Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Výstava fotografií Egypt - netradiční pohled


Výstava bude zahájen vernisáží ve čtvrtek 9.7. 2009 od 17 hod v malém sále Regionálního muzea Mělník, potrvá do 9.8.2009. Svým obsahem se zásadně odlišuje od toho, co možná známe z výpravných fotografických publikací o této zemi. Cestovatelé nechávají za svými zády pobřeží Rudého moře, Gízu, Luxor, turistické lokality Šarm iš – Šéchu, unikají  turistické policii a vojákům. Usedají do místního vlaku nejnižší kategorie či autobusu pro místní a v zapadlých oázách a malých „nezajímavých“ vesničkách hledají skutečnou tvář tohoto světa.

V hledáčku autorů je tedy spíše málo známá tvář Egypta. Vystavované snímky nás provedou Východní „Arabskou“ pouští, Nubií na jihu, některými městy na Nilu a středověkými sídlišti z nepálených cihel na Libyjské poušti. Na svých fotografiích rozevírají i husté závoje smogu, ve kterém se utápí Káhira – město s nejhustším zalidněním na světě, plné špíny, ale také město fascinující svou jedinečností a nevysvětlitelným magnetizmem.
Autoři výstavy se v rámci činnosti občanského sdružení VELbloud snaží přiblížit běžnému Evropanovi nezkreslený obraz islámského světa, rozptýlit a popřípadě vyvrátit mylné, či tendenční informace, se kterými se tak často setkáváme v našem okolí.Kultura