https://www.traditionrolex.com/7

 Mělník v Google Street View! Najdete se? :) | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělník v Google Street View! Najdete se? :)

Google spustil StreetView i pro Cesko, a bijme se do hrudi, Melnik je jednim z mala mest, kteremu se dostalo cti byt v prvni varce... vice viz: Google spustil českou verzi služby Street ViewJak zobrazeni StreetView zapnout: staci kliknout na zluteho panacka (nad ovladacem vysky) a pretahnout ho nad nekterou z modrych ulic melnika.


Nase namesti

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Nafoceno v červnu.


Tak asi každý, kdo tu žijeme, jsme hledali svá bydliště, nebo zaparkovaná auta a občas se i vzájemně pochlubili kamarádům. Zajímalo mě, kdy ten Mělník pracovníci google nafotili a odpověď mi dal transparent před Pražskou branou a asi troje věžní hodiny. Čili, město bylo nafoceno asi v červnu, před srazem rodáků a podle hodin soudím, že tu auta projížděla v poledních hodinách Smiling.

4.1 Datum focení


Snímky Veslařské ulice byly pořízeny 17.června. Na květinářství v této ulici (naproti Edece) je napsáno, že svátek má Adolf. Čas je cca 13. hodin. Našel jsem kolegu, který na mě čeká, až ho svezu na odpolední. Waclav.

4.1.1 zábava i dobrá věc


Tak určitě to zábava je. Nechci teď kecat, ale myslím, že na Pražské bráně bylo rovných 12 hodin a na radnici snad půl jedné. Přes všechny ty identifikační zábrany může člověk v ulicích poznat nejen známé domy, ale i třeba nějaké známé a zkrátka to potěší. Myslím, že firma Google u nás má o práci postaráno, než zmapuje celou republiku a jeden kolega mi řekl, že je prostě super, když máte někam jet a můžete si dané místo takto prohlédnout. Dosud to byla záležitost spíše občasných on-line kamer, které sice mapují stav v přímém přenosu, ale nabízí jen nějaké atraktivní nebo významné místo. Nyní se nabízí zase úplně jiné možnosti, když třeba hledáme v nějakém městě nějaké sužby apod. Možná trochu škoda, že se taková nějaká projížďka nedá trochu urychlit a asi nebude nálada na virtuální výlety Smiling. Trochu mi to připomělo železniční simulátory, kde se dobrovolníci snaží budovat železniční tratě pro fajnšmekry, což trvá roky, ale fotografické cestování to nikdy nahradit nemůže. Prvně jsem takové cestování viděl na www.bautzen.de, když jsem přemýšlel o výletě.

3 my jsme se našli!!!!


Já jsem si onoho projíždějícího auta všimla a tak když na nově říkali že to je již spuštěno jsem šla na jistotu....a jsme tam!!!!

3.1 jeste ze tu Novu mame...


jeste ze tu Novu mame...

2 žlutý panáček


ahoj všem

mohl by mi prosím někdo poradit jak zkusím tu procházku městem? klikám na panáčka že už s toho musí být praštěný a stále jsem doma v obýváku děkuji

Obrázek uživatele raist

2.1 re: žlutý panáček


Panacka vezmi (klikni a tahni) a pretahni ho na nejakou ulici, ktera bude modre oramovana (to znamena, ze je nafocena).

2.1.1 díky za odpověd...klikám


díky za odpověd...klikám a přetahuji jen černé přeškrtlé kolečko a nic se neděje  ...tento návod jsem již četl pod obrázkem nefunguje mi tam ani přibližování nebyl by nějaký odkaz  ...díky

 

Obrázek uživatele raist

2.1.1.1 re: diky


mate prepnuto do satelitniho zobrazeni (fotky terenu, budov,...)?

na mape si v normalnim modu najedte nad melnicke namesti miru

a az ted vemte zluteho panacka a pretahnete ho nad prostredek namesti
chvili pockejte nez se vam zobrazi modre oramovani ulic

pak panacka pustte (uvolnete tlacitko mysi)

a po chvili (zalezi na rychlosti pocitace a internetoveho spojeni) se prenesete do streetview zobrazeni

2.1.1.1.1 díky za trpělivost


díky za trpělivost procházku jsem již absolvoval...asi mi to nefungovalo proto že jsem klikal na to ilustrační foto s červenou šipkou Smiling) tak doufám že jsem aspoň svou neznalostí pobavil ...jinak mělníček je bezva přeji mnoho úspěchů při jeho provozování

1 Bijme se spíš do hlavy


Do hrudi ani tak ne, Raiste, jako spíš do hlavy. Tedy alespoň ti, kdo nedokázali (a mohli) oznámit (předpokládám, že tým google si žádné povolení vyřizovat nemusel, to už by byl vrchol, pokud by to prošlo radnicí), že na Mělníku právě probíhá revitalizace, která přes svůj nadnesený a poslední dobou s oblibou používaný výraz, spíš ve skutečnosti znamená "pěknej bordel". Sice trochu spadá "vina" i na odpovědné lidi z Googlu, kteří mohli poznat, že tady něco nesedí a operativně zajet jinam, nebo zeptat se dopředu, ale kdoví kdo za to může - výsledek je na světě (doslova). Být první neznamená jen úspěch, dá se to také pěkně pohnojit, a k tomu, podle mého názoru, právě došlo. Valná většina prezentace historického centra tak "turistickým surfařům" navzdory očekávání pěkné prohlídky města, přinese jen obrázek rozkopaných ulic, akční plán rozmístění mobilních WC, přeplněného města špatně parkujícími automobily, ale i dokonalý (tady musím ocenit malý přínos) přehled o tom, jak jednotlivé party firem koukají do díry v zemi (zkuste třeba ulici J.Seiferta) s rukama vbok.
Když si tak promítnu, jaká města jsou teď na řadě (Brno, Olomouc, Nový York...), tak se ani neodvážím vypočítat teoretickou šanci na obnovu právě vyježděných fotografií v našich ulicích.

Obrázek uživatele raist

1.2 re: Bijme...


jj, z tohodle pohledu mas naprostej recht.

ale castecne si to muzeme vylepsit sami, umistovanim fotografii a videii (s lepsim a aktualnim stavem) na google mapy.
kazdopadne, osobne tohle chci zjistit - co kdo muze udelat pro prefoceni mesta.

jinak zatim vsechny skupiny pracantu co jsem ve streetview potkal, stoji a opiraji se o lopatu, ci s rukama v bok a sleduji google auto.

1.1 To máš pravdu. Zde by tedy


To máš pravdu. Zde by tedy nebylo od věci, aby někdo jménem města (nejlépe starosta) požádal české zastoupení Google o přefocení centra příští rok o prázdninách, když už revitalizace bude hotova. Přefotit pouze centrum by nemělo tolik časově náročné, následné úpravy fotek však něco zaberou.


https://www.traditionrolex.com/7