Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Dopravní nehoda se zraněním


Dne 26. září 2009 před jedenáctou hodinou dopolední došlo na Mělníku, ulice Řípská k dopravní nehodě mezi motocyklem Yamaha FJR 1300, který řídil dvaatřicetiletý muž z Prahy a osobním vozidlem Peugeot 405, který řídil dvaatřicetiletý muž z Mělnicka.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla jel po ulici Řípská v koloně vozidel směrem k ulici Klášterní, kde chtěl odbočit vlevo. Před odbočkou zapnul levé směrové světlo a začal pomalu odbočovat. Při tomto manévru si nevšiml, že je předjížděn motocyklem Yamaha. Došlo ke střetu mezi přední částí motocyklu a levý, bokem vozidla, po kterém motocykl i s jezdcem upadl a následně se doklouzal na chodník.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče motocyklu. Na vozidle vznikla škoda ve výši 20 000,-Kč a na motorce škoda ve výši 100 000,-Kč. Alkohol byl u řidiče motocyklu na místě vyloučen dechovou zkouškou. U řidiče Peugeotu dechová zkouška naměřila pozitivní hodnotu 0,62 promile alkoholu v dechu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz.

Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále předmětem šetření mělnických dopravních policistů.
Zpravodajství