Mělnický triatlon potvrdil mistry | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnický triatlon potvrdil mistry

Mělník - Triatlonisté Filip Ospalý a Vendula Frintová vybojovali v předstihu tituly v mistrovství republiky. Oba favorité dnes v Mělníku vyhráli i třetí závod pětidílného seriálu na tratích 750 metrů plavání, 20 km cyklistika a 5 km běhu.

Ospalý porazil o 27 sekund svého kolegu z brněnského týmu Ekol elite Martina Krňávka a získal už sedmý domácí titul, čímž vyrovnal rekordní bilanci Tomáše Kočaře. "Tomáš vyhrál sedmkrát za sebou, já teprve popáté v řadě, takže budu muset ještě chvíli vydržet," řekl České televizi s úsměvem třiatřicetiletý mistr Evropy z roku 2001.

Pětadvacetiletá Frintová je mistryní republiky počtvrté za sebou. Druhou Lenku Fanturovou v Mělníku porazila o 56 sekund. V šampionátu se hodnotí tři nejlepší výsledky z pěti závodů.

Třetí závod MČR v triatlonu v Mělníku (750 m plavání - 20 km cyklistika - 5 km běh):
Muži: 1. Ospalý 1:01:27, 2. Krňávek (oba Ekol elite team) -27, 3. Čelůstka (Labe Tri Club) -48, 4. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) -1:00, 5. Jaňour -1:15, 6. Pospíchal (oba Ekol elite team) -1:24.