Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Vinobraní - pomsta radnice Janu Palachovi

No coment...

PřílohaVelikost
IMAGE_264.jpg910.72 KB
Kultura předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 můj názor


Ale on tam přece není pohřbenej, tak o co jde...je tam "jen" památník....Vždyť o pár kroků dál u sokola je taky nějakej památník a ten si myslím už přežil hezkých pár vinobraní. To naopak můžeme chválit lidi že ten památník nikdo neponičil!!!

 

2 Asi nemá slov, jsem


Asi nemá slov, jsem ročník 68 a Palach mě nic neříká,pro mě je to park u tanku.

Měli dát Palachovi do rukou prskavku nebo balónek

2.1 Ááááááách jóóóóóóó


Tak to je škoda! Jsem ročník "82" a toho (tvého komentáře) jem se vždycky bál...

2.1.1 Nevím proč bys ses


Nevím proč bys ses bál?Že lidi zapomenou na tak zvaný odkaz J.Palacha? Nebo že se zastanu socialismu?Blbost!

Jen můj názor je že aby se někdo upálil tak asi musí být hodně mentálně narušenej a neumí se vyrovnat s okolním prostředím nebo situací.

Peníze na sochu - těch bylo škoda.Určitě by to v nějaký nadaci uměli využít lépe.

2.1.1.2 Heeeee???


Docela by mě zajímalo, co podle tebe (záměrně nepíšu velké písmeno) znamená "vyrovnat se s okolním prostředím nebo situací"? Upřímně!

Obrázek uživatele losGeringos

2.1.1.1 Jasny! Pamatnik venovany


Jasny! Pamatnik venovany paraganum v Kobylisich je taky zbytecny, protoze to jsou preci vysinuti vrazi. Piloti z Anglie nejspis asi taky litali z nejakeho vysinuteho duvodu a o bratrech Masinech se uz radeji definitivne prestanme bavit, protoze ti musej byt neco vic nez vysinuti.

Neni malych cinu, ale jen malych srdci.

Vas komentar mne nehorazne nadzvedl ze zidle!

2.1.1.1.2 Jak někdo může


Jak někdo může porovnávat piloty z Anglie,výsadkáře z 2.světové  s  Palachem ,tak to zas zvedlo ze židle mě.Takhle urazit odboj z Anglie.To snad né

Obrázek uživatele losGeringos

2.1.1.1.2.1 Je to skoro stejny. Hazes


Je to skoro stejny. Hazes spinu na nekoho kdo se vzeprel proti utlaku a bezpravi a je jedno jakym zpusobem to delal. Jina doba si zada jiny prostredky.

2.1.1.1.2.1.1 Že se upálit je nějaké


Že se upálit je nějaké zepření režimu? Aha, to je bojovník

2.1.1.1.2.1.1.2 k porozumění ti chybí pár věcí


K porozumění takového činu ti chybí několik důležitých věcí. Tou hlavní je ale skutečnost, že jsi tu danou dobu nezažil. Tu bezmoc, kterou zažívali každý den... Z pohledu dnešní doby je to pro mnoho lidí opravdu nepochopitelný čin, který prostě bez znalosti bližších souvislostí a skutečností, vcítění se do nálady celkové společnosti v té době, lze jen těžko pochopit.

2.1.1.1.2.1.1.2.1 Fakt jsem nezažil


Fakt jsem nezažil 68.,právě jsem se narodil,ale dobu nornalizace si dobře pamatuji, ale přesto považuji sebeupálení za holej nesmysl. 

Možná měl problém ve škole a jeho činu se pak zneužilo jako čin protestu???

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1.2.1.1.2.1.1 Palach


vloni vyšla celkem dobrá kniha, která beletricky zpracovala (fiktivní) poslední půlrok života Jana Palacha na základě dokumentů o jeho životě. včetně možných psychickych a duševních pochodů, které ho k jeho činu vedly. jmenuje se Slunce v úplňku a ti lidé, kteří ho jednoznačně odsuzují / jednoznačně adorují, by mohli Palacha a atmosféru toho hektického období uvidět v jiném světle.

(napsala jsem po přečtení knihy na svůj blog takovou krátkou upoutávku, pro zájemce viz zde)

2.1.1.1.2.1.1.1 Sebeupálení


K sebeupálení je potřeba hodně velká dávka odvahy, nebo fanatismu. Stejně jako jít do války. Už z toho důvodu se společnost nikdy nepřestane dělit na ty, které o takovém způsobu protestu pochybují, nebo ho přímo napadají coby zbytečný, a na druhé straně na ty, pro které má velký význam v pozitivním slova smyslu. Jedno je ale jisté - nikomu z nás nepřísluší veřejně soudit čin z doby, ve které jsme nežili a necítíme dostatečně tak souvislosti, nebo neznáme okolnosti, které k takovému rozhodnutí toho člověka vedlo. Takovou větu ("Aha, to je bojovník"), Marty, nezlob se na mě, může ale vypustit jen ten, kdo pohrdá i věcmi, které měli významnou úlohu na vývoj naší společnosti, a to bez ohledu na to, jestli s tím souhlasíš, nebo ne. Slušelo by se trochu víc úcty a neshazovat jeho gesto někam dospodu. Spíš napiš, proč si myslíš, že je sebeupálení zbytečné. 

2.1.1.1.2.1.1.1.2 Máš pravdu,já umím


Máš pravdu,já umím přiznat - je mě jedno kdo dy se upálil,je mě jedno kdo umřel za 2.světové,je mě jedno kdo zvonil v 89.( já né) je mě jedno že jsou volby,já jdu radši do přírody.

Starám se o sebe a okolí je mně jedno,ať se stará každý sám o sebe

2.1.1.1.2.1.1.1.2.3 fajn, to beru


ale problém je v tom, že pokud se nebudeš nijak zajímat o okolí, může se to dostat bez tvého přičinění někam, kam bys určitě nechtěl.

Vytaženo do extrému:
Pokud by k tomu každý přistupoval jako ty a nezajímal se o dění, politiku, společnost atd., tak by nám mohli vládnout třeba diktátoři, zničili by tvou přírodu, tebe poslali do války a rázem by bylo vše jinak :-/

2.1.1.1.2.1.1.1.2.2 Dobrý je, že za tebe


Dobrý je, že za tebe můžou všechno udělat ostatní a ty můžeš z vesela do přírody. Je evidentní, že tato debata je úplně k ničemu!

2.1.1.1.2.1.1.1.2.1 Zamysli se...


Zkus popřemýšlet nad tím co jsi napsal. V historii byla spousta těch "magorů" kteří se upálili, skočili před tank, zesměšňovali se pro své přesvědčení, nebo třeba umřeli kvůli tomu že jim nebylo jedno jak se chovají jiní. A nebýt těch lidí, dodnes bychom se mlátili klacky po hlavách, bydleli v jeskyních a žrali syrové maso. Nechci se zastávat Palacha ani nikoho jiného, ale to co Tobě přijde směšné může znamenat rozhodující faktor pro vývoj civilizace...

2.1.1.1.2.1.1.1.2.1.1 škoda že tu nepropaguješ


škoda že tu nepropaguješ TOP09 čosáku

2.1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.2 No tak...


To už je dost osobní. Nezdá se ti? 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1 ?


že máš jiný názor než většina diskutujících zde, je zřejmé, a máš na to koneckonců právo (i když, hm..). ale proč do toho taháš politické orientace diskutujících?

Obrázek uživatele losGeringos

2.1.1.1.2.1.1.1.1 Dík, vyjadril jsi to


Dík, vyjadril jsi to presne.

2.1.1.1.1 Bratři v triku.


Zrovna s těmi Mašíny si to trefil Eye-wink

1 ?


Klidně to přeci okomentovat můžeš... Smiling Zřejmě máš něco na srdci.