Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Herny zatím zůstanou

Mělničtí zastupitelé se neshodli na omezení provozoven výherních automatů. Mělník zůstane i nadále městem hazardu. Vyhlášku omezující provozování výherních automatů ve městě se nepodařilo na posledním zasedání schválit. Schválení zablokovala koalice vládnoucí ODS a sdružení nezávislých Radnice 2006. Když se měli rozhodnout mezi mírnějším a přísnějším omezením, v obou případech se zdrželi hlasování. Sejně jako Milan Němec z ČSSD.

První varianta zakazuje provozování automatů v historickém centru města a 12 ulicích včetně náměstí Míru. Druhá je přísnější, vymezuje 33 míst, kde automaty smějí být. To znamená, že zákaz by platil nejen v centru, ale všude. A jak k 33 adresám v Mělníku došli? „Jde o lokality, kde už provozovny dnes jsou,“ vysvětlil mělnický starosta Miroslav Neumann (ODS).

Drtivé většině ODS vadilo, že by i tou mírnější vyhláškou omezili podnikání. Nikdo nechtěl komentovat, zda je za tím lobby místních podnikatelů. „Já jsem odpůrce jakýchkoli vyhlášek, které ještě upravují to, co je dáno,“ zopakoval starosta Miroslav Neumann (ODS). Podle něho stačí stávající úprava v zákoně. Herny nesmějí být sto metrů od památek nebo škol. Milan Němec (ČSSD) chtěl doplnit před schválením vyjádření psychologa. A Zdeněk Koudelka z Radnice 2006 včera vysvětlil, že oba návrhy měly podle něj věcné chyby. Které to jsou, ale nechtěl komentovat. Návrhy vyhlášky přitom připravili právníci města a konzultovali je s ministerstvem vnitra.

Naproti tomu nezávislí z dalších dvou sdružení se přiklonili k přísnější variantě. „Začali jsme se tím zabývat proto, že se obáváme dalšího nárůstu hazardu ve městě,“ shrnul zastupitel Milan Schweigstill. Nepřípustný je hazard i pro zbytek ČSSD. „Výherní automaty by se měly co nejvíce omezit. Osobně bych je, pokud by to bylo možné, zakázal úplně všude,“ uvedl Ladislav Vik. Argumenty vedení radnice, že městu plynou z provozování automatů milionové příjmy, odmítl. Mělník má z automatů asi šest milionů korun ročně. Zastupitelé se vyhláškou zabývají po výzvě obyvatele města Ondřeje Tichoty. Znovu o tom budou jednat v září.

Převzato z MF Dnes, 27. 6. 2009, autor: Lucie ZikmundováMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele DvořuS

1 :)


Měli by to udělat jako v Moskvě a byl by pokoj:) ono se řekne že pronájem heren přináší městu peníze, ale nejsou to peníze který tam nechyj převážně ti čo jsou na podpoře z peněz "od města"?

Obrázek uživatele Honzique

1.1 jj, na tech se vyvari


jj, na tech se vyvari nejvic, ty maj totiz nejvic prachu a jsou zlatym dulem pro herny a pak i pro mesto:)