Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Žena chytila muže při činu
Dne 17.8.2009 ve 13:53 hodin oznámil operačnímu MP muž, že na nám. Míru se nachází žena,  která údajně drží pachatele vloupání do jejího motorového vozidla. Strážníci na místě našli ženu z Německa, která za svrchní část  oděvu  držela  neznámého  muže.  Ten se měl vloupat do jejího vozu AUDI. Strážníci zjistili, že auto má vylomený zámek u zavazadlového prostoru a  vytržené autorádio. Muž z Liběchova  se k vloupání do vozidla přiznal, sdělil, že  k  vylomení  zámku   zavazadlového  prostoru  vozidla  použil  šroubovák, který byl  nalezen zapíchnutý  v okrasném  květináči na náměstí. Případ si převzala policie.

Vypil minerálku na prodejně
Dne  17.8.2009 v  16:15 hodin  strážníci vyjeli do supermarketu Kaufland, kde přistihli 13letého mladíka, který přímo v prodejně vypil minerálku za 9 korun a   prázdný  obal   odhodil  zpět   do   regálu.  Mladík sdělil, že je zde na dovolené s matkou, která na místě nebyla přítomna. Strážníci matku zkontaktovali a syna jí předali.

Otec ze Slovenska našel syna na Mělníku
Dne 17.8.2009 na služebnu zavolal muž ze Slovenska, který žádal informace o svém synovi, který se má ve městě pohybovat jako bezdomovec. Hlídka dle místní znalosti pohyb tohoto muže ve městě potvrdila a muže našla a zprostředkovala hovor s otcem. Tento  poté  sdělil,  že  si  pro syna okamžitě jede a vyzvedne ho druhého dne na služebně. Dále byl zkontaktován soc. kurátor,  který   bezdomovci zajistil ubytování, oblečení a předal  menší finanční obnos  na základní  potřeby. Následně  byl  převezen na   ubytovnu do Dukelské  ulice.

Vichřice řádila na Mělníku
Od 21:21 hodin strážníci monitorovali situaci, s pomocí jednotlivých oznámení občanů, v souvislosti s vichřicí, která se prohnala městem – v ul. Dukelská spadl strom na osobní vozidlo, nikdo nebyl zraněn, zjištěn majitel vozu, nebyl k zastižení, na sídl. Sportovní  spadl další strom na  vozidlo  Ford ,  rovněž žádné zranění, ulice neprůjezdná, na nám. Míru pod podloubím visela  zničená lampa veřejného osvětlení, další strom spadl na vozidlo u hřiště na Polabí,  na nám.Gen.Swierczewského spadly  střešní tašky  na dvě  osobní  vozidla  a   došlo  k poničení - nikdo nebyl zraněn, majitelé vozů vyrozuměni, zde spadl i strom, za zámkem spadl   telefonní kabel, strom, větve a střešní tašky z kostela sv. Petra a Pavla, poničená je i střecha u románské věžičky u kostela, řada popadaných stromů u DDM na Polabí, v Revoluční ulici vítr odfoukl část střechy, že v ul. Bezručova u   čp. 475 se vyvalila zeď, která zasypala chodník., v ulici Pražská se zlomil stříbrný smrk a spadl na chodník, střecha spadla také u dvou garáží – v jedné garáži bylo zaparkované vozidlo, strážníci hned vyrozuměli majitele, který se dostavil na místo. Až do rána strážníci monitorovali další škody ve městě a předávali k řešení dle příslušnosti.Ladislav Hošmánek, ředitel MP Mělník


Město - z radnice