Anna Němcová, tisková mluvčí
CZECH RADAR, a. s.Město - z radnice