Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Neoprávněný výlep
Dne   6.8.2009  ve  20:20  hodin  hlídka spatřila muže, který vylepoval plakát na elektrorozvodnou   skříň. Jednalo se o plakát informující o kulturní akci.  Hlídkou  MP   bylo  zjištěno, že uvedené plakáty jsou neoprávněně vylepeny na  mnoha   místech v katastru města, v  daném případě,  kdy  bylo  zjištěno  výše  uvedené  přestupkové jednání  a muž ani  přes  výzvu  hlídky  MP   plakáty neodstranil, bude celá  věc předána  k dalšímu  dořešení na  Správní odbor při MÚ Mělník.     

Napadení se budou bránit
Dne 7.8.2009 v 19:38 hodin oznámila mladá žena, že při návratu z koupaliště byli její kamarádi bezdůvodně napadeni  dvěma   kluky. Mladíci (20 a 17 let) hlídce  sdělili, že  v ul. Kosmonautů byli bezdůvodně  fyzicky napadeni,  a to  pěstmi  do  obličeje. Dále uvedli, že po skončení ataku si oba útočníci pogratulovali se slovy  „tak  se nám  to povedlo,  jsme dobrý“ a odešli směrem  k   terasovitému parkovišti. Protože přítomní měli v obličeji zhmožděniny, které však nevyžadovaly okamžitou první pomoc ani RZS, hlídka výše jmenované   poučila  o dalším  postupu, jak  celou věc  řešit. Následně hlídka MP provedla kontrolu okolí, kdy spatřila mladíky odpovídající popisu. Napadení mladíci je označili jako útočníky.  Policie převzala případ k dalšímu šetření.

K poničení sloupu se přiznat nechtěli
Dne  7.8.2009 v 23:30 hodin oznámil na linku 156 muž, že v  ul. Na  Výsluní se  zdržuje skupinka osob, která  se   chová hlučně  a ničí sloup veřejného osvětlení. Na místě strážníci zastihli tři mladíky, kteří seděli u sloupu veřejného osvětlení. Šetřením bylo zjištěno,  že   sloup  je vychýlený a jako jediný v celé řadě nesvítí. Po  celou  dobu  prováděných úkonů se zejména jeden z mladíků choval  vulgárně   a arogantně. Jelikož se v daném případě může jednat o přestupek. a kontrolované osoby účast na poničení  osvětlení popřely, bude celá věc postoupena příslušnému správnímu  orgánu.

Ve tři hodiny ráno křepčili a rušili sousedy
Dne  8.8.2009 v  02:49 hodin  oznámila žena ve Studentské ulici rušení nočního klidu  od sousedů, kteří že mají puštěnou hlasitou hudbu  a   zřejmě  tancují. Hlídka MP se na místě přesvědčila o oprávněnosti stížnosti  ( řvaní, bouchání, hlasitá hudba ). Strážníci nájemce bytu poučili o nutnosti dodržování nočního klidu, ale protože se jedná o opakované sousedské rozepře, celou věc předají strážníci Správního odboru MÚ Mělník k dořešení.                                            

 František Prachař, zástupce ředitele MP Mělník


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele LiPiss

1 Napadení se budou bránit


Pokud bude potřeba, mohu poskytnout kontakt na svědka - jestliže si to teda svědek bude přát...

1.1 Lidská lhostejnost


Lidská lhostejnost je horší, než samotný průšvih. Ať už se jedná o zničenou lampu, neúměrné rušení nočního klidu, nebo dokonce zmiňované napadení. Nezavírat oči je jediným způsobem, jak se podobných akcí zbavit, proto držím palce, aby to opravdu vyšlo. A smekám před každým, kdo se toho nebojí a postaví se čelem, i když nejde o jeho osobu.

1.1.1 Jenže to má háček...


Naše zákony jsou tak benevolentní k trestné činnosti, že má po všech stránkách spíše problémy ten, kdo něco viděl, co neměl. A tresty jsou fakt kolikrát směšné. Někdy je pachatel rovnou pro nepostačující věk zproštěn viny.

1.1.1.1 Právě proto


Ano, právě proto jsem napsal tu poslední větu. Není to jednoduchý. O to víc je důležité, aby lidi tu odvahu měli. Pokud se snad stanou terčem pro nějaké výhrůžky, tak to musí zopakovat, a na to už pak existují i jiné zákony. Není možné zavírat oči a říkat si, že "bych stejně neuspěl", to přeci nejde. A naše zákony nejsou benevolentní, to spíš jejich prosazování a nedůsledné vymáhání naplnění jejich smyslu.

1.1.1.1.1 RE:Právě proto


Terčem pro výhrůžky? Problém je, že zejména nezletilí a mladiství pachatelé, kteří dostavájí směšné tresty a brzy jsou zpět na svobodě, se dokážou mstít tak rafinovaným způsobem, že vám to bude krajně nepříjemné a jim nikdo nic podruhé nedokáže. Nechci tvrdit, že je správné, aby někdo přihlížel jen tak určitým nepatřičnostem , ale je nutno apelovat bezpodmínečně na tvrdost zákonů, protože jen tak bude mít slušný občan pocit, že to má smysl a především je nejvíce důležitá ta prevence kriminality.