Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Dopravní nehoda v Libiši


Dne 27. září 2009 před polednem došlo v Libiši k dopravní nehodě mezi motocyklem Suzuki XF 650, který řídil sedmačtyřicetiletý muž z Mělnicka, společně s ním na motocyklu jela padesátiletá žena a osobním vozidlem Peugeot 205, který řídil třiačtyřicetiletý muž z Mělnicka.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič motocyklu jel se svým strojem ve směru od obce Libiš směrem k benzinovému čerpadlu u silnice I/9, zde při předjíždění přehlédl vozidlo Peugeot, které odbočovalo vlevo mimo komunikaci a dávalo znamení o změně směru jízdy. Řidič motocyklu se snažil vyhnout střetu s odbočujícím vozidlem, přičemž došlo ke kontaktu mezi nohou jeho spolujezdkyně a levou částí osobního vozu. Následně se stal motocykl neovladatelný a spadl na bok. Poté došlo ke střetu mezi motocyklem a svodidlem ohraničujícím soukromý pozemek, od kterého se motorka odrazila zpět směrem ke komunikaci.

Při nehodě došlo k těžkým zraněním osob jedoucích na motocyklu. Na vozidlech vznikla škoda v odhadnuté výši celkem 50 000,-Kč. U řidičů byla provedena orientační dechová zkouška, která skončila u řidiče motorového vozidla s naměřenou pozitivní hodnotou 0,24 promile alkoholu v dechu. Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu územního odboru PČR Mělník.Zpravodajství