Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Opravdový Mělničan

Chtěla bych čtenářům Mělníčku napsat o jednom svém omylu. Řadu let jsem si myslela, že Zámecká restaurace v Mělníku ve své nové podobě už není pro nás obyčejné lidi, ale jen pro boháče a cizince. Ale jeden pátek koncem května jsem se přesvědčila, že ta moje domněnka je mylná.

Toho dne jsme měli v zámecké restauraci sraz maturantů. Přestože má zdejší restaurace otvírací dobu jen do podvečerních hodin, nechali nás tam dlouho do noci. Velmi nám vyšli časově vstříc, pokud šlo o večeři. Hlavní jídlo podávali tak jak jsme si přáli, a mimoto nám jako pozdější chod připravili velmi bohaté obložené mísy. Veškeré jídlo bylo skutečně chutné a porce dostatečně velké. Personál byl milý a ochotný.

Musím říci, že mne příjemně překvapilo i to, že zde vaří obědy pro pracující, a to dobré a ne drahé. Líbí se mi také pořádání kulturních akcí v zámku, jako například cyklus koncertů a divadelních představení na nádvoří loni v létě. Příprava těchto akcí jistě není jednoduchá, a proto si jejich konání zaslouží ocenění.

Ráda tímto vyjadřuji svou spokojenost a poděkování jak personálu restaurace, tak jejímu majiteli panu Jiřímu Lobkowiczovi. Domnívám se, že zámecký pán se již stává opravdovým Mělničanem.


Jana Machulková, mze.czMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 Zvláštní nápad.


Dnešní krásné počasí mě před obědem vytáhnulo na takovou malinkou procházku, a kam jinam, než k mělnickému zámku. Vždyť kde jinde  člověk získá nějakou tu inspiraci, přehled o počasí a hned se tak krásně povznese při pohledu na tu naši Zemičku, než právě tady.

A jak žijeme v takové té době různých informací, tak jsem pohlédl i k Býkvi a zavzpomínal na nedávný rozhovor v novinách s panem knížetem Lobkowiczem o jeho snu ohledně vytvoření satelitního městečka, kde by mohli bydlet, i se rekreovat především občané Prahy, kteří by odtud dojížděli do nedaleké matičky Prahy. Sešel jsem pak pod paprsky slunce do Podzámčí, abych zde využil krásné cesty, která byla v 90. letech opravena a po staré silnici, se přes Vrázovu vyhlídku vrátil opět přes Podhradí k zámku. A jak jsem tak míjel zámeckou restauraci, kde i já prožil kus života, tak se můj zrak překvapivě zvednul až nad okna restaurace a zahlédnul zábradlí.

A tak jsem si náhle vzpoměl, že na starých fotografiích města je přece vyfocena i tato terasa se slunečníky, kde probíhal čirý ruch a návštěvníci odtud shlíželi do dáli, jak s paluby nějaké lodi. Vzhledem k tomu, že restaurace Stará škola z nějakých důvodů zanikla a ta restauračka u Vrázovky měla jepičí život a rychle se proměnila v prodejnu skla, tak Mělník vlastně dnes nemá takovou útulnou vyhlídku, kde by si host mohl řádně užít výhledu do krásného kraje. Asi by to byla pro personál velká námaha a údržba by byla moc drahá.

A nakonec se s vámi podělím o jeden zážitek z terasy letos otevřené hospody u starého mostu. Pivo se tam objednává legračním originálním způsobem. Prozvoníte telefonní číslo uvedené na tabuli a přivoláte tak obsluhu Eye-winkSmiling. Škoda jen, že tam  občas nevábně zavane nějaká odpadní stoka.

Obrázek uživatele milk

6 Jako pamětník bývalé


Jako pamětník bývalé slávy ZÁMECKÉ VINÁRNY jsem tyto prostory po létech opět navštívil.Nejprve restauraci a potom cukrárnu.Nikomu nic nevnucuji,ale já už o další návštěvu nestojím.

Nevím,čím se pan restauratér stává opravdovým Mělničanem.Já znám opravdových Mělničanů hodně,ale zámecký pán k nim rozhodně nepatří.

5 Restaurace v zámku


Tak musím se přiznat, že po horší zkušenosti z jara jsem se na zámek podíval na oběd až dnes, a to na doporučení známého, že došlo ke změně šéfkuchaře. Jídlo bylo opravdu dobré, a to včetně polévky, přičemž v kombinaci s posezením na terase a jedním z posledních teplejších dní jsem odtamtud odcházel spokojen. Personál byl pozorný a příjemný, a 80,-Kč za menu mě mile překvapilo + stravenky jsou akceptovány:-). Vše jsem završil zmrzlinou v pěkně zařízené cukrárně.

Obrázek uživatele Honzique

4 restaurace


Tak jsme vyzkouseli po zdejsich referencich zameckou restauraci a bohuzel nemohu podat pozitivni kritiku. Jidla drazsi, coz se dalo cekat a nevadi mi to, ale rad bych za to dostal alespon zakladni sluzby, ktere jsou bezne v kdejakem restauracnim zarizeni. To znamena :

- cisnici byli pomali, mel jsem dopito a cekal jsem asi deset minut nez si nekdo vsimne (a bylo minimalne 30 stupnu, takze zizen byla velika)

- jidlo nic extra, bohuzel nam k tomu neprinesli ochucovadla jako sul atd, a jelikoz byli fakt pomali a nevsimavi, tak jsme se jich ani nedockali

Okoukli jsme i cukrarnu a ta vypadala fajn

 

Kazdopadne nemohu doporucit - zatim to restaurace pro melnicaky neni a nebude, cilova skupina je totiz trochu jina a urcite i dale bude.

3 recenze zámek


Minulý víkend jsme vyrazily (tři baby, proto to tvrdé y) na sobotní oběd do Zámecké restaurace.

Přiznám se, že jsem naposledy byla v těchto prostorách před 25 lety, kdy jsem zde absolvovala své taneční.

Současný interiér je naprosto šílený - zašlapaná černá podlaha, hra s bílými rádoby romantickými doplňky (palubky okolo pultu, nábytek, kus zahradního altánu, apod) k tomu  černé židle s těžkým zeleným polstrováním (v různých variantách), tu a tam židle hnědá dřevěná a na stole papírové prostírání, vše korunují neuvěřitelně špinavá okna. 

Jídlo jsme dostaly po více jak jedné hodině čekání, část studená, část spálená, hranolky mastné. Při placení (850 Kč za tři jídla, z toho jeden smažák a 3 pití) jsem prezentovala, že se nám čekání zdálo dost dlouhé a ani nám nechutnalo. Bohužel, do té doby celkem milý číšník reagoval podrážděně a argumentoval, že v kuchyni jsou samí odborníci a ti vědí jak má jídlo chutnat a vypadat. Já odborník nejsem, ale jsem častý host v restauracích a můžu srovnávat - tento výkon odborníků v Zámecké restauraci byl naprosto triskní ve všech ohledech, na stupnici 1-5 jasná pětka.

PS: cukrárna je skvělá - prostředí, obsluha i káva - profesionálně podávaná s vodou a mlékem v nerez konývce

Míla

 

Obrázek uživatele Kajik

2 Nedavno jsem tam taky zašel na oběd....


Minulý týden jsem do zámecké restaurace zašel s kolegou Raistem na oběd, a nebylo to vůbec špatné. Musím potvrdit, že obsluha byla velmi, velmi ochotná, pozorná a rychlá, výběr jídel více než bohatý (skoro mi to i vadilo, stačil by poloviční jídelní lístek). Ale abych jen nechválil, dle mého subjektivního názoru je prostředí stále poněkud kýčovité a zavání dobou tak před 20 lety (ostatně ona celá ta "krabicová" dostavba k zámku, ve které se restaurace nachází, je dost šílená).

Pokud jde o jídlo, dal jsem si lososa se špenátem - bylo to velmi chutné, maso správně (medium) udělané, soudě podle chuti na kvalitním nepřepáleném oleji. Špenátová obloha se smetanou super, jen mi to trochu nesedlo s ohledem na horké letní počasí (ale to je hodně subjektivní).

Celkem vzato pocity a stav zažívacích orgánů dobrý, řekl bych lehký mělnický nadprůměr. Můžu doporučit. Nicméně u mě pořád vedou Hradby a Beníšci.

Obrázek uživatele raist

1 cukrarna na zamku


Prave jsem ze zamku dorazil, a me velmi me prekvapila nove otevrena cukrarna! Jak svou laaakavou nabidkou, tak hodne stylovym posezenim! Mohu doporucit Smiling

1.1 Cukrárna super!!!


Cukrárnu na zámku vřele doporučuju! Dnes vyzkoušeno. Super prostředí, příjemná obsluha a velmi zajímavý sortiment. Určitě zajděte!!!