https://www.traditionrolex.com/7

 Tak trochu závody v plavání... | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Tak trochu závody v plavání...

V sobotu 29.4. jsme po sedmé hodině ranní vyrazili do Brna na druhý závod letošní sezony. Předpověď hlásila přeháňky, ale po příjezdu na místo bylo jasné, že bude pršet celý den.

Jelikož náš tým neměl žádné zkušenost s místní tratí, museli jsme podstoupit alespoň jeden desetiminutový trénink. Po skončení tréninku jsme byli totálně durch. Ale pocit z jízdy je nepopsatelně úžasný. S pneumatikami bez vzorku má motokára téměř nulovou adhezi a vy přesto musíte udržet stroj v co možná nejčistší stopě (nejčistší = jezdit co nejméně smykem), musíte najít správný brzdný bod – když začnete brzdit o 20cm dále, musíte káru do zatáčky takzvaně více „zlomit“ a ztrácíte čas, pokud začnete brzdit dříve, zase jen ztrácíte. Jsou to nervy, chce to velké soustředění, ale ve výsledku je to nádherné, ať jste první, nebo poslední.

Po pěkné kvalifikaci v Českých Budějovicích jsme chtěli zopakovat při nejmenším stejný výsledek i v Brně, ale nebylo to tak docela. V první kvalifikaci byl z nás nejlepší Jakub Chlouba 11. (+2,566 sec), já byl 17. (+2,922) a Mirek Ullman díky horšímu stavu motokáry až jednadvacátý (+3,335). Do druhé „kvaldy“ jsme šli s tím, že zatáhneme a posuneme se výsledkovou listinou dopředu. Tu s vynikajícím časem vyhrál Mirek Ullman, když ufounovi Zbyňkovi Vyškovskému a vítězi všech! předešlých kvalifikací v letošní sezóně nadělil 0,064 sec., já byl šestnáctý (+1,389) a Jakub Chlouba díky horší technice až 23. (+2,638). Celkově to tedy znamenalo dvanáctou startovní pozici pro Mirka (2. finálová skupina), já šestnáctý (3. fin. skupina) a Jakub devatenáctý (4. finálová skupina). Z výsledku jsme byli dost zklamaní, protože Mirka a Jakuba „zařízla“ technika, mě to prostě jenom moc nesedlo a necítil jsem se v jezdecké pohodě.

V závodě jsme bojovali na ostří nože a nakonec to vypadalo takhle: Mirek celkově jedenáctý (5. místo ve své skupině), já se dostal do pohody, jel jsem v pohodě (i když na oko hodně agresivně) a stačilo to na čtrnácté místo (2. ve skupině) a Jakub po problémech s technikou a následné výměně motokáry dvacátý (3. ve skupině). Po sečtení bodů se Mělníček.cz Racing Team umístil v zatím nejnáročnějším absolvovaném závodě na šestém místě a získal tak 3 body do letošního šampionátu.

Škoda nepovedené kvalifikace, mohlo to být o dost lepší, ale jsou to závody a člověk se k tomu musí postavit tak, že zase získal nové zkušenosti. Bylo to super, ještě nesmíme zapomenout poděkovat paní barmance, která se nám starala o teplé pití a havně o sušení kombinéz, rukavic a triček u roztopeného krbu. Děkujeme!

Výsledky 1. kvalifikace zde: 
http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18409&rok=0&okruhy=&help=&rubriky=

Výsledky 2. kvalifikace zde: 
http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18410&rok=0&okruhy=&help=&rubriky=

Celkové výsledky kvalifikace zde:
http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18411&rok=0&okruhy=&help=&rubriky

Výsledky závodu zde: 
http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18412&rok=0&okruhy=&help=&rubriky=

 

Šampionát bude pokračovat 27.5. dalším podnikem v Rychnově nad Kněžnou, kde se pojede na rychlých strojích Honda 340ccm.

PřílohaVelikost
P4290032.jpg120.08 KB
P4290068.jpg105 KB
P4290136.jpg112.45 KB


Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele LiPiss

1 samolepky...


Kdyby se nasel nadsenec, ktery by chtel samolepku melnicek.cz racing team (vypada stejne jako nase logo na uvodni strance), tak muzem poskytnout... kdyztak mi poslete vzkaz, ja vam to nekam prinesu...zdarek

Obrázek uživatele haxxor

1.1 whee


tak to si nesmim nechat ujit, dones neco na zakladnu Smiling

Obrázek uživatele waca

1.1.1 muhaha


jo kanour si to nalepi na Babetu a bude delat vrum vrum Smiling
de ViANT

Obrázek uživatele haxxor

1.1.1.1 no teda


tywe, takhle babeta nedela! nekdy ti prijedu zabublat pod okna Smiling


https://www.traditionrolex.com/7