Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělník prodá náměstí podnikateli

Ve vilové čtvrti v Mělníku mezi Pražskou ulicí a parkem Na Polabí je Zborovské náměstí. Většinu jeho plochy zabírá park. Tedy zatím. Vedení Mělníka se totiž rozhodlo prostor, kde stojí bývalá sauna, prodat. O parcelu projevil zájem mělnický podnikatel Roman Roubíček, který si nemovitost uprostřed náměstí koupil. Chce ji přestavět na vlastní dům se zahradou.

Záměr prodat náměstí schválili jak radní, tak už i zastupitelé. Někteří obyvatelé města to kritizují.
„Žádná cena, i kdyby byla sebevíc výhodná pro město, nevyváží zničení dalšího pěkného místa Mělníka,“ řekl obyvatel Michal Lukeš.
Náměstí dostalo jméno na počest hrdinů bitvy od Zborova, kde bojovali i mělničtí obyvatelé. „Teď na Mělníku zbude jen kousek hlíny v plechovce, který předloni s velkou pompou přivezl místostarosta Kovářík z Ukrajiny,“ podotkl Lukeš.

Místostarosta: Část prostoru si město nechá

Vedení města ale odmítá, že by se prodávalo náměstí celé. „Původně ho chtěl sice zájemce tak koupit, od toho se upustilo. Je nemyslitelné, aby jeden podnikatel koupil celé náměstí,“ uvedl místostarosta města Jaromír Kovářík. Podle něho je ve vrchní části vyhrazen prostor, který si s parkem město nechá. „Budoucí majitel dokonce slíbil, že tam nechá zhotovit lavičky,“ doplnil Kovářík.

Jenže podle geometrického plánu, který byl k záměru přiložen, a výměry parcel jde ve skutečnosti prakticky o celé náměstí. V horní části u Českobratrské ulice zůstane jen osm metrů široký pás v délce asi 30 metrů s platany. Dvě menší ulice kolem parku městu také zůstanou. Navíc park není jako zeleň zanesen do územního plánu. Lokalita je včetně domů vedena jako území pro komerční využití. A mohla by tam být jakákoli provozovna.
I to byl zřejmě důvod, proč zastupitelé bez větších potíží pro prodej zvedli ruku. „Původní vlastník objektu tam chtěl udělat kasino, tomu jsme chtěli rozhodně zabránit,“ vysvětlil zastupitel Jiří Čermák. Mezitím ho totiž koupil právě Roman Roubíček s tím, že bývalou saunu plánuje přestavět na vlastní bydlení a kolem chce mít zahradu. Proto požádal radnici o odprodej pozemku.

Zastupitelé navíc požadují, aby se lokalita změnila v územním plánu na čistě obytné území. „Tak tam do budoucna už nebude moci nikdy žádná provozovna vzniknout,“ odůvodnil Čermák. To ale neřeší možné zničení zeleně.

Podnikatel Roubíček ovšem vyloučil, že by park zlikvidoval.

Pokud Romanu Roubíčkovi nakonec radnice parcely prodá, využije je jako zahradu. Pro veřejnost tak zbude přístupná jenom malá část podle požadavků odboru životního prostředí mělnické radnice.
Z náměstí velkého přes dva tisíce metrů čtverečních tak zůstane veřejně přístupných jen 240 metrů. „Rád bych po rekonstrukci v domě bydlel a místo ještě více osázel dřevinami,“ vyloučil kácení Roubíček.

To, že se z veřejně přístupného parku stane z větší části soukromá zahrada, lidem v Mělníku vadí. „Chceme zachovat charakter náměstí a parku, jako je dosud,“ řekl jeden z obyvatel Zborovského náměstí, který nechtěl být jmenován.
„Nevím, komu by se líbilo, kdyby byla jeho soukromá zahrada přístupná veřejnosti a lidé mu potom chodili přímo pod okny,“ poznamenal Roman Roubíček.

Mělničtí zastupitelé budou o prodeji a ceně znovu jednat na zářijovém zasedání.

Autor: Lucie Zikmundová
převzato z MF Dnes, 3. srpna 2009
PřílohaVelikost
zamerprodejezborovskeho.pdf89.24 KB


Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 názor


Téměř denně chodím kolem bývalé sauny na Zborovském náměstí a není příjemný pohled na to, jak budova a okolí chátrá. V takovém stavu, v jakém v současnosti je, pochybuju o možnosti úspěšného pronajmutí na jakékoli podnikatelské aktivity, jak už tady někdo zmínil. Náklady na rekonstrukci by byly zřejmě neúměrně vysoké a návratnost vynaložených peněz dikutabilní i kdyby město požadovalo jen symbolické nájemné. Také to komplikuje fakt, že vlastní budova a pozemek pod ní byl v majetku mělnické nemocnice, kdežto pozemek kolem patřil městu. Dlouhou dobu jsem měl za to, že v tom je zakopán pes, nemocnice se s městem nedokáže domluvit. Jak je však vidět, panu Roubíčkovi se to podařilo. Marně si kladu otázku, jak je tohle možné? Proč město neusilovalo o koupi nemovitosti od nemocnice? Potom by už nestálo nic v cestě rozmnému využití místa, například na rozšíření parku, nebo na výstavbu hřiště. Samozřejmě, teď už je pozdě naříkat nad rozlitým mlékem, když už je sauna prodaná. Skoro to ve mě vzbuzuje dojem, že se o jiných možnostech ani nechtělo uvažovat, jakoby mělnickým radním a zastupitelům bylo prostředí našeho města lhostejné. Nejsem zastáncem toho, aby se rozprodávala velká část náměstí a tím méně na rodinný dům.

5.1 názor:RE


Viděl jste bývalou restauraci Labská v Mlazicích ? Tam se přehnala roku 2002 povodeň a zničila ji. Představte si, že dnes je tam po mnoha letech prý truhlárna. Ono to není o těchto věcech. Jak jsem tak zjistil, tak je vždy všechno předem rozhodnuto, pak přijde takové divadélko pro lidi, co by tomu jako řekli, ale ve skutečnosti o nic již nejde. A je úplně jedno, zda to je diskuse tady na Mělníčku, nebo někde v novinách, nebo jestli sepisují někde v Brdech starostové petici atd. Zkuste třeba připomenout, že se v mnohých historických městech minimálně na centrální náměstí auty nejezdí a (ne)uvidíte výsledný efekt. Pak se může někdo divit, že se občas něco někde propadá, nebo že je někde dokončená dlažba nekvalitní.

Obrázek uživatele DvořuS

5.1.1 :)


ve většině měst které jsem navštívil byl vjezd povolen i na náměstí... možná je to proto že v těchto městěch jsem byl autem a tak jsem si jinde opaku nevšiml:)

5.1.1.1 Povíme si.


No, nebudu tady probírat historická města a pěší zony, ale třeba si tu zase jednou popovídáme, až bude část náměstí hrbatá, nebo se propadne. Doufám, že se kvůli tomu nebude preventivně zalévat podzemí města nějakou hmotou.

Obrázek uživatele milk

4 Nevidím problém


Každý si za své peníze může koupit co chce.Již neplatí komunistická demagogie:Všechno patří všem.Jestli-že máte podobný názor je to jen náhoda,ale potěší.

Obrázek uživatele milk

4.3 Už vidím problém


Všichni jsme plátci daní,jejich velikost je rozdílná dle velikosti legálních příjmů poplatníků.Doufám,že zde nemusím vysvětlovat důvody rozdílů mezi příjmy jednotlivců.Kdo platí malé daně bydlí v bytě s regulovaným nájemným,pro auto chce parkovací místo na veřejné komunikaci a psa venčí ve veřejném parku.Ten kdo platí velké daně má vlastní dům a auto se psem na vlastním pozemku.

Zde se právě odrážejí názory plátců malých a velkých daní.Opravdu zajímavá debata.

4.2 Já problém vidím...


Jestliže se jedná o budovy v centru města, na tradičních místech nota bene s historicky docela silným názvem a nábojem, je to perverze první třídy. Pokud by si nový majitel udělal ze sauny dům, budiž. Ale to že zmizí veřejný park (je jedno jaký) za zdí (určitě tam nebude metrový ozdobný plůtek) a uprostřed této lokality vznikne další pevnost, je to fakt hnus. Nebo se ti bude líbit až budeš v centru města procházet mezi čtyřmetrovými betonovými pevnostmi?

4.1 Nemám podobný názor a vidím problém.


Když se pod zámeckou vyhlídkou začaly jakési práce na budově bývalého historického lisu nad soutokem, tak jsem se domníval, že tam vznikne krásná restaurace s velkými okny do tří světových stran. Omyl, historický objekt koupil nějaký zbohatlík a ta budova, co mi připomínala snad vinárnu se suveníry, se nakonec změnila v obyčejnou garáž. Samozřejmě, je dobře, že objekt nechátrá, ale co z toho má občan ? Neměly by historické a veřejné objekty sloužit veřejnosti ? Kdyby se takhle někdo staral radši o hotel Dolina v Kokořínském Dole, o hotel Harrasov, nebo ten skvost vedle zimního stadionu, který se proslaví, až spadne nějakému děcku, nebo bezdomovci na hlavu. A tohle je stejný případ. Co z toho má veřejnost ? To jsou nevratitelná rozhodnutí s dalekosáhlými následky. Vždycky se najde někdo, kdo bude tvrdit, že dobře zaplatí za kočárkárnu v domě, a lidi najednou zjistí, že dělníci, kteří jdou provádět zateplování domu, najednou nemají kam dát nářadí a materiál, což je třeba jen jeden případ ztráty společných prostor. Hospoda u starého mostu, ta díky osobnímu přístavu i blízkému Hořínskému parku nabyde opět na významu, a jsem zvědavý, zda bude sloužit jednou tomu, čemu má. Myslím, že občan by to uvítal. To je prostě rozprodávání majetku, které společnosti vůbec nic nepřináší. Když už rozprodat, tak ať to slouží veřejnosti a prosperitě města. A o tom někdo především na radnici rozhoduje. Proč má občan přijít o park ?  A to sem vůbec netahám továrny a jejich osudy. Nelze zapomínat, že jsou situace, kde sice začíná svoboda jedněch, ale končí svoboda druhých.

A málem bych zapoměl. Veřejnost je vždy velmi citlivá, když ji někdo zakazuje vstup někam, kam dříve mohla. Právě v těchto situacích, by mělo město nutit budoucí vlastníky k veřejněprospěšné a nejlépe historii prokázané činnosti. Třeba by zrovna v budově sauny mohla probíhat nějaká lázeňská činnost, fitko apod. A mimochodem, restaurací, či pivnicí není nikdy nikde dost, Mělník jich měl kdysi několik desítek a sám jsem byl překvapený, že dokonce kdysi dávno byla i jedna v Macharově ulici, kde byla kdysi ( dnes opuštěné) v bývalé budově dětské nemocnice. Myslím, že není správné výše zmíněné objekty jen tak rozdávat k soukromému užívání.

Obrázek uživatele milk

4.1.2 Neplakat


Vidím,že máš velmi dobré nápady.Stačí si na některý projekt vzít úvěr,vložit do něj své schopnosti a potom jen vydělávat.Až se z tebe stane zbohatlík, můžeš podporovat věci veřejněprospěšné.Zatím jenom platíš malé daně.

4.1.2.1 RE: Neplakat


Podívej se, já mám svoji práci, nikomu není nic do toho, kolik za ni beru a zda mi to stačí, ale když mám po té práci, tak mám snad také nárok vyrazit třeba do ulic našeho města se trochu pobavit. A abych se tam mohl pobavit, tak k tomu musím mít podmínky. A když radní rozprodají některé budovy do soukroma, jen tak, za jednorázový poplatek, aby si tam dotyčné osoby dělali co chtějí, tak je to prostě špatně pro všechny, až na ty kupující. Na jedné straně se tady kecá, jak přivolat na Mělník turistický ruch a přitom se tu jedná tak, jak se jedná, aby jen krátkozrace šlo někomu něco do kapsy. Když tady budeme mít co zajímavého turistům nabídnout a samozřejmě je pohostit, pak se bude jednat o tu prosperitu města, které se říká turistická, a ve státech, kde často nic není, nebo chybí průmysl, tak je to mnohdy obživa jediná.

4.1.1 Další hospody?


Myslím, že sauna jako stavba měla za svou dobu nečinnosti spoustu času na to, "aby se vzchopila". Pokud se budeme stále ptát "a co z toho má občan?", tak se musíme taky zeptat "a kolik na to dá občan?" a nemluvme, prosím, o všeobecných daních, spíš o konkrétní podpoře podobných projektů. Taky nejsem pro bezhlavé prodeje a svůj náhled jsem už tady napsal, ale pokud budeme postupovat takhle idealisticky, tak si musíme rychle oběhnout všechny ještěstojící památky a vyfotit si je, abychom mohli ronit slzy nad nějakou výroční knížkou z historie našeho města, vzdychat a představovat si, jaké to mohlo být krásné, kdyby. Například zmiňovaný lis. Pokud by nebyl prodán do soukromého vlastnictví, tak už snad i spadl. Co tam nynější majitel provedl s garáží a zahradní úpravou pozemku pod lisem, mi sice otvírá kudlu v kapse, ale s památkáři byl zkrátka dohodnut kompromis v zájmu zachování celku a my to musíme respektovat (své právo k problému promluvit jsme měli) a můžeme se snad shodnout, že to místo vypadá rozhodně líp (zvlášť po nynějším vydláždění okolí).
Ano, souhlasím, že je spousta dalších objektů, které si záchranu zaslouží, ale obávám se, že jiným způsobem to půjde těžko (mám na mysli delší dobu nevyužívané prostory). Harasov je tragédie. Buďme rádi, že se alespoň zvýšil zájem veřejnosti o podobné dění a že o tom takhle debatujeme na očích dalších čtenářů, co jim není lhostejný vzhled a provoz Mělníka (pochvala i na adresu tvůrců Mělníčku cézet!). Už tohle samo o sobě přispívá k lepšímu posuzování odpovědnými osobami, které to mají na starosti (což jim vůbec nezávidím). Hospod a podobných zařízení jsou tady přeci tuny, radši bych nějak donutil provozovatele zvýšit kvalitu ve stávajících podnicích. Chybí tu jiné věci. Nechcete někdo v blízkosti zámku třeba prodávat (nejen) čistě mělnické suvenýry? Kdybyste viděli ty obličeje turistů, co se dneska rozhodovali, jestli se dát ostříhat, nebo koupit nějaký asijský meč...

P.S.: Neodpustím si ale dvě otázky pro pana Roubíčka: "Když chcete na zmiňovaném místě budovat vlastní soukromé bydlení, proč je budova majetkem vaší společnosti s ručením omezeným? A o koupi dalších pozemků máte zájem vy osobně, nebo opět firma?"

4.1.1.1 RE: Další hospody ?


Pokud budeme hodnotit jakékoliv veřejné zařízení, které bylo před 20 lety v chodu, tak se myslím shodneme na tom, že se nepovedlo vůbec nic. A specielně restaurace, které vždy byly jistým kulturním stánkem. A, že ty restaurace mají dnes majitele. ( Beránek, Liďák,Záložna,Beseda, Rytíř ?) Proč do toho tahat, kolik na to dá občan ? Ten občan do toho dá, až půjde to zařízení užít. Prioritou přece je a vždy bylo, aby v těchto prostorách vždy někdo podnikal nějakou činnost, která je jaksi normální pro dané místo a žádaná. A pokud vím, tak skutečně existují nějaké představy, ankety, návrhy, schválení a výběrová řízení. To si ty budovy může klidně někdo jenom tak pro sebe  koupit, nebo tam udělat sekáč, který zkrachuje ( jeden čas velká moda), a pak každý řekne, že na tom Mělníku vůbec nic není, nebo samá kavárna, vinárna, a několik nevelkých hospod, z nichž pár stojí za návštěvu. Lidé se občas k něčemu vyjádří, ale on to mnohdy nebere nikdo z mocných na zřetel, pokud se mu to nehodí do krámu. Je fakt smutné, když si musíme památky před totálním zničením fotit a přitom by se to dalo řešit. Tam, kde není vlastník, tak lze nabídnout objekt k nějakému schválenému účelu podnikání. Tam, kde je vlastník významného objektu  a nemá peníze na údajnou rekonstrukci, tak se mu buď pomůže nějakou půjčkou, nebo bude zkrátka donucen k odprodeji. Co takhle třeba ještě zachránit slavný Polabský mlýn ? Nebo objekt vedle Jelenovy tiskárny? A co to podloubí na Palackého náměstí ? Kde je zakopaný pes ? Mimochodem, netvrdil bych, že tohle město má dost hospod, protože to jsou spíše dnes krcálky a specielně pivnici tu nemáme vůbec. Donutit provozovatele ke zvýšení kvality ? To se přece dělá tím, že tam přestanou lidi chodit, pokud mají někde jinou a lepší možnost. Proč nenabídnout saunu k nějakému podnikání ? Určitě by nápad byl a zájemce také. Samozřejmě, že je důležité diskutovat o našem městě, ale tohle je u mě nepochopitelné rozprodávání dříve společných prostor. Spíš bychom měli diskutovat, co by tam mohlo být. Pak se nikomu nemusí svírat kudla v kapse, a pokud jde o ten starý lis, tak je to tak velký objekt, že tam své místo mohla mít vinárnička, restaurace i prodej upomínkových předmětů.

Obrázek uživatele milk

4.1.1.1.2 To vysvětli


Je vidět,že znáš hodně objektů na kterých by se nechalo podnikat.Věřím,že v některém něco rozjedeš a zařadíš se tak mezi zbohatlíky.Nebo jseš opačného názoru,že by se to mělo zbohatlíkům vzít a dát pracujícímu lidu?

4.1.1.1.2.1 názor


Jsou dobrovolníci, kteří opravují vlastníma rukama hradní zříceniny, rozhledny, zničené lokální železniční tratě, vodní mlýny apod. Někdy se dostanou i do televize. To jsou ti praví lidé, kteří dělají něco pro veřejnost a těm bych to dal.

Obrázek uživatele milk

4.1.1.1.2.1.1 Ty jsi toho jistě


Ty jsi toho jistě dobovolně hodně udělal,ale zatím mluvíš o hospodách.

4.1.1.1.2.1.1.1 RE: Ty jsi toho jistě.


A proč bych neměl mluvit o hospodách ? Máme demokracii, každý si může mluvit o čem chce, a domnívám se, že kritika musí být, protože jedině tak se může obyčejný člověk pokusit trochu ovlivnit prostředí ve kterém žije. To je ostatně poslání tohoto webu. Obchodů, kde seženu to, co potřebuju, těch tu máme dost. Do muzea občas zajdu, u studny a v kostelech už jsem byl, na loď někdy možná doma vyrazím ( zatím jsem se loni dost povozil jinde), podzemí se jen tak ani částečně nezpřístupní, a nikomu nebráním, aby se tady vyjádřil a vyprávěl třeba o kině, divadle, nějakém fitku, posilovně atd. Vždyť se můžeš zapojit a navrhnout něco, co by jsi tu rád viděl. Třeba mě to inspiruje, nebo zjistím, že jsem na něco zapoměl. To se totiž stává, že někdo disponuje nějakými možnostmi, ale chybímu nápad. A pak najednou zjistí díky nějakému médiu, nebo i osobní zkušenosti, co by se dalo dělat. Kolik majitelů butiků nemuselo zkrachovat, kdyby prodávali něco jiného. Já ovšem fandím turistickému ruchu, rád si  posedím někde, kde to vůbec nemusí být nějaký nobl podnik, ani pajz  a gastronomie i hospody jsou zkrátka duchem a vizitkou každého místa. Místní občan navštíví hlavně supermarket, ale turista památky, a pak si bude chtít někde pěkně posedět, jako řada běžných normálních lidí. 

4.1.1.1.1 Peníze vládnou


Peníze vládnou, myslím, že mluvíme jinak o stejné, nebo podobné věci. Tohle jsou stavby, o které prostě zájem není a věřím, že Město je nejdřív nabídlo k nějakým aktivitám, než uvažovalo o prodeji. Jenže dokud se konkrétní záměr nevyplatí, tak budou prostě prostory prázdné a bez zájmu investora. Mně to taky vadí - o Záložně asi není už potřeba mluvit, ta má nynější účel jasný a funguje; Liďák taky funguje, akorát nejdou peníze na obnovu domu, jen do kapsy provozovatelů jednotlivých podniků v něm, to mě taky štve; Beseda je průšvih, který potvrzuje nezájem o velké prostory v centru, které jsou ale spojené s vysokými náklady na stavební úpravy; Polabský mlýn mi nic neříká a asi se budu muset stydět, že neznám tolik historii, ale opravdu nevím, o kterou stavbu jde, objekt vedle Jelenovy tiskárny moc nechápu, asi myslíš přímo tiskárny, tedy tu část podlouhlé přízemní stavby vedle obytné budovy, ale ta je přeci v provozu a dokonce i v podobném stylu tiskárenského prostředí a vím, že se majitelé postarají o fasádu hned, jak to bude jen trošku možné; Rytíř - naštěstí restaurace, "zachraňující", s pár dalšími podniky v okolí, atraktivitu turisticky zajímavé části Mělníka a Beránek... to je kapitola sama pro sebe - říkal jsem si, že konečně se dostalo na stavební úpravy, které si ten dům bezpochyby zaslouží, ale nějak se to zaseklo (a možná už by měl zakročit stavební úřad), vadí mi, když mě zastaví na náměstí člověk, ptající se na možnost obědu pro čtyřicetihlavý zájezd a já mu musím zavrtět hlavou - v tom souhlasím, větší prostor potřeba je (a doufám, že Beránek to za nějaký čas zastoupí), ale něco mi říká, že problém je stále v těch penězích, které jsou až příliš spojené s krátkodobým efektem výdělku v závislosti na místních lidech. Ti totiž utrácejí víc peněz, než turisti podle mě a logicky z toho vyplyne, že se nemůže tolik podniků uživit, protože nejsme až tak velké město. Udržet turistu delší dobu v centru, to je cesta, kterou by měli podporovat všichni, a to nefunguje. Maximálně mezi sebou provozovatelé soupeří, ke komu půjdou na oběd, ale dál?
Budu rád, když se to změní vlivem revitalizace (jak já to slovo nemám rád), spolu s přemístěním turistického centra ke vstupu do podzemí a dalšími věcmi, které s tím souvisí. Věřím, že vzhled pěší zóny to konečně rozjede a tržní mechanismy nebudou nahrávat jen kasínům.

4.1.1.1.1.1 RE: Peníze vládnou


Tohle jsou stavby o které zájem není ? Nevěřím. O kus dál na Pražské ulici je taková zelená budova, kde jsou lékaři, zvěrolékaři, ubytování, a picerii s hospodou ,,U Kosa", tam ,,nedávno" vystřídala zase nějaká malá hospoda (spíše podobná bufetu). Nechce se mi věřit, že by se nikdo nenašel, kdo by neměl zájem v sauně podnikat. Vždyť to nemusí být někdo místní. No, určitě by tam byla větší hospoda, než na té Pražské Smiling. Liďák se zkazil přestavbou. Chodilo tam spousta lidí pokecat ( tady bych viděl i ten název), a teď je tam herna + snad 2 špehuňky. Když už, tak jdu do bývalé Diany, ale vyjímečně. Polabský mlýn byl posledním (ještě stojí) mlýnem na říčce Pšovce a poblíž byl kdysi dávno přívoz. Spousta atraktivních oblastí buduje pro přítažlivost turistů třeba i jen malé dřevěné mlýny, kde se kupují suveníry, točí mlýnské kolo a bývá tu i nějaké posezení s jídlem a pitím. Tady se mlýn už brzy asi zřítí. Jelenova tiskárna: Myslím tu jedinou, ale opravdu krásnou fasádu s nějakými medajlonky, která není v ulici opravena. Rytíř je sice nobl hotel s restaurací, nad kterou musíme přimhouřit oči, ale kdo tam občas zašel na černé pivo, tak ví, jakou ta hospoda měla duši a sloužila místním. Beránek restaurace a sál v patře, to je kapitola sama o sobě. Souhlasím, a opravdu se tam řemeslníci ani neohřáli. Také věřím, že snad může být město do budoucna hezčí, ale shodujeme se vtom, že tady opravdu turistu těžko udrží a to se promítá do toho podnikání. Tady se nedělá pořádná reklama, která musí letět daleko do republiky i za ní. Turista musí vědět, že může navštívit podzemí, rozhlédnout se z věže, svézt se lodí, posedět v krásných restauracích a třeba i velké pivnici. Podzemí stále nemáme, jen tu studnu, o lodi se ani moc neví, a mám pocit, že ani někteří lidé nevědí, co to je pivnice. To není místo uřvaných opilců, ale opravdu kulturní ,stylová, mnohdy řezbářsky a umělecky vyzdobená stavba s velkým sálem, i třeba menšími salonky, kde se může i vařit a občas tu bývá ve večerních hodinách třeba i program. Někde se ale už musí začít, co ty lidi do našeho města opravdu přitáhne. To už je ale jiná kapitola. Nezdá se mi, že by v budově bývalé sauny nezačal někdo podnikat, třeba i člověk z Prahy. Ale bylo by to pro lidi a o park by nikdo nepřišel.

.

Obrázek uživatele milk

4.1.1.1.1.1.2 Bez peněz....


Je dobře když vládnou chytří bohatí,než neschopní chudí.Ti první se tady k tomu nevyjadřují,ti druzí zde vedou hospodskou debatu.

4.1.1.1.1.1.2.1 RE:


A ty se počítáš mezi které ?

Obrázek uživatele milk

4.1.1.1.1.1.2.1.1 To co ty nejseš,chytrý


To co ty nejseš,chytrý chudý.Bohatým nezávidím a neschopné nelituji.Nyní mi napiš,kam se zařazuješ ty.

4.1.1.1.1.1.1 Hospoda


Jen k eventualitě, že by ze sauny byla hospoda - myslím, že přes týden by měla hodně kšeftů, hlavně díky lidem - studentům ze zahradnické školy. I když to není zrovna nejlukrativnější klientela, ale za to je stálá Laughing out loud

Obrázek uživatele DvořuS

4.1.1.1.1.1.1.1 :)


To by si tam HMP mohly postavit strážní budku a minislužebnu aby to kuci neměli moc daleko:D

3 Oddělte pozemek


Oddělte, prosím, pozemek. Za současného stavu je prodej celku nesmyslný. Severní stranu parku zachovejte Městu, stejně tak silniční komunikaci na východě pozemku, hlavně kvůli parkování pro místní. Jinak nevidím problém. Stokrát radši půjdu okolo udržovaného domu, než zkrachovalé sauny. Jak řekl Ing.Čermák, ještěže se podařilo zabránit dalšímu kasínu.

3.1 Mělnická vrchnost straší casinem?


Tak to je zajímavé, naše vrchnost začala lidi strašit kasinem, když mají prodat pozemek se zelení nějakému zbohatlíkovi. Když se ovšem na radnici obrátíte a zmíníte problém kasín ve městě a zisk radnice z těchto zařízení, skáčou páni radní, jako papíroví čertíci. Argumentují pouze tak, jak se jim zrovna hodí. Je na čase na jaře zvolit nové zastoupení radnice. Tihle páni už toho předvedli dost.

3.1.1 Vrchnost? Rozlišuj...


Ty asi nevíš, jak funguje zastupitelstvo, viď? Ty si myslíš, že si tam všichni (21 lidí) podá ruce, rozhoděj si co a jak na panství a pak se jednohlasně usnesou na svojí zvůli, jo? Asi jsi na zastupitelstvu nikdy nebyl... Tak jen krátce: jsou tady různý síly a různý strany a sdružení nezávislých. Je to jako ve velký politice - spousta názorů, různý a různě silný argumenty (ale ve výsledku rozhoduje to, kdo tam má víc židlí, že jo... rozložení je ODS - 8, sdružení Radnice 2006 - které s ODS nyní tvoří koalici - 2, sdružení PRO Mělník - které po dvou letech snažení o změnu odešlo na podzim 2008 z koalice - 4, ČSSD - 2, nezávislý z kanditátky ČSSD - 1, Mělničané - 2, KSČM - 1, zastupitelka z kandidátky KSČM, avšak za SDS - 1 = 21 lidí) "Tenhle pán" Čermák je zrovna z těch, pro něhož jsou mimo jiné herny ve městě problém. Stejně jako pro některé další opoziční zastupitele z Mělničanů, PRO Mělník a třeba ČSSD (pan Vik a pak i nestranický zastupitel z její kandidátky pan Peychl jsou velkými příznivci regulace hazardu ve městě, jen choďte na zastupitelstvo občas, ať vidíte, jak se rozhoduje o osudu všeho městského, včetně "výhodných" směn pozemků a podobně). Takže by možná stačilo změnit poměr sil v zastupitelstvu, pokud chcete něco měnit. Nezávislí ze sdružení Mělničané a PRO Mělník jsou v zastupitelstvu nováčky v tomto volebním období a pokud dostanou v dalších volbách víc míst v ZM, bude to jedině dobře, mají na věci ve městě mnohdy velmi dobré názory a taky se je snaží prosazovat (kauza Czech Radar může posloužit jako příklad). Ostatně, co ti brání vstoupit do místní politiky? Kdo jiný než občani města by měli v zastupitelstvu města sedět? Jedenáct koaličních nováčků na radnici asi během jedněch voleb (třeba v roce 2010) i na sebelepší úplně nové kandidátce nedostaneš. Takže bude dobrý v případě vůle po změně sledovat i ty,který tam dneska jsou a snaží se vedle svých zaměstnání odvádět kus práce, která se ale nemůže zcela projevit, protože nemohou kvůli svému menšinovému zastoupení tyhle myšlenky prosazovat. Takže se, prosím vás, nekoukejte na zastupitelstvo takhle jednobarevně... Někomu se kroky stávajícího vedení třeba líbí, někomu ne - a podle toho se právě lidi chovají při hlasování (nebo nehlasování) u komunálek, že jo. Takže se chovejte podle svých názorů a požadavků a očekávání a dívejte se, jestli už tam "nahoře" není někdo, kdo se je snaží prosazovat nebo kdo by takovým myšlenkám byl nakloněn. On je to totiž mnohdy opravdu boj mezi koalicí a opozicí, mezi přístupy, názory, prioritami a zájmy. Tolik k zastupitelstvu, protože mi přijde, že mnozí, kteří tady diskutují, si myslí, že ZM je jedna velká koalice... A ještě jenom fakticky, aby se někdo netěšil už na jaro - k urnám se při komunálkách chodí na podzim. Jinak bude dobrý nějak změnit názory z diskusí na mělníčku na oficiální podněty občanů - což se dá udělat buď nějakým dopisem zastupitelům či radním či starostovi či místostarostům (dopis lze poslat zároveň i zástupcům médií, aby o problému věděli a mohli se zeptat "vrchnosti" na stanovisko a pak ho zveřejnit i s celým problémem) a nebo vystoupením na zastupitelstvu, které je veřejné, a kde skoro vždycky z médií někdo je. Jinak názory tady na mělníčku jsou fajn věc, dobře, že se o věcech mluví, ale občas pláčete sice dobře, ale na špatným hrobě - protože tady oficiální politiku města nezměníte. Je potřeba tyhle upozrnění přenést až na nejvyšší místa radnice. Jo, a o kasinu v budově bývalé sauny bývalý majitel prý uvažoval a od záměru ustoupil. Lidé v okolí se toho docela dost báli, jak si asi dovedeš představit. Podpis: Ondřej Tichota (ten, co napsal zastupitelům otevřený dopis o hernách a vyzval je k jejich regulaci - udělal jsem to veřejně na zastupitelstvu, není to totiž nic náročnýho...)

3.1.1.1 RE: Vrchnost


Jakýpak nářek na špatném hrobě ? Vždyť to jsou studenti a pracující, kteří třeba i pozdě dorazí domů ze škol, z práce a něco si přečtou na netu, či v novinách. Pokud vím, tak jak Mělnický deník, tak jistě Mělnicko i radnice dobře vědí, že existuje tento web. V redakci novin je běžné, že aspoň jeden zaměstnanec prohlíží web a sbírá materiál na články. Z radnice tu už tuším také někdo diskutoval. Kdo slyšet chce hlasy lidí, ten si názory lidí najde. A to by měla být jejich povinnost. Lidé mají svoje povinnosti, a pak mohou dělat teprve něco navíc. Že to není na radnici tak jednoduché a jednoznačné, to je pravda, ale co vědí lidé, kteří jdou jednou za čas volit o těch volených, když mnohdy ani neznají souseda. A pak, když sledujete politiky v televizi, tak na sebe před kamerou hází špínu, jsou velcí nepřátelé, a pak občas unikne informace,že je to jen takové divadélko pro lidi a jinak jsou to velcí kamarádi. A myslím, že pár voličů, kteří chtěli něco změnit, se už také spálilo, třeba v parlamentních volbách. Že to vypadá pesimisticky? Je  to složité. Někdo volí podle tváře, jiný je skalní příznivec konkretní strany, někomu se líbí nějaké uskutečněné akce a řekne, že je vrchnost dobrá, pro jiného je to špatně, další volí extremisty, aby se fakt něco změnilo, a někdo nevolí vůbec, protože ono to nějak dopadne a nějak bude. Rozhodně si nemyslím, že by občan měl psát někam nějaké dopisy, ikdyž to občas i já udělám, ale měl by se někdo naučit pracovat pro lidi, jak slibuje. Mimochodem, oni danému tázajícímu se jedinci často slušně  odpoví, ale nikdo další to neví, a třeba vás odpověď ani moc nepotěší. Veřejné internetové diskuse jsou jistě dobrou cestou a mnoho napoví, jak je kdo, třeba z ,,vrchnosti" Smiling bere vážně.

2 To je zase apríl?


Nějak mi hlava nebere kde to vlastně žiju. Proč my vlastně tohle město nerozprodáme na supermarkety a rezidence pro zbohatlíky a neodstěhujeme se do Prahy? Jeden můj kamarád kdysi prohlásil, že koupí radnici, zbourá jí a postaví tam fotbalové hřiště. Vypadá to že se k tomu schyluje...

1 Prodej náměstí


To mě nějak moc netěší... Zkusím sehnat nějaký lidi, jestli by nechtěli koupit třeba i náměstí Míru, že na Mělníku to určitě taky půjde. A že si tam pak budou moci postavit cokoliv.

Obrázek uživatele steny

1.1 náměstí


jo, už bys tam měl hotovej bazén a město by ti tam každej rok dávalo na vánoce stromek Laughing out loud