Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Dopravní nehoda se zraněním


Dne 26. září 2009 před jedenáctou hodinou dopolední došlo na Mělníku, ulice Řípská k dopravní nehodě mezi motocyklem Yamaha FJR 1300, který řídil dvaatřicetiletý muž z Prahy a osobním vozidlem Peugeot 405, který řídil dvaatřicetiletý muž z Mělnicka.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla jel po ulici Řípská v koloně vozidel směrem k ulici Klášterní, kde chtěl odbočit vlevo. Před odbočkou zapnul levé směrové světlo a začal pomalu odbočovat. Při tomto manévru si nevšiml, že je předjížděn motocyklem Yamaha. Došlo ke střetu mezi přední částí motocyklu a levý, bokem vozidla, po kterém motocykl i s jezdcem upadl a následně se doklouzal na chodník.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče motocyklu. Na vozidle vznikla škoda ve výši 20 000,-Kč a na motorce škoda ve výši 100 000,-Kč. Alkohol byl u řidiče motocyklu na místě vyloučen dechovou zkouškou. U řidiče Peugeotu dechová zkouška naměřila pozitivní hodnotu 0,62 promile alkoholu v dechu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz.

Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále předmětem šetření mělnických dopravních policistů.
Zpravodajství