Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Neukázněných řidičů neubývá


Při silničních kontrolách, které prováděli policisté z územního odboru Policie ČR Mělník během uplynulého víkendu a to jak v rámci hlídkové činnosti, tak v rámci dopravně bezpečnostní akce,( o které budu informovat podrobněji dnes v další tiskové zprávě), bylo zjištěno, že přes veškerá preventivní i represivní opatření ze strany policejních orgánů na silnicích našeho regionu neubývá řidičů, kteří nerespektují nařízení soudů, nebo jiných správních orgánů, anebo si nelámou hlavu s požíváním alkoholických nápojů před usednutím za volant. Nejotrlejší z nich pak porušují zákonné normy v obou případech najednou. Na dalších řádcích uvedu některé příklady tohoto jednání a chtěl bych předeslat, že policisté na Mělnicku budou i nadále velmi důsledně kontrolovat silniční provoz a jeho účastníky, aby v maximální možné míře znemožnili pachatelům výše uvedeného jednání jejich protizákonnou činnost a za další ochránili od těchto jednotlivců ostatní slušné účastníky silničního provozu.
Dne 11. 9. 2009 chvilku po půlnoci kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Horních Počaplech osobní motorové vozidlo Ford Orion a to v katastru obce Dolní Beřkovice. Vozidlo řídil dvaatřicetiletý muž z Litoměřicka, jehož kontrolou bylo zjištěno, že má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel na 16 měsíců a to od května letošního roku. Muži bylo policisty poté sděleno podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Téhož dne v dopoledních hodinách na silnici II/608 v katastru obce Staré Ouholice kontrolovali policisté z oddělení v Lužci nad Vltavou osobní vozidlo Opel Kadet, které řídil dvacetiletý muž z Karlovarska. Muž dle zjištění policistů usedl za volant i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění a tohoto stavu si je plně vědom.V jeho případě bylo sděleno podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Dvaadvacetiletého muže z Mělnicka kontrolovali mělničtí dopravní policisté dne 11. září 2009 ve večerních hodinách v Neratovicích, ulice Nádražní za řidítky motocyklu Suzuki. Muž si vyrazil na projížďku ,i když věděl, že není držitelem řidičského oprávnění. Policisté mu sdělili podezření z výše uvedeného trestného činu.
Prvním „ rekordmanem“ se stal dvaadvacetiletý muž z Nymburska, kterého kontrolovali policisté z oddělení v Kostelci nad Labem dne12. září 2009 v dopoledních hodinách, v ulici Přemyslova, při řízení osobního vozidla Škoda 105. Jeho lustrací bylo zjištěno, že mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu 5 let a to od října 2007. Následně muži sdělili podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
A nakonec je tu případ osmatřicetiletého muže z Mělnicka, jehož chování se již nedá nazvat jinak, než nepochopitelné a krajně nezodpovědné. Tohoto řidiče kontrolovali policisté z oddělení v Lužci nad Vltavou dne 13. září 2009 v odpoledních hodinách na silnici II/608 , v katastru obce Podhořany. Při jeho kontrole policisté zjistili, že muž má platný zákaz řízení na dobu dvou let a to od dubna letošního roku a ještě k tomu provedená orientační dechová zkouška skončila s naměřenou pozitivní hodnotou 2,79 promile alkoholu v dechu. Tomuto pachateli sdělili policisté podezření hned ze tří trestných činů a to maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za jeho jednání je možno dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.Zpravodajství