Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Absence řidičského průkazu jim nevadila


Dne 1. října 2009 v ranních hodinách kontrolovala hlídka mělnických dopravních policistů v obci Červená Píska osobní vozidlo Ford Fiesta, které řídil pětapadesátiletý muž z Prahy – východ. Jeho lustrací bylo zjištěno, že nevlastní žádné řidičské oprávnění.
Téhož dne odpoledne kontrolovali policisté ze Mšena v katastru obce Nebužely osobní motorové vozidlo Peugeot 205, které řídil třiadvacetiletý muž z Mělnicka. I v jeho případě bylo zjištěno, že usedl za volant, i přesto, že nevlastní žádné řidičské oprávnění.
Ve večerních hodinách dne 1.října 2009 kontrolovali opět policisté z OOP Mšeno v katastru obce Janova Ves osobní motorové vozidlo Opel Vectra, jehož řidič nejprve na pokyn k zastavení daný policisty nereagoval a snažil se hlídce ujet. Po kratším pronásledování se vozidlo podařilo na druhý pokus zastavit a řidiče zkontrolovat. Jednalo se o devatenáctiletého muže z Mělnicka. Důvod jeho špatného svědomí vyšel najevo při lustraci. Policisté zjistili, že se jedná o neřidiče z důvodu pozbytí řidičského oprávnění a odborné způsobilosti pro porušení dopravních předpisů a dosažení dvanácti bodů v bodovém hodnocení.
Policisté všem těmto hříšníkům následně sdělili podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.Zpravodajství