Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Kozel zahradníkem


Management obchodního domu v Kralupech nad Vltavou, ulice Veltruská počal podezřívat jednoho z pracovníků ostrahy obchodu, že místo toho, aby svěřené hodnoty střežil a chránil, tak je rozkrádal a vynášel mimo prostory obchodního domu. S tímto podezřením se vedení obchodu svěřilo policistům z místního obvodního oddělení. Policisté se případem hned začali zabývat a mužovo konání sledovat. Dne 10. září 2009 ve večerních hodinách po získání dostatečného množství informací muže zadrželi i s jeho lupem a spolupachatelkou v Kralupech nad Vltavou nedaleko vlakového nádraží.
Následnou lustrací policisté zjistili, že povedeným strážcem majetku je dvaatřicetiletý muž z Prahy a jeho spolupachatelkou je o rok starší žena také z hlavního města. Při výpovědích vyšlo najevo, že muž v rámci svých služeb v obchodním domě kradl drogerii, cukrovinky a alkohol a toto zboží následně vynášel do nedalekého lesíka, kde na něho čekala jeho spolupachatelka a zde společně zboží ukrývali. V den, kdy byli zadrženi celou skrýš vybrali a i s lupem chtěli z Kralup nad Vltavou odjet. Cena odcizeného zboží byla vyčíslena na částku cca 13 000,-Kč.
Oba pachatelé si z rukou policistů převzali sdělení podezření z trestného činu krádeže ve spolupachatelství, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dva roky.Zpravodajství